Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Няма да им работя за 300 лева!нови  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано15.05.13 13:08



ОК, като няма да им работи - напусни! Ще дойдат хора, които ще работят.
Те, това мислене ме съсипва!
От няколко дена се ядосвам с една агенция за недвижими имоти. То бива безхаберие, то бива некадърност, ама чак толкова не бива. И не става дума за някаква си агенцийка, а за една от най-големите. И се чудя и се мая на какво се дължи тази инертност. Шуро-баджанащина ли цари, що ли, но от няколко дена търпя една метаморфоза и чак ръпки ме побиват. След като в една агенция царят такива порядки, що пък лекарите, адвокатите, политиците и т.н. да си дават зор!



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ariel$$]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано15.05.13 13:18



Хайде пак, може и да разберем нещо?



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ariel$$]  
Автор esti ()
Публикувано15.05.13 13:22



При нас е точно другата крайност от известно време.



Толкова напористи, досадни и настървени, че оня ден майка ми - понеже тя основно се занимава с тях - в прав текст им "нареди" да я оставят намира и да не й досаждат за щяло и за нещяло.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: Hoй]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано15.05.13 13:26



Никога ли не си чувал подобни изявления? Наскоро дори ме убеждаваха, че е по-изгодно за държавата да плаща помощи, отколкото гражданите й да се работи за 300 лева.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ariel$$]  
Автор esti ()
Публикувано15.05.13 13:30



Разбира се, че съм чувала.
Подобни заплати наистина са откровен бъзик с хората, но тези, които не си дават зор да работят качествено за 300 лв. и за 3 милиона няма да го правят.
Не е до парите.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ariel$$]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.13 13:31



Ми така си е, я.


Ако са принудени да работят за 300 лева, рано или късно решават да скъсат оковите и да въстанат, а за какво са и на държавата бунтове, нали така...
Друго си е да вземат 300 лева без никакви робии и принуди насреща.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ariel$$]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано15.05.13 13:32



Ми нищо не се разбира.Опитай с увод-изложение-заключение ... последното може и да го направи клубът.
Иначе - правилно.И аз постоянно се "обяснявам" на ръководството, че за толкова пари - толкова работа.
Арабска ( вече и у нас) работа: В началото: - за 5 лв искам да ми прекопаеш градината.Хубаво.
После : ... ама ако може и да полееш овошките, почистиш басейна, измиеш колата, разходиш кучетата и т.н - Ама извинете... сметката ви вече стана 200лв.Ааааааааа, как така, нали казахме 5лв.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 15.05.13 13:42.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: esti]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.13 13:33



Права си, че свестен работник ще работи свястно за толкова, за колкото се е хванал, обаче страхът да не си изгубиш работата също не е за пренебрегване, да ти кажа.
Поне до момента, в който още помниш на кой свят си и три милиона (или хиляда лева, или три хиляди) не са започнали и те да ти се виждат малко.




Редактирано от MupaM на 15.05.13 13:35.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: MupaM]  
Автор esti ()
Публикувано15.05.13 13:39



Така е, загубата на работа може да бъде добър стимул, но...отново има "но"

колко хора познаваш, които са загубили работата си поради некадърност?
Аз нито един.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ariel$$]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано15.05.13 13:43



абе зависи от конкретния човек, познавам работещи и за по-малко

като си приклещен съвсем в ъгъла и нямаш никакъв избор, приемаш всичко, хващаш се на каквато и да е работа на още 1-2 (колкото намериш, и ако намериш) места по за толкова или за колкото дадат и това е...

за конкретните агенции нямам инфо, те са частни фирми, могат да си назначават когото си искат и ако е от родата да си го и търпят...

по-стряскащо е в държавните учреждения, но и там малко по малко посвикнаха като че ли да се държат човешки, единици са тези, на които не им пука

всичко това с уговорката че изключвам политиците - те не се вписват




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.