Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: MupaM]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.05.13 18:50



Принципно е така, но при заплати,
при които падаш под някакъв социален минимум, започваш да боравиш с хора, които са някакъв вид аутсайдери.

И в това няма нищо лошо, аз знам за една немска фирма, която за конвейра разчита баш на такива, но там работят при много строг контрол и дисциплина, грижат се и за мотивацията им (там е цяла наука), и постигат планираните резултати. И не са само те - в повечето чужди фирми е така - то е въпрос на планиране и разчет и организация. Когато работодателя си дава сметка с какъв материал разполага, нещата винаги могат да се овладеят...

В колко български фирми са чували за такова нещо? Българският мениджмънт разчита на това да струпа един куп хора на едно място и чака те да се самоорганизират, под заплахата за глоби и др. наказания, и да измислят как точно да свършат работата...и хората започват да измислят как да се скатаят, и как да не поемат отговорност - съвсем логично и разумно поведение.

сметката винаги излиза, защото става въпрос за някаква обществена поръчка :) За качество никой не говори - даже като е некачествено - по-добре, че да има и за догодина работа...и те така.

Цари разложение до мозъка на костите. Какво качество, какви заплати, какви пет лева...

Не казвам, че навсякъде е така, но в достатъчно много фирми...

навсякъде по света ръководството работи по мотивацията на хората, тука готови мотивирани хора ги побъркват от простотии и се чудят как да ги демотивират.

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: shshtt]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.13 18:51



"като работиш за 300 лв се чувстваш лайно, си лайно, и работиш като лайно"
А като седиш без работа и без пари с лайняни оправдания, си човек.



Редактирано от MupaM на 15.05.13 18:52.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: shshtt]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано15.05.13 18:58



и кво ше правиш ако те отсвирят и отвсякъде почнат да ти дават само 300, а не 3000 ? теглиш им една майна, обявяваш че не си лайно и почваш да чакаш кога ще си умреш от глад, но гордо ли ? а ако трябва да си и нахраниш децата ?

няма срамни заплати, нито срамна работа, има кофти хора тук-там, това е проблема, дори и не точно и кофти, а не разчитащи само на тая си заплата



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: 4ycмивkи]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано15.05.13 18:59



АБИ
А ми се хвалиш за експеримент/гавра на пазара на труда - пфууу.

Трябва да те е срам, а не да ни го натриваш.
Щото продажбите не зависят от работникЯ!
Да ти е ясно.
И ти се извъди капиталист, от 93-та година.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: aiumi]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.13 18:59



"при заплати,
при които падаш под някакъв социален минимум, започваш да боравиш с хора, които са някакъв вид аутсайдери
"
В много случаи вероятно да. И тук няма противоречие обаче. Това, че някой е вид "аутсайдер", е обяснение за мърлящината му, но не е оправдание. Не е такова оправдание и некадърният шеф.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: MupaM]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано15.05.13 19:00



Много, много подкрепям начина ти на мислене!!!
Мен тате ме е научил на нещо много важно: Залудо работи, залудо не стой!



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: Molly]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано15.05.13 19:02



и кво ше правиш ако те отсвирят и отвсякъде почнат да ти дават само 300, а не 3000 ?

Обърни се към ИСТОРИЯТА!

И едни дет препоръчали пасти....
..........
Никъв не е проблема за всичко.
Не, не национализция, а синдикализация, държавизация.....и веднага всичко ....
се оправя....
........
А, и да ми платите летищните такси, след кат има и сегрегация за пишман-бизнеси.....

Редактирано от 4ycмивkи на 15.05.13 19:09.



Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: Molly]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано15.05.13 19:07



Не, просто ще приема че съм лайно, щом нищо друго не съм успяла да направя и ще работя като лайно, и даже не нарочно, а защото няма да мога иначе





Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: MupaM]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано15.05.13 19:09



винаги за предпочитане е достойнството пред загубата му
докато провизиите не отидам на 0





Тема Re: Няма да им работя за 300 лева!нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано15.05.13 19:13



историята помни и зловещи случаи, избиваш си семейството и себе си накрая, да не се мъчите групово

абе и тъпотии се говорят по темата доста, шефа си докарал 1-2 девойки за красота, те се фръцкат и цупят (ма не на шефа), ариел недоволна (с право) и от там свободни съчинения колкото щеш

аз не познавам нормален човек, който да стои на ниска заплата, ако има шанс за по-висока - на въпросните или не им стига квалификацията, или образованието или има няква друга причина (спонсори мама и тате примерно) за да си стоят на 300 и да чакат принца на бял кон - кухи девойки от тоя сорт дал господ

ама има и много други, аз по принцип протестирам като се правят обобщения ей така, на ангро от някакъв частен случай ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.