Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 20.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Къде мога да науча...нови  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 09:10



...какво казва законът по въпроса - дали депутатите и министрите имат право да работят някъде другаде, независимо каква работа, независимо на граждански или трудов договор?



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано27.08.13 09:15



ползвай чичко гугъл



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: Molly]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 09:20



Любопитно каква трябва да изпиша, за да разбера точно...я ме научи, че съм неграмотна. Тъкмо ще ползваш случая да ме разкритикуваш за нещо - тия дни си лишена от това удоволствие поради отсъствието ми от клуба.





... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано27.08.13 09:25





ЗАКОН ЗА ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ И УСТАНОВЯВАНЕ НА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ(ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 97 ОТ 2010 Г., В СИЛА ОТ 10.12.2010 Г.)_В сила от 01.01.2009 г.

Чл. 2. (1) Конфликт на интереси възниква, когато лице, заемащо публична длъжност, има частен интерес, който може да повлияе върху безпристрастното и обективното изпълнение на правомощията или задълженията му по служба.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2010 г., в сила от 10.12.2010 г.) Частен е всеки интерес, който води до облага от материален или нематериален характер за лице, заемащо публична длъжност, или за свързани с него лица, включително всяко поето задължение.



....
редакция

Чл. 10. (1) Лице, заемащо публична длъжност, няма право да използва или да разрешава използването в частен интерес на информация, получена при изпълнението на правомощията или задълженията му по служба, докато заема длъжността и една година след напускането, освен ако в специален закон е предвидено друго.
(2) Лице, заемащо публична длъжност, няма право да извършва консултантска дейност по отношение на лица, които са заинтересовани от актовете му, издавани при осъществяване на правомощията или задълженията му по служба.


- Това не хвана "Сокол Чешма Данизма" А.Д., понеже законът не се отнасял със задна дата, а само със задни мисли.

АД е и абревиатура на Ахмед Доган., Данизма е турската дума за консулт. Фирмата е измислена. Всички споменати лица и геори са измислени. Всяка прилика е автентична.


Прав или изправян.

Редактирано от Nerv на 27.08.13 09:46.



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано27.08.13 09:27



Закон за държавния служител, може би....

Ако писането изпреварва мисълта ти, а хуморът ти е заспал, НЕ ме чети, не МИ пиши.


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано27.08.13 09:28



не се ли сещаш къде работят народните представители, примерно ?

или просто ти се ще да да се счепкаш с някого от сутринта, щото скучаеш ?

айде, търси си там и се учи



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: Molly]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 09:40



или просто ти се ще да да се счепкаш с някого от сутринта, щото скучаеш ?

Драга ми Моли. АЗ НИКОГА НЕ СКУЧАЯ. По-скоро е обратното - НИКОГА не ми стига времето.

Второ - когато задам въпрос - разчитам на АДЕКВАТЕН отговор. Какъвто, както виждаш, ми дават АДЕКВАТНИТЕ ХОРА.

Следователно - този, който търси да се счепка, май си ти.

М?

Потърси в гугъл. Може да намериш отговор на зададения от теб по-горе въпрос.





... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор TheSameOne (Същият)
Публикувано27.08.13 09:47



Напиши:
Депутати, работа ...

и ще получиш 0 попадения





Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано27.08.13 09:52



Несъвместимост на народния представител
Виж тук, т.4-ри:




Виж и тук:



. . .


Редактирано от Ежко на 27.08.13 09:59.



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: Ежко]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 09:53



Доколкото разбирам - няма забрана да работят и на други места. А само ако се докаже конфликт на интереси. Някой по-умен да ми каже права ли съм?



... СПОРЕД МЕН!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.