Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Къде мога да науча...  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 09:10



...какво казва законът по въпроса - дали депутатите и министрите имат право да работят някъде другаде, независимо каква работа, независимо на граждански или трудов договор?



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано27.08.13 09:15



ползвай чичко гугъл



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: Molly]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 09:20



Любопитно каква трябва да изпиша, за да разбера точно...я ме научи, че съм неграмотна. Тъкмо ще ползваш случая да ме разкритикуваш за нещо - тия дни си лишена от това удоволствие поради отсъствието ми от клуба.





... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано27.08.13 09:25





ЗАКОН ЗА ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ И УСТАНОВЯВАНЕ НА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ(ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 97 ОТ 2010 Г., В СИЛА ОТ 10.12.2010 Г.)_В сила от 01.01.2009 г.

Чл. 2. (1) Конфликт на интереси възниква, когато лице, заемащо публична длъжност, има частен интерес, който може да повлияе върху безпристрастното и обективното изпълнение на правомощията или задълженията му по служба.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2010 г., в сила от 10.12.2010 г.) Частен е всеки интерес, който води до облага от материален или нематериален характер за лице, заемащо публична длъжност, или за свързани с него лица, включително всяко поето задължение.



....
редакция

Чл. 10. (1) Лице, заемащо публична длъжност, няма право да използва или да разрешава използването в частен интерес на информация, получена при изпълнението на правомощията или задълженията му по служба, докато заема длъжността и една година след напускането, освен ако в специален закон е предвидено друго.
(2) Лице, заемащо публична длъжност, няма право да извършва консултантска дейност по отношение на лица, които са заинтересовани от актовете му, издавани при осъществяване на правомощията или задълженията му по служба.


- Това не хвана "Сокол Чешма Данизма" А.Д., понеже законът не се отнасял със задна дата, а само със задни мисли.

АД е и абревиатура на Ахмед Доган., Данизма е турската дума за консулт. Фирмата е измислена. Всички споменати лица и геори са измислени. Всяка прилика е автентична.


Прав или изправян.

Редактирано от Nerv на 27.08.13 09:46.



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано27.08.13 09:27



Закон за държавния служител, може би....

Ако писането изпреварва мисълта ти, а хуморът ти е заспал, НЕ ме чети, не МИ пиши.


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано27.08.13 09:28



не се ли сещаш къде работят народните представители, примерно ?

или просто ти се ще да да се счепкаш с някого от сутринта, щото скучаеш ?

айде, търси си там и се учи



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: Molly]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 09:40



или просто ти се ще да да се счепкаш с някого от сутринта, щото скучаеш ?

Драга ми Моли. АЗ НИКОГА НЕ СКУЧАЯ. По-скоро е обратното - НИКОГА не ми стига времето.

Второ - когато задам въпрос - разчитам на АДЕКВАТЕН отговор. Какъвто, както виждаш, ми дават АДЕКВАТНИТЕ ХОРА.

Следователно - този, който търси да се счепка, май си ти.

М?

Потърси в гугъл. Може да намериш отговор на зададения от теб по-горе въпрос.





... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор TheSameOne (Същият)
Публикувано27.08.13 09:47



Напиши:
Депутати, работа ...

и ще получиш 0 попадения





Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано27.08.13 09:52



Несъвместимост на народния представител
Виж тук, т.4-ри:




Виж и тук:



. . .


Редактирано от Ежко на 27.08.13 09:59.



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: Ежко]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 09:53



Доколкото разбирам - няма забрана да работят и на други места. А само ако се докаже конфликт на интереси. Някой по-умен да ми каже права ли съм?



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.08.13 09:57



Като начало виж Конституцията и правилника за работата на НС. Би трябвало да има забрана.



Тема Напротивнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано27.08.13 10:11



Напротив - Решението на Конституциония Съд най-отдолу - линка, който ти дадох по-горе - е:

КС РЕШИ:
Народните представители не могат да изпълняват функции, като:
а) членове на правителствени комисии, съвети, агенции, центрове и други подобни държавни структури;
б) членове на органи на държавни и общински предприятия, фирми, търговски дружества с държавно и общинско имущество, възлагани им с актове (разпореждания, заповеди, решения) на органи на изпълнителната власт и свързаните с тях договори за управление.

.....

А дали могат да работят като хонорувани преподаватели, например, като адвокати и прочие, не знам. Във всеки случай са ограничени да работят като наемни работници на трудов договор, понеже законно установеното работно време на народния представител е 8 часа. Следователно, могат да работят още не повече от 4-ри часа при друг работодател.

Ето още нещо поучително от



Институтът на несъвместимостта това е недопустимост да се извършва определена дейност или да се упражнява определена професия заедно с изпълнение на депутатските функции. Как е уредена по БК. Тя е уредена в чл.68, ал.1. Има две основания за несъвместимост – забранатада се изпълнява друга държавна служба. Той не може да бъде кмет, може да бъде министър, тогава напуска НС идва на негово място и ако престане да бъде министър възстановява положението си на народен представител. за всяка друга държавна служба е пълна несъвместимостта. Тук има особеност не става дума за несъвместимост, защото той напуска НС докато изпълнява длъжността Министър. Ако изпълнява и друга длъжност по правилника на НС му се дава един кратък срок, в който той определя дали ще става народен представител, или ще изпълнява другата служба.

Това е едното основание за несъвместимост. Другото основание за несъвместимост е сумарно – то съдържа много хипотези. Не може да извършва дейност която според закона е несъвместима с положението на народен представител. Тук се поставят няколко въпроса. Тази несъвместимост трябва да бъде установена със закон, да каже кои дейности са несъвместими. Такъв закон и до днес няма. Обаче се тръгна по друга линия – правилникът за дейността на НС уреди несъвместимости вътре в себе си. това не е правилният подход, щом К изисква закон, трябва може да се инициира и от МС, а не да е вътрешен акт на НС. Тук се охраняват по-големи интереси политически и обществени. И законът ще се гласува от НС. Често пъти корективът на НС по въпросите за несъвместимост идват от министър-председателя. Тоест ИВ и специално Министър председателят могат да инициират такъв закон. Така че това е пропуск, който трябва да бъза запълнен, а не да се урежда с правилника по един неправомерен и несъобразен с К начин.

. . .




Тема Re: Напротивнови [re: Ежко]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 11:12



Във всеки случай са ограничени да работят като наемни работници на трудов договор, понеже законно установеното работно време на народния представител е 8 часа.

Хм...А министрите имат ли определено от закона работно време? Тези 8 часа за депутатите ли важат?



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: MupaM]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 11:13



По-скоро визирах министрите в случая.



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Напротивнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано27.08.13 18:22



стига си се правила на мотика - визираш министрите, дето щели да продължават да си имат лекции в университетя, нали?





Тема Re: Напротивнови [re: Silverado]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 19:38



стига си се правила на мотика - визираш министрите, дето щели да продължават да си имат лекции в университетя, нали?


Е, и? Ти пък на какво ми се правиш? Нещо да съм отричала?



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Напротивнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано27.08.13 20:05



ми кажи си като хората за какво ти е мъката, а не да ни пускаш по надолнището, с надеждата да се подпрем на твоят камък, дето ти си си го набелязала, мари.





Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор somebody (тя)
Публикувано27.08.13 20:34



Закон за администрацията

Чл. 19. (1) Органите на изпълнителната власт са централни и териториални.
(2) Централни органи на изпълнителната власт са:
1. Министерският съвет;
2. министър-председателят;
3. заместник министър-председателите;
4. министрите.
(3) Териториални органи на изпълнителната власт са:
1. областните управители;
2. (доп. - ДВ, бр. 69 от 2006 г.) кметовете на общини на райони и на кметства и кметските наместници.
(4) За органи на изпълнителната власт се считат и:
1. председателите на държавните агенции;
2. държавните комисии;
3. изпълнителните директори на изпълнителните агенции;
4. ръководителите на държавни институции, създадени със закон или с постановление на Министерския съвет, които имат функции във връзка с осъществяването на изпълнителната власт.
(5) (Нова - ДВ, бр. 24 от 2006 г.) За еднолични органи, техни заместници и членове на колегиални органи по ал. 4 могат да бъдат назначавани лица - български граждани, с доказан професионален опит в съответната област и които не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, освен ако са реабилитирани.
(6) (Нова - ДВ, бр. 24 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Министър-председателят, заместник министър-председателите, министрите, заместник-министрите, посочените в чл. 19, ал. 4 еднолични органи и техните заместници и членове на колегиални органи, областните управители и заместник областните управители не могат да:
1. заемат друга държавна длъжност;
2. упражняват търговска дейност или да са управители, търговски пълномощници, търговски представители, прокуристи, търговски посредници, ликвидатори или синдици;
3. са членове на орган на управление или контрол на юридическо лице с нестопанска цел, търговско дружество или кооперация;
4. упражняват свободна професия, с изключение на научна или преподавателска дейност или упражняване на авторски и сродни права;
5. (нова - ДВ, бр. 17 от 2013 г.) бъдат ръководители на предизборен щаб на партия, коалиция от партии или инициативен комитет;
6. (нова - ДВ, бр. 17 от 2013 г.) използват за сметка на държавния бюджет моторни превозни средства, собственост на съответните министерства и ведомства, при участие в предизборна кампания за съответния вид избори.
(7) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2012 г.) Министър-председателят, заместник министър-председателите и министрите, когато по силата на закон или акт на Министерския съвет участват в съвети, комитети, комисии, органи на управление или контрол на фондове, сметки и други, не получават възнаграждение. Заместник-министрите, посочените в чл. 19, ал. 4 еднолични органи и техните заместници и членове на колегиални органи, областните управители и заместник областните управители могат да участват като представители на държавата или общината в съвети, комитети, одитни комитети, комисии, работни групи, органи на управление или контрол на търговските дружества с държавно или общинско участие в капитала, органи на управление или контрол на фондове, сметки и други, които не са юридически лица, или органи на управление и контрол на юридическите лица, създадени със закон или вътрешноведомствен акт, за което не получават възнаграждение.
(8) (Предишна ал. 5 - ДВ, бр. 24 от 2006 г., предишна ал. 7 - ДВ, бр. 94 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Органите по ал. 4 издават индивидуални административни актове.



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: Nerv]  
Автор somebody (тя)
Публикувано27.08.13 20:48



ЗАКОН ЗА ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ И УСТАНОВЯВАНЕ НА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ

Чл. 5. Лице, заемащо публична длъжност, не може да заема друга длъжност или да извършва дейност, която съгласно Конституцията или специален закон е несъвместима с неговото положение.


Чл. 12. Лице, заемащо публична длъжност, подава:
1. декларация за несъвместимост по смисъла на чл. 5;
2. декларация за частни интереси; декларацията е по образец съгласно приложението;
3. декларация за настъпила промяна в обстоятелствата по т. 1 или 2;
4. декларация за частен интерес по конкретен повод.


За депутатите несъвместимостта е описана в чл. 68 от Конституцията на РБ, а за министрите в Закона за администрацията, който е специалният закон визиран в горния чл. 5



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано27.08.13 21:00



Както винаги задаваш Уникално тъпи въпроси, като се надяваш да не си единствената...



Самият термин "конфликт на интереси" ни праща на майната ни..
Истинската дума е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!

Още преди да си го зададеш,ти си пратена на майната си!
Можеш да питаш колкото си искаш и ние да ти отговаряме каквото си щем.
Керванът продължава!
Друго искаш ли да питаш?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: somebody]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано27.08.13 21:06



Какви наказания са предвидени при установяване на конфликт на интереси?

Колко случаи такива има до сега -осъдени за конфликт на интереси...?
Щом до сега няма конфликт на интереси, що дъвчем темата има ли конфликт на интереси?

Не ли е темата , защо няма конфликт на интереси?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано27.08.13 21:06



Уни, високо се целиш...чак в министри...

....
При тях закона има ли значение?



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: ПЪTниka]  
Автор sachog ()
Публикувано27.08.13 21:17



Можеш да питаш колкото си искаш и ние да ти отговаряме каквото си щем.

дааа, но уникалната печели пари от твоето и нашето участие



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: ПЪTниka]  
Автор somebody (тя)
Публикувано27.08.13 21:21



Закон за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси /ЗПУКИ/

Чл. 30. (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2010 г., в сила от 01.04.2011 г.) (1) В едномесечен срок от влизане в сила на решението, с което е установен конфликт на интереси, председателят на комисията издава наказателно постановление за налагане на административно наказание по чл. 35 и 37 и се произнася по чл. 33, ал. 2 и 3. В тези случаи не се съставя акт за установяване на административно нарушение.
(2) Наказателното постановление по ал. 1 се обжалва по реда на Закона за административните нарушения и наказания

Глава девета.
АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

Чл. 34. (1) Лице, заемащо публична длъжност, което не подаде декларация по чл. 12 в законоустановения срок, се наказва с глоба в размер от 1000 до 3000 лв.
(2) Когато нарушението е извършено повторно, глобата е в размер от 3000 до 5000 лв.


Чл. 35. (1) Лице, заемащо публична длъжност, което наруши разпоредба на глава втора от закона, се наказва с глоба в размер от 5000 до 7000 лв.
(2) Когато нарушението е извършено повторно, глобата е в размер от 7000 до 10 000 лв.


Чл. 36. Лице, заемащо публична длъжност, което не изпълни задължение по чл. 13, ал. 2, се наказва с глоба в размер от 2000 до 4000 лв.

Чл. 37. Лице, заемащо публична длъжност, което не изпълни задължение по чл. 16, се наказва с глоба в размер от 7000 до 10 000 лв.


Закон за администрацията

Чл. 19а. (Нов - ДВ, бр. 67 от 1999 г., в сила от 27.08.1999 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 99 от 2001 г., изм. - ДВ, бр. 69 от 2006 г.) Министър-председателят, заместник министър-председателите, министрите, заместник-министрите, посочените в чл. 19, ал. 4 еднолични органи и техните заместници и членове на колегиални органи, областните управители, заместник областните управители, кметовете на общини, на райони и на кметства, кметските наместници, заместник-кметовете на общини и на райони имат всички права по трудово правоотношение освен тези, които противоречат или са несъвместими с тяхното правно положение.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 99 от 2001 г.) Правоотношенията със заместник-министрите, областните управители, заместник областните управители, както и с посочените в чл. 19, ал. 4 еднолични органи, техните заместници и членовете на колегиални органи, могат да бъдат прекратени без предизвестие от органа, който ги назначава, съответно определя, по негова преценка.
(3) (Нова - ДВ, бр. 42 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 97 от 2010 г., в сила от 10.12.2010 г.) Правоотношенията със заместник-министрите, областните управители, заместник областните управители, както и с посочените в чл. 19, ал. 4 еднолични органи, техните заместници и членовете на колегиални органи, се прекратяват без предизвестие от органа, който ги назначава, съответно определя, при неизпълнение на задължението по чл. 13, ал. 2 от Закона за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси или при влизане в сила на акт, с който е установен конфликт на интереси по ЗПУКИ



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: sachog]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано27.08.13 21:22



Нека печели, ще са и нужни.
Тя не знае, че начинът на печелене на пари определя нуждите!
Защото е Уникална, а това знание е за обикновените хора!



Винаги съм се възхищавал от справедливостта на Битието!
Такава тема тук няма да видиш!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: somebody]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.08.13 21:24



Супер си, благодаря! Точно това исках да знам.



Не, че съм се надявала да извършат такова въпиещо нарушение на закона, обаче какво пък - от тях всичко може да се очаква...като например - нарушаването на Конституцията с огражденията около парламента и МС.

Относно няколкото души, които флудиха в темата - надявам се да сте си начесали крастата.



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: somebody]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано27.08.13 21:29



Благодаря за вниманието.
Но отговорът на първият ми въпрос без отговор на вторият, не струва нищо!
Въпросите ми бяха два. Разбирам че си компетентна само по първия, нека изчакаме компетентни и по втория.

Вече има и трети въпрос.
Каква полза от един закон, който не се ползва и не действа?
Разбирай каква полза за нас, за теб , че знаем отговор номер едно!

Какво полза ако уникалната стане знаеща и намери отговор на конкретният си въпрос?
НИКАКВА! Ще си остане Уникалта, както си е и до сега!



Да не се взима като заядка, защото в този смисъл всички сме уникални, нищо че това не и допада на уникалната!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор somebody (тя)
Публикувано27.08.13 21:32



Радвам се, че бях полезна





Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: ПЪTниka]  
Автор somebody (тя)
Публикувано27.08.13 21:35



По другите въпроси чети съдебна практика

Има и уволнения, има и наказания. Ако ти говори нещо комисията Кушлев, Кушлев беше освободен точно за установен конфликт на интереси. Заведеното от него дело за отмяна на уволнението още не е приключило.

Редактирано от somebody на 27.08.13 21:39.



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: ПЪTниka]  
Автор sachog ()
Публикувано27.08.13 21:48



Нека печели

нека...за да ни осигурява пенсиите, но не съм сигурен, че си декларира доходите



Тема Re: Къде мога да науча...нови [re: somebody]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано27.08.13 21:56



Сега чета теб, няма полза да чета съдебна практика щото нищо не разбирам...а на теб всичко ти разбирам..
"Кушлев беше освободен точно за установен конфликт на интереси."
Този не го познавам, но преди да чета ЗАЩО е бил освободен , трябва да зная КОЙ и ЗАЩО го назначи!

Вече съм достатъчно грамотен за да зная, че ОСВОБОЖДАВАНЕТО се случва заради причина, и ако причината е срамна, то винаги се намира "честен" ПОВОД!

Това е хубава новина, че делото не е приключило,
Що така, някое приключило дело нямаше ли да ми покажеш?

Абе да не би да няма осъдени и законът да не действа?
Кво го увърташ така, кажи си направо: Конфликтът на интереси не е никакъв конфликт на интереси , а си си общи интереси за обща далавера!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.