Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Анализ на финансовите безумиянови  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано20.11.13 00:15



Държавата ще връща данъка върху доходите на хората, които получават ниски заплати или на така наречените работещи бедни.

От новата мярка през 2015 г. за еднократно възстановяване на платения през 2014 г. данък върху дохода, ще се възползват само хората с доход до 340 лв. (минималната работна заплата от 2014 г.).




БРАВООО!!!

Нинова днес каза, че по този начин щели да "раздвижат пазара" - чрез тия около 300 лева, които най-бедните ще получат еднократно......в началото на 2015 година... Леле, кво раздвижване ше паднеее!! Само дето трЕбва да го почакаме година и 3-4 месеца, ама - кво - А ИЧ?

Хипотеза - аз към работодател, примерно. Имам един работник, на когото плащам 340, а на друг, който е по-кадърен, му плащам 360, примерно. И какво се получава - че по-некадърният в края на краищата ще получи ПОВЕЧЕ от по-кадърния...и то - от джоба на данъците на НАЙ-КАДЪРНИТЕ...И какво, мислите, че ще направя аз? Ми - от догодина ще ги назнача и двамата на 340. Така ПОНЕ ще получат по равно, а аз ще си намаля разходите за заплата!!

И после ми кажете, че правителството НЕ МИСЛЕЛО за работодателите!





... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Анализ на финансовите безумиянови [re: UnicaDonna]  
Автор napalmoff-78706 (napalmoff )
Публикувано20.11.13 00:56



Малко прах в очите на хората. Аз сега абещавам, ама догодина когато със сигурност няма да ни има да му мисли тоя след мен!!!



Тема Re: Анализ на финансовите безумиянови [re: UnicaDonna]  
Автор aдмиpaл (андорския флот)
Публикувано20.11.13 01:02



Имам един работник, на когото плащам 340, а на друг, който е по-кадърен, му плащам 360, примерно. И какво се получава - че по-некадърният в края на краищата ще получи ПОВЕЧЕ от по-кадърния...

Успокой топката де, нали е еднократно.



¯¯
»Be Bulgarian, Jeeves!«
»No, sir. I fear I cannot recede from my position.«

Тема Re: Анализ на финансовите безумиянови [re: UnicaDonna]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано20.11.13 01:27



И колко от близо 450-те хиляди, наети на минимална заплата ще попадат декларации в началото на 2015-та?



Защо им се връзваш...татко каза, че ще ми купи колело, ама друг път!



Тема Re: Анализ на финансовите безумиянови [re: napalmoff-78706]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано20.11.13 03:00



Малко прах в очите на хората. Аз сега абещавам, ама догодина когато със сигурност няма да ни има да му мисли тоя след мен!!!

О, да, това за популизма и голите обещания за неща, които трябва да станат тогава, когато тях вече може и да ги няма, просто вече не си струва да се отбелязва...щото ВСИЧКИТЕ им ходове са такива!



Ти къде зачезна? Покори ли чуждоземията напълно? Или се подвизаваш тук, ама под "вънкашност чужда и под име ново"?



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Анализ на финансовите безумиянови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано20.11.13 07:08



Плащай на кадърния по 800 лв. и всичко ще си е на мястото.

WALL·E


Тема Re: Анализ на финансовите безумиянови [re: Naglets]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.11.13 07:39



Плащам ги на кадърния, да. А комшията също ги плаща, ама на черно. Поради моята изрядност моят кадърен ще взима с 30 лв. по-малко от неговия кадърен. Защо? Щото аз съм балък.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Анализ на финансовите безумиянови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор auslaender ()
Публикувано20.11.13 07:52



работодателю!
хората, които заработват минимални заплати, или заработват годишно до
оппределен минимум отвъд океана също не плащат данък на доходите си.
не помня колко беше - до 12 000 или 15 000 годишно не се облагат,
и ако през работната година са били удържани данъци, данаците се
се връщат. за 300 лева заплата е смешно дори да се роптае. такива
доходи са необлагаеми.



Тема Re: Анализ на финансовите безумиянови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.11.13 08:19



Това и на мен ми се стори глупост.
Впрочем за бюджета приказвали ли сте си тука? И къде, че ми е любопитно.



Тема Re: Анализ на финансовите безумиянови [re: UnicaDonna]  
Автор c@t ()
Публикувано20.11.13 08:38



Ако имаше малко европейски познания, щеше да знаеш, че това се нарича балансиране на данъците.
За плащането на данъци има различни стъпала- в случая е 340 лв, ако някой получава заплата 341 лв, той попада в следващото стъпало, и то в долната му част-най-неизгодната.

Интересът на държавата е да напасне максимално данъчните вноски, така че в следващата година тоя, който е получил пари, да е платил точни данъци и да не получава обратно или ако му е променена ситуацията - да доплаща данъци.

Идеята е държавата постоянно да се актуализира за статуса на доходите и от там за данъците.

Най-интересно е за бизнесмените, които си плащат данъците предварително, преди да са направил оборота






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.