Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 30.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема windows 8нови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано28.11.13 11:32



Два дни вече си играя по малко. Работя си на стария лаптоп и по малко прехвърлям нещата на новия. Не бързам, защото си чакам и офиса (MS офиса)
Обаче много ми харесва тая анджаклама. Виндоуса става въпрос. Пипнат е общо взето с мисъл за юзера. Има и майтапи де. Доста трябва да търсиш как да си спреш компютърчето. Но дет се вика, по добре трудно да спира, отколкото трудно да тръгва. Както и да е. Слушах лоши неща, но според мен това е само ако сте пристрастени към мишката и категорично не искате да си имате работа с тъч-екрани. Тъч екран- тва е задълже, но честно, мисля, че това е естествена крачка. Станаха евтини тия неща, сигурно не сме далеч от тъч- повърхност на бюрата.(ако някой предложи български термин, аз съм за)

Същевременно iOS 7 е разочарование тотално. Поне за мен, не съм чел много по въпроса. Ако има някаква идея в тая ОС аз не съм я открил. Епъл обявява грандиозно намаляване на качеството с новите си продукти.

Дали идва времето на събуждането на MS и съответно заспиването на Епъл.

Аз ли съм първия с тоя виндоус тук?



Тема Re: windows 8нови [re: Green Light]  
Автор Гeвpek ()
Публикувано28.11.13 11:56



Що бе, да си първият - преди месец дори го обсъждахме тук частично (Дженифър, Ком, аз и не помня кой още).
Обаче аз нямам тъч екран и не мога да участвам сега, само ще чета. Порязах си тъч-пръста при рязане на лук и, нали разбираш.



Тема Re: windows 8нови [re: Green Light]  
Автор esti ()
Публикувано28.11.13 12:19



С уин 7 съм, защото имам категорична забрана за 8-цата - била отврат.
Освен това съм и с ИЕ 11 - също е отврат.
Добре, че си имам и друга машинка с доброто старо ХП.
И едно друго с андроид, но то е за в краен случай.





Тема Re: windows 8нови [re: esti]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано28.11.13 12:40



Мен пък ми харесва.
Аз говоря от тотално юзерска гледна точка. Нищо не разбирам от натоварване, ресурси, регистри и дефрагментация. Но пък като юзер си ползвам всичко и много обичам да си играя. Заради тва го исйкам и новия офис да го разцъкам. В Уърда се слагат филмчета, пауър пойнта и той изглежда файнско, аутлука също ми е тръпка. А на ексела съм дърт и върл фен от памтивека.

Признавам, че без тъч екран(и пръст) ще е малко кофти, понеже трябва да ръчкаш мишката по ъглите на екрана за да вадиш разни инструменти. Но пък с тъч си е кеф.



Тема Re: windows 8нови [re: Гeвpek]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано28.11.13 12:41



Рязане на лук, рязане на лук, тва го няма на версия 8.1.



Тема Re: windows 8нови [re: Green Light]  
Автор esti ()
Публикувано28.11.13 12:56



А аз даже и от юзърска гледна точка не говоря, а просто папагалствам това, което ми казаха едни спецове на които обикновено имам доверие за тези неща.
Бяха напълно единодушни, че 7-цата е по-добра от 8-цата, затова и аз съм със 7-ца.





Тема Re: windows 8нови [re: esti]  
Автор Гeвpek ()
Публикувано28.11.13 12:59



на 7-мицата съпортът й спира на 13 януари 2015, така че мисли му





Тема Re: windows 8нови [re: Green Light]  
Автор врабец ()
Публикувано28.11.13 13:04



хммм... мисля, че съм забила на хр и това е..
мисля, че джамовете, които са работили задоволително за мен през времето си са били само 98се и хр.
измишльотините в онази жалка бъгавиня 7 например напоследък изобщо не ми се понравиха... абе напрао я прекрачих като куче - тиква и тва е. седя си с хр. същото беше с куците между 98се и хр.
сега нямам никакъв опит с уин8, нямам и толкова нов хардуер на който да му е недостатъчен по функционалност хр. на практика не знам нищо за него, освен ревюта дето съм разглеждала.. но всички знаем, че ревюто е едно, а като ти е в ръцете е друго : )
би ми било интересно да науча повече за преки впечатления от 8.
от ревютата разбрах, че зарежда по-бързо, че е сравнително по-защитен срещу калпазанлъци отвън, тези хитрини с манипулирането на всякаквите ти дати от различните ти машини, виртуално място и тъч-алибалите, които засега не са ми затрябвали (аз и досега си включвам мишка на лаптопа

, по-удобно ми е така...) но, кой знае. в бъдеще може да се окаже, че може да ми хареса докосването на монитора... щот засега не ми харесва на малкото колкото детска педя екранче на тъпанарското нещо, дето ми се води телефон ам даже ме вбесява и наистина още по-настойчиво напоследък се заглеждам в nokia n900, дето си е с клавиатура с копчета като пишеща машина... и така.
но на нормален монитор, или на плот би било различно, разбира се (щом му се побират спокойно кебапчетата на човек :) )
разбрах също така от ревютата, че 8 е още по юзър френдли от досегашните джамове, или по друг начин казано - още по "за дебили" :) - в смисъл - потребителят няма нужда да знае нищо специално по въпроси от рода на "как работи", номерът е да си купуваш все по-нови и нови хардуери и просто да го ползваш като все по-съвършена пишеща машина + телевизор.
не съм съвсем сигурна доколко ми харесва това...
шаренко - хубаво... обаче защо ми е.
някой може ли да ми обясни защо ми е? : )



Тема Re: windows 8нови [re: Гeвpek]  
Автор esti ()
Публикувано28.11.13 13:13



Абе ще си я карам на хп и това е.





Тема Re: windows 8нови [re: врабец]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано28.11.13 13:28



Ами ще пиша.
И за офиса ще пиша. От височината на двудневния си опит и на мен ми изглежда юзер френдли. Тва насам, тва натам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.