Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: "Внуци назаем"нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор Mila06 (ветеран)
Публикувано10.09.13 20:33



А, ето на - радетел на идеята!! Поздравления!



Обаче, тва си плаче за обява и застопорена тема на първа страница... само после да не можеш да се оттървеш от желаещи, че да се чудиш къде да ги слагаш и какво да ги прайш, освен да ги пратиш да копат, ако имаш десетина декари засяти за копане...



Тема Re: "Внуци назаем"нови [re: Mila06]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано10.09.13 22:05



"ако имаш десетина декари засяти за копане..."
Разбира се, нали заемът си има лихви!
"Внуци назаем"
Като коментираш темата, колко години е границата за внуци?
Ние старите сме вече по на 70-80 години





30 годишно дете, как си представяш , че ще го пратя да копае лозе?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: "Внуци назаем"нови [re: Mila06]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано11.09.13 14:02



:) Няма проблем, но поради ограничен брой на легловата база ще трябва да са на смени. Не че ми липсват палатки и надуваеми дюшеци :) Няма декари за копане, нямам животинки. При мен може да се почива и да се играе на пионерски лагер. Най-много да науча децата да правят баница и да поливат цветя :) Има прекрасни места за разходки на воля Ако на някой пък много му се работи ще помолим комшиите да помогнат и да дадат малко работа на заем :)



Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: "Внуци назаем"нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано11.09.13 14:28



Еееее, браво, бе! То и работа нямало, кой знае, каква даже... направо си е чист кукорт!-))) А ше ми разправя някой, че идеята щяла да умре...

Тва Уникалната и чавдарова трябва да го прочетат... те бяха мераклии да пращат децата си:-)))То и на моя малкия няма да му е излишно, ама си има баба с къща в провинцията и на "баир лозе", ама го изпуснахме вече... ще трябва да чакаме другото лято:-))



Тема Re: "Внуци назаем"нови [re: Mila06]  
Автор Гeвpek ()
Публикувано11.09.13 15:23



В една селска къща и на земята покрай нея просто няма начин да няма какво да се работи.
Отделен е въпросът, че младежта... има нужда от положителна манипулация. Пък бабите, ако ги питаш кое е по-важно, да стягат къща и двор или да имат жива компания, то трябва да е второто.

Въпросът е, как верно да стане тая манипулация, та и на младите да им е кеф, а не да мислят, че се "жертват" за бабите. Това изглежда преодолим проблем за малка група и за едно място, но ми се вижда сложен (комуникационен и др.) проблем за мащабна, национална инициатива „Приеми ме на село”.
Но пък те, проблемите, са за това - да бъдат решени. Най-важното е, че идеята се е родила, път ще си намери тя.



Тема Re: "Внуци назаем"нови [re: Гeвpek]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано11.09.13 19:01



Да ти кажа, в репортажите дето ги даваха, дядото май се справяше с позитивната манипулация по-добре от бабите...



абе, според мен няма да е чак толкова трудно, ами на нас ни се вижда сложно щот сме загубили вкуса си към "естеството на нещата"... на село хората са запазили естетственото си и непринудено държане и много по-лесно установяват контакт, въвеждат стил на общуване, придружен с чувство на хумор ... пък и децата, като отиват с желание и интерес, няма начин да не намерят за някой и друг ден общ език...

а верно, че около къща и земя на село винаги се намира, какво да се прави...



Тема Re: "Внуци назаем"нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано11.09.13 19:26



Синът ми бе в градина когато за пръв път го заведох на село.
Много се въодушеви като видя живо магаре и ми го посочи с думите: Тате, тате, виж сърничка!

Мисля, че идеята за село ще е най- полезна на книжните плъхове, като тези и в клуба. Тези с претенции да поучават, направляват, управляват другите, а в същото време, както във вица, на практика не могат да различат куче от овца!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: "Внуци назаем"нови [re: Mila06]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано12.09.13 20:26



За мен тази идея не е нова. Мислила съм го последните две години. Искам децата да видят красотата и романтиката на българското село. Виждам хора които като деца са расли на село и са били "тормозени" с работа въобще нямат очи за красотата и очарованието на селската природа. Тези които са израсли на асвалта, когато ми дойдат на гости не могат да се нагледат на хубавите залези....и веднага се замислят за закупуване на селки имот ... А пък сега гората е толкова шарена и изключително красива (само сини дървета няма) но синьото небе компенсира липсата им Въобще няма да говоря какво е да е събуждаш сутрин от птичия концерт ..невероятно удоволтвие.
Вероятно за някой ще прозвучи глуповато наивното ми желание :)

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.