Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: aiumi]  
Автор esti ()
Публикувано15.05.13 15:30



Не можеш да наемеш някого на 300лв., и да очакваш да ти свърши същата работа,все едно си наел някой друг за 3000лв.

Напротив, ако въпросната длъжност се харчи за толкова на съответния пазар на труда, ще очаквам да си върши работата.
А ако го ощетявам и за тази длъжност някъде дават повече, тогава всеки има право да не приема работата.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: aiumi]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.13 15:31



Той вече се е съгласил да върши описаната работа за посочените пари. Толкова. Оттам нататък няма очакваш-не очакваш, има изпълнение и неизпълнение на ясни задължения.

П.П. Съгласявайки се да свършиш една работа, се очаква да я вършиш със задоволително (средно) качество. Обикновено е съвсем ясно какво значи това за конкретната работа. Свръхкачество може и да не се очаква, ако не вземаш 3 хиляди, но няма какво да оправдае некачественото изпълнение.

Редактирано от MupaM на 15.05.13 15:45.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: aiumi]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано15.05.13 15:32



Темата е за вечно недоволните, които не искат да работят, да се обучават и да се развиват и все си намират оправдания за мързела, но по някаква неясна причина пазарът ги търпи, че дори и умножава.
За пример дадох една голама частна агенция за недвижими имоти, но не съм имала случай да отида в банка и да се оправя от раз. То е все едно звънене по телефона, допитване до колегите и едни решения, дето нямат общо със здравия разум.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: аби]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.05.13 15:33



В отговор на:

Показа, че все пак високата заплата не прави кадрите кадри.




Е той открил топлата вода!

Обаче неадекватното заплащане може да унищожава кадри, гарантирано! Ако всичко това беше продължило не 2-3 месеца, а 2 - 3 -5 години, щеше да има и други интересни резултати :)

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ariel$$]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.05.13 15:44



В отговор на:

по някаква неясна причина пазарът ги търпи, че дори и умножава.




ами да, много дълга тема е това,
ми...най-накратко - такъв пазар, такива работодатели, такива работещи :)

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ariel$$]  
Автор adeli (Гордата ТО)
Публикувано15.05.13 15:45



...абсолютно верно, парадокса е че понякога работодателите не знаят какво желаят и съответно и какво да получат от работника, аз почнах в един ресторант миналата година миячка на чинии и ме махнаха на 10 ия ден защото не ставам, прочели ми автобиографията и ми казаха че не могат да ми дават заплата от 400 лв. защото съм високо квалифицирана за тази работа, търсели друг вид миячка, не като мен ....кво правим ся ....



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: аби]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.05.13 15:52



Явно пича е умен.
Защото кадърния, би бачкал до време за ниската заплата. Ако наистина е кадърен, в някакъв момент би си намерил по добре платена работа.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: MupaM]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.05.13 15:55



Абсолютно съм съгласен с теб.
Ако имаш различни очаквания - в края на краищата - разговор с шефа, и търсене на друга фирма - правил съм го. И си запазих читави взаимоотношения.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: esti]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано15.05.13 16:07



Далеч съм от мисълта да оправдавам когото и да било. Аз лично, просто обясних,че за толкова пари, може да се наеме толкова качество - това е. Работодателят пък какво точно си е мислил?!



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: esti]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано15.05.13 16:09



Както вече някъде обясних - в България няма пазар на труда. Има тип картелно споразумение - от една страна работодателите, от другата страна - наемните работници, това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.