Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Легализация на дипломанови  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано21.07.13 21:19



Моля споделете, ако знаете каква е процедурата за легализация на диплома за средно образование. Нужна е за сина на моя приятелка, който иска да запише колеж в Англия.



Тема Re: Легализация на дипломанови [re: Гинec]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано21.07.13 21:25



Превод от заклет преводач.
Бас държа, че младежът знае какво да направи и майката се притеснява излишно.
Успех!



Тема Re: Легализация на дипломанови [re: Фиш Л]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано21.07.13 21:37



Ми... Младежът е в Англия и вняма скоро да си идва, а майката скоро ще замине при него. Доколкото знам това трябва да се свърши тук.



Тема Re: Легализация на дипломанови [re: Гинec]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано21.07.13 21:37



Ами и ние така,само че с посредници - Интеграл.
Първо изкарах нотариално заверено копие на дипломата,после от Интеграл я изпратиха в МОН (а,и неква такса преведох на МОН) и после (май) изпращат въпросното копие до съотв.университет,аз още си чакам оригинала де,явно процедурата отнема време...Но с Интергала е лесно,знаят си всички процедури,с тяхна помощ записахме и общежитие,студ.заем...и така:-)




Тема Re: Легализация на дипломанови [re: Kи.]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано21.07.13 21:40



Благодаря, но ние сме в провинцията и не знам какво е Интеграл и МОН. Поясни, моля.



Тема Re: Легализация на дипломанови [re: Гинec]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано21.07.13 21:44



- това е фирма,която се занимава с езикови курсове,кандидатстуденти за чужбина и разни такива:-)
А МОН е министерството на образованието и науката,там трябва да се прати нот.заверено копие+оригинал+такаса,преведена по банковата им сметка.




Тема Re: Легализация на дипломанови [re: Гинec]  
Автор Лил ()
Публикувано21.07.13 21:51



Най-добре наистина чрез фирма, защото са няколко стъпките и е лесно човек да сбърка някъде. Първо нотариално копие, после МОН, после заклет преводач и после евентуално пак копие, ако трябва повече от един екземпляр. Това е, ако не бъркам. Всяка от тези стъпки е около 3-5 дни.



Тема Re: Легализация на дипломанови [re: Kи.]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано21.07.13 22:03



О! Да. Благодаря. Намерих фирма тук в Габрово и вече се обадих на майката. Благодаря на всички и най-много на една клубарка, която ме светна на бележки.





Тема Re: Легализация на дипломанови [re: Гинec]  
Автор JenniferLove ()
Публикувано22.07.13 01:15



Обади ми се на лични. Нали знаеш, че с това се занимавам и то в Лондон.



Тема Re: Легализация на дипломанови [re: Лил]  
Автор JenniferLove ()
Публикувано22.07.13 01:16



Всичките тези стъпки са напълно ненужни и излишни в ЮК.
Само с клетвена декларация се работи тука.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.