Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 22.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Окупациите (ВУЗ)нови  
Автор opelg1O98O2 (торба)
Публикувано28.10.13 14:41



Има ли тук университетски преподаватели?
А студенти? (Само за на Дрънди мъжа й знам, че е студент).
Как се развива окупацията?
Родителите на студентите няма ли да ги подкрепят?
Малко самотни ми се виждат окупаторите...

Вярвате ли в това: :"Когато студентите стачкуват, падат правителства".



Тема Re: Окупациите (ВУЗ)нови [re: opelg1O98O2]  
Автор 741 ()
Публикувано28.10.13 15:00



За правителства не знам дали винаги падат, обаче купонът е на шест.

Помня първата студентска стачка в Техническия през 1990. През ден-два студентите окупирваха по още някоя сграда, накрая на преподавателите им писна, организираха се и окупираха последната останала, та поне някаква дейност да върви.



Тема Re: Окупациите (ВУЗ)нови [re: 741]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано28.10.13 15:02



И накрая идва горският и разгонва партизаните от гората





Тема Re: Окупациите (ВУЗ)нови [re: opelg1O98O2]  
Автор poruchik2-99141 (същият)
Публикувано28.10.13 15:08



При нас за сега - не.



Тема Re: Окупациите (ВУЗ)нови [re: opelg1O98O2]  
Автор pyrvata-200427 (pyrvata)
Публикувано28.10.13 15:24



... ами, аз имам някакви спомени оттогава 1990 г. ... малките бяха окупирали института, а ние трябваше все пак да си правим стажа в болницата и си ходехме на стаж, защото иначе нямаше да ни заверят стажа и да се явим на изпит... няма да забравя с какво недоумение и укор ни гледаха асистентите, някои от тях казваха: не ви отива този конформизъм, вие сте млади хора... те знаеха, че бяхме предупредени от ректората, че няма да ни признаят стажовете и т.н. ние обаче ходехме след стажовете да сменяме малките на барикадата в университета... нямаше провокатори, сблъсъци и простотии, родителите ни трепереха, че може да загубим права или да се разправят с нас, спомените им от ДС и социализма бяха още съвсем топли... но... тогава бяха все още романтични времена, а синята идея беше заменила прекрасната , но пословично несъстоятелна идея за светлото бъдеще... ние бяхме на страната на доброто и това беше достатъчно тогава.... сега уви, не са тези времена и аз се притеснявам за бъдещето на тези млади хора... уви, сега не са времената на свободния избор...

...къде го чукаш, къде се пука...


Тема Ако има тук филолозинови [re: opelg1O98O2]  
Автор opelg1O98O2 (торба)
Публикувано28.10.13 15:45



Копи-пейст на декларация от ръководството на СУ "Св. Климент Охридски", публикувана на сайта на университета.

Моля всички филолози да се включат в играта по откриване на правописни и пунктуационни грешки в предложения текст. (Няма да говорим за стила на написаното, щото тогава отиде коня в реката.) Ще има награди за позналите:))

Изявлението е официално и е написано от най-висшето академическо ръководство на АлмаМатерът.



Ето го:

Декларация

Ръководството на Софийския университет разбира действията на студентите, окупирали сградата на Ректората, като реакция на липсата на морал в политическия живот и отсъствието на загриженост за бъдещето на младите хора и страната и незачитане на техните позиции. Убедени сме, че младите хора имат право да изразят обществената си позиция, дори и с цената на гражданско неподчинение – форма на протест още от времето на Средновековието и утвърдена от мислители като Хенри Дейвид Торо.

В същото време окупационната форма на протест е едно крайно средство, което възпрепятства изпълнението на същинската функция на Университета – образователната и научната му дейност и нарушава правата на студенти, които не желаят прекъсване на учебния процес.

За обсъждане на създалата се ситуация Ръководството на Софийския университет свиква извънредно заседание на Академическия съвет в понеделник, 28 октомври, от 14.00 часа и с цел избягване на административен хаос обявява деня за неучебен.

Обръщаме се с призив за разбиране и търпение към всички студенти, преподаватели и служители, независимо дали подкрепят протеста или не, както и към цялото българско общество, разделено по същия начин и раздирано от същите морални дилеми.

================
Горката, бедна България.
Бог да ни е на помощ!

Преподавателите на студентите са неграмотни.
Горките студенти, горкият Алма Матер.



Тема Re: Окупациите (ВУЗ)нови [re: opelg1O98O2]  
Автор opel_g-109802 (торба)
Публикувано28.10.13 16:52



Знам още нещо – по изхода на студентската стачка ще познаем кои сме и къде живеем. Дали ще успее или ще бъде смазана. Дали управляващите ще пуснат престъпници да направят погром или ще си подадат оставката. Дали сме мислещи хора в демократична държава, или човечета със спрели часовници в безвремието на диктатурата. Дали България има бъдеще или то ще отлети безвъзвратно през Терминал 1 и Терминал 2.

И също знам, че продължаваме. Ние, от площад "Независимост", студентите, преподавателите, мислещите, можещите, искащите.


Още:





Тема Re: Окупациите (ВУЗ)нови [re: opelg1O98O2]  
Автор 1955-126373 (Заядница)
Публикувано28.10.13 17:39



Темата за студентската окупация "помръдна" в една друга тема ОЩЕ първия ден...

Май трябва човек да внимава със заглавията на темите. (Визирам себе си).

Или да има възможност да се пишат по-дълги заглавия, или два броя - едното творческо, а второто - с пояснения за какво иде реч, за тези, които не четат творческите заглавия...на клубари, които не са им симпатични.



Аз лично имам НАДЕЖДИ относно изхода на окупацията...но се страхувам, че това е само механизмът "Надеждата умира последна"...



... СПОРЕД МЕН!!


Тема ми -нови [re: opelg1O98O2]  
Автор alexandrovalex-98413 (европростак)
Публикувано28.10.13 18:47



снощи бях там -
държат се децата,
нищо, че са малко самотни...
подкрепящите бяхме доста...
по другите университети е слаба работа...

това нагло и тепигьоз правителство надали ще падне от тази окупация, но поне тези деца омиват срама от челото ни...

но съм омерзен от ироничното и негативно отношение към тези честни и достойни млади хора... изказвано и тук, във форума...
нашето поколение ем се осра,
ем не ще да си признае,
ем си измисля нагли и подли оправдания за това, че не ги подкрепя както трябва...

но - така или иначе - тези млади хора - и от лятото, и от тези другите акции и окупацията - все с нещо помръдват обществото напред...
най-малкото ясно очертаха
линията на разделението в България -
едните - те и други подобни ще отидат в бъдещето,
другите - инертните и подлите, комунягоибрикчиите ще останат в миналото...





"ат язди, калъч върти и султана псува!" - така котленските чорбаджии са клеветили Раковски пред султана... така де, откъде накъде ще язди черен лъскав жребец, откъде накъде ще върти сабя... но чорбаджиите са останали в миналото, а Раковски е прекрачил в бъдещето...

политкоректното говорене убива Мисълта.

Редактирано от alexandrovalex-98413 на 28.10.13 18:49.



Тема Re: Окупациите (ВУЗ)нови [re: opelg1O98O2]  
Автор suleymanpasha (dionis)
Публикувано28.10.13 18:54



аз съм със смесени чувства.
от една страна не мога да не подкрепя акт срещу сегашното държавно управление.
от друга страна смятам т.нар. "окупация" на СУ за много закъсняла, сиреч - ненавременна, недостатъчно подкрепена отвътре и така като гледам, носи повече вреди, отколкото ползи.
поради това, не вярвам на организаторите. да бяха я организирали още през юни, когато им бяха сесиите, предстояха платените бригади и стажове в чужбина и идваше свободното лято.
сега създават академичен и административен хаос в една автономна институция и от този хаос най-губещи са преподавателите и служителите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.