Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ariel$$]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано16.05.13 00:07



Тези дни точно се занимавам с обяви за работа и хора, и познай...от двеста СиВита, и още 50 обаждания от мен, дойде само едно дете....иначе било безработица, да се знае че плащам добре



“Толкова много програми, пари и усилия за ромите, а за циганите никой не мисли.”[/

Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: ПЪTниka]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано16.05.13 05:04



Ще крада от богатите и ще раздавам на бедните!

Защото съм кадърен и мога и да крада...


Точно обратното! Защото си некадърен и освен да крадеш, друго не можеш, което пък по дефиниция те прави комунист.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема да, чували сме го тованови [re: ariel$$]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.05.13 07:02



"няма да работя за триста лева" и продължава да го прави. адски несериозно е това. забелязал съм че в българия сериозността е толкова рядко нещо, че човек само да е сериозен и нищо да няма като допълнителни умения, това му стига за да си осигури позиция до към 2-3 хиляди заплата, понякога и повече. а уж не се иска много, просто каквото кажеш да го правиш и да не обещаваш неща дето не можеш да изпълниш. нищо и никаква работа, но се заплаща по-високо от медицинските и инженерните знания на среден специалист.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема тоя случай не е единиченнови [re: bira_more]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.05.13 07:09



наскоро един приятел осъди бившата си фирма за неизплатени заплати, и си ги осъди, платиха му ги и всичко ток. обаче само той, колегите му не са си мръднали пръста. аз като фен на робството ще кажа - ето ви свобода, грижете се сами за себе си, както виждаме лесно е!






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: тоя случай не е единиченнови [re: zaphod]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано16.05.13 08:17



наскоро един приятел осъди бившата си фирма за неизплатени заплати, и си ги осъди, платиха му ги и всичко ток. обаче само той, колегите му не са си мръднали пръста. аз като фен на робството ще кажа - ето ви свобода, грижете се сами за себе си, както виждаме лесно е!

зА съжеление си прав. На някои хора, съда им изглежда....нещо сложно. То даже е безплатно.
Тук си прав.
Проблема е, че няма СИНДИКАТ, а трябва сам.
Викаш "И сам война е войн" .
Колко работници знаят и разбират, де и КАК да заведат дело?
То там си го пише, ама колко ще наемат адвокат, колко ще заведат колективен иск?
Колко знаят и ще могата станат собственици на фалирал завод - за схемите, питай Костов.
Аз, да речем, съм завършил университет /дето беше университет/, а мн други хора....просто очакват някой да ги защити.
Да ги защитава ката-ден.
Хората искат да си работят, дето по 20 години са работили.
Всеки ден отиват навреме на работа, вършат си работата и си чакат заплатата.
Е толкова ле е сложно?
Викаш да се съдят....

А колко гърчоля се изгавриха с труда на шивачките ни?
То мода им стана.
Викаш да се съдят- икой да осъдят, след кат....Михаля не, ами Михаля ще гонят.

По-тъпо от да фалираш рафинерия/реално няма как, ама го измислиха/ си мислех, че Военен завод...
Викаш ...да правят колелета и щастливи французи да ги карат

Редактирано от 4ycмивkи на 16.05.13 08:29.



Тема Re: тоя случай не е единиченнови [re: zaphod]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано16.05.13 09:01



И любимото ти за....производителност....
Бе на едни и същи поточни линии....преди 10 години ги пълне патроните "кака Мара" , а дъщеря и....ама същото в Германия.
Кака Мара взема стинки, а щерка и 12 евро/час.
А "кака Мара" е по- кадърна от щерка си.

п.п: Затуй има взривове в Челопеч, а не в Дюселдорф.
Що ли?
Ами щото шефовете кадърни и трябва дадат лев.
Ако ли не - отиват си директно в затвора - барабар всичките.....а щети ще плащат до ....

Редактирано от 4ycмивkи на 16.05.13 09:09.



Тема Re: тоя случай не е единиченнови [re: zaphod]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано16.05.13 09:13



Ама чакай ти кажа по- интересното.
Кака Мара бъхти кат идиот, а щерка и си прави и ноктите....
После патроните са на същата цена.
Е де отива раззликата ...при положение, че е за износ!
Кака Мара е произвела 3 пъти повече, ама взела 30 пъти по- малко.

........
Ta problema ne в "кака Мара".
..............
Няма се сдържа и да кажа, е МА - богинята на всичко земно и РА - Слънцето хо знаете....
Сега подходете с уважение към МА-РА

Редактирано от 4ycмивkи на 16.05.13 09:40.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: аби]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.13 10:14



Е, много ясно - то е формулирано в темата: писмено договореното е само формалност, аз може да съм подписал, но то е ясно, че за триста лева не се очаква наистина да върша цялата работа.



Това опира до популярния лаф "да ми плащат толкова, колкото трудът ми наистина струва" и вечния спор как се определя колко, аджеба, струва, ако не от пазара.

Редактирано от MupaM на 16.05.13 10:22.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: MupaM]  
Автор аби (di garda)
Публикувано16.05.13 10:21







Тема Re: да, чували сме го тованови [re: zaphod]  
Автор аби (di garda)
Публикувано16.05.13 10:52



"няма да работя за триста лева" и продължава да го прави. адски несериозно е това.
това се опитвам да подчертая, но Мира много добре ми обясни силата на негласната уговорка, че е повече от ясно, че няма да се върши цялата работа и както трябва е мотото в случая.

аз обаче друго съм забелязала в практиката. това, което ти посочи, а именно - сериозните хора и за 3, 300 или 3000 си остават такива каквито са. Предвид нишите на трудовия пазар често успяват в последствие да достигнат задоволителни доходи.

ти ме подсети за нещо...




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.