Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:55 05.10.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема какво са бъдни вечер и коледа за теб?нови  
Автор 1sparrow ()
Публикувано23.12.13 13:21



как ги възприемаш.
какво означават лично за теб.
как виждаш другите хора - семейството си - близките и приятелите си - несвързаните лично с теб - хората като общо - във връзка с бъдни вечер и коледа.
какво е твоето отношение?



Тема офф-ът ми в съседна тема:нови [re: 1sparrow]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано23.12.13 13:32



една от многото причини да не долюбвам празниците: нима само по коледа трябва да се сещаме за човешката доброта, милост и прошка
не може ли тези няколко коледни дни да си ги разделим на някакви милимунди, та за всеки един ден от годината да се падне по парченце светлост и святост, та всеки един ден да сме по-човечни

и друго съм забелязала - защо бе, дявол го взел, именно преди и по време на празници стават разправии в семействата или в рода, да разширя кръга на участващите.
тоз се сърди, оня се цупи, третият станал с четвъртия си крак...

трапези, трапези, трапези....
колко се сещат, че има и църква, свещички, молитва, благодарност

виж само каква съм, дето казват по немско, шпилфердербер





Тема Re: какво са бъдни вечер и коледа за теб?нови [re: 1sparrow]  
Автор c@t ()
Публикувано23.12.13 13:49



Изход от ежедневието
Оповестяване на желания, които могат да се изпълнят от близки хора без да имам рожден ден


Вечеря с много роднини накуп
Готвене в синхрон със същите тези роднини
Посещения за кафе и сладкиш при бабите на другия ден.
Украсана прозорците със светещи цветни лампички, това многоми харесва



Тема Re: какво са бъдни вечер и коледа за теб?нови [re: 1sparrow]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано23.12.13 13:49



Това е (семейно) тържество, а не празник.

Това не са дни в които само и единствено се яде и пие. Не са дни в които да си говориш безсмислени неща. Това са дни в които цялото семейство се събира да си припомни изминалата година. Да анализират заедно какво са искали, какво са сполучили и къде са сбъркали. Това са дни в които се прави целогодишен план за следващата календарна година. Християнското семейство има акцент като на юридическо лице (т.е. фирма), защото хубавите неща не стават само с любов.

http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---


Тема Re: какво са бъдни вечер и коледа за теб?нови [re: Refurbished]  
Автор samson-126646 (Оня)
Публикувано23.12.13 14:13



"защото хубавите неща не стават само с любов."
Вярно е, без кама сутра, не стават хубавите неща.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: какво са бъдни вечер и коледа за теб?нови [re: 1sparrow]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано23.12.13 14:14



за мен са най-вече повод да се съберем заедно всички, или почти всички, които могат да дойдат, малки, големи и още по-големи и да прекараме 1-2 дни, или повече понякога, заедно... и да си спомним един куп хубави неща, някои от които никога повече не могат да се повторят, но други пък предстоят и така...

хубаво е като е пълна къщата :)

еми положително ми е на мен отношението :))

(хех, тоя същия върпос преди много години на един устен изпит ми го зададоха - какво ви е отношението към хелп бутоните, ма и тогава не успях да дам по-смислен отговор от лаконичното "положително", което пък разхили комисията) :)))



Тема Re: офф-ът ми в съседна тема:нови [re: tartarianeyes]  
Автор suleymanpasha (dionis)
Публикувано23.12.13 14:46



аз също писах в моята радостна тема, че не харесвам коледа.
не че съм някакъв ревностен християнин, но тази търгащина около 25 декемви ми идва вповече.
пример.

.

задаваш въпрос за човешката доброта, милост и прошка.
да, то е същото като 8 март. само на 8 март ли мъжете уважават жените си.

отсега нататък обаче коледа ще ми е много специален празник.
и нищо общо с шопинг истерията



Тема Re: какво са бъдни вечер и коледа за теб?нови [re: 1sparrow]  
Автор Thorn ka (:))
Публикувано23.12.13 14:47



За мен?
Ами...
Празници.
От онези топлите,уютните,домашните... дето миришат на канела и лимон, на нещо сладко и печено

.
Свързвам ги с излежаване, дъъъълга,дълга закуска, шум и боричкане, навити ръкави и ГОЛЯМО готвене. Ама като казвам голямо,то е защото аз съм си бавна и някакви си 4-5 блюда ги обръщам на ГОЛЯМО готвене.
Обичам да има сняг по празниците, за да ми се стои в къщи край камината,щото иначе като гледам слънце отвън и нещо не се въодушевявам в готвенето.Друго си е да има половин метър сняг,термометърът да е с изтръпнал език и мъжкият от сутрешната още баница да започне да ме пита, дали не искам чаша вино .
Да станем на Коледа, да скъсаме хартиите на подаръците,да се смеем с идейните заигравки на децата, после да се облечем топло и да излезем на снега. Да идем в гората и да дишаме,да дишаме...а понякога да видим и някое животинче в далечината
Да се съберем с приятели за обзор и изпроводяк на годината, да си спомним хубавите мигове, да плиснем виното в чашите и да отпуснем души...да попеем, да потъгуваме и да събудим надеждата за следващата година.
Също много обичам да паля свещниците,но по друго време на годината някак не се сещам,а сега всяка вечер слагам нова ароматна свещичка,запалвам я и слагам снежния човек на перваза на прозореца...и е зимно,хем тъжно,хем пълно с надежда и доброта... и спокойствие... и тишина.



Тема Re: какво са бъдни вечер и коледа за теб?нови [re: Refurbished]  
Автор 163226 (анонимен)
Публикувано23.12.13 14:51



според теб коледа е отчетно-изборно събрание?




Тема Re: какво са бъдни вечер и коледа за теб?нови [re: 1sparrow]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.12.13 15:02



Лично за мен е най-хубавият празник за децата, нещо като втори рожден ден.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.