Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 11.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Отказ от гражданствонови  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано18.04.13 16:20



Не ми се пише в други теми и няма дори да цитирам, но тук , в клуба, емоционално от време на време някой вземе, че изока, че ще се откаже от българско граждансто, ще си хвърли българския паспорт и в този дух.

Имам познат, който преди 20-тина години каза, че за да вземе австрийско гражданство е трябвало да се откаже от българското. Разколебал се и се прибрал в България. Какви са били истинските му мотиви не помня.

Теоретично и практически възможно ли е човек да е без гражданство?
И какъв е пътят. Къде отиваш, какво заявяваш, какво става?
Сещам се и за Чаплин, който се отказва от американско гражданство, но той е англичанин, който избира да живее в Швейцария?
Казват, че Ал-Файед, собственикът на Хародс и не само, от години драпа за британски паспорт, но не му дават поданство, а толкова българи вече имат и такъв паспорт.

Когато бях дете, имаше една заплаха: Ще се откажа с Държавен вестник от теб, което ми звучеше като шега, и нямам спомен на някого да се е случвало





Тема Re: Отказ от гражданствонови [re: Фиш Л]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано18.04.13 16:53



боби фишер се отказа от мириканското си гражданство и стана гражданин на исландия, мисля



a на практика, изгаряш си паспорта, после идваш в брюксел и казваш че си косоварец-македонофон и си бил в концлагер и че лошите сърби са те измъчвали и ако мине номера ще ти издадат тукашен паспорт ... само трябва първом на лека диета да се подложиш и малко повече да се попечеш на слънце за повече достоверност




Тема Re: Отказ от гражданствонови [re: Фиш Л]  
Автор Ecнaф ()
Публикувано18.04.13 16:56





Това е шега, но според мен нищо толкова не става. Само сменяш адреса и оттук - на кого плащаш данъци и осигуровки (не е казано, че обезателно ще живееш на този адрес нон стоп)

Редактирано от Ecнaф на 18.04.13 16:57.



Тема Re: Отказ от гражданствонови [re: Фиш Л]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано18.04.13 17:18



Отзад-напред. Родител не може да се откаже от дете. Може да загуби правата си, но винаги си носи задълженията. Това с държавен вестник си беше лаф. Знам, защото проверявах :-)
За гражданството придобиване, възстановяване и отказване си е описано в Закон за Българското Гражданство

ЗАГУБВАНЕ НА БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО
Раздел I.
Освобождаване от българско гражданство
Чл. 20. Български гражданин, който постоянно живее в чужбина, може да поиска освобождаване от българско гражданство, ако е придобил чуждо гражданство или ако има данни за открита процедура за придобиване на чуждо гражданство.
Чл. 21. (1) Освобождаването на родителите от българско гражданство освобождава от българско гражданство и ненавършилите 14-годишна възраст техни деца само ако е направено искане и за тях. За освобождаване на децата от 14- до 18-годишна възраст се изисква и тяхното съгласие.
(2) Когато само единият от родителите е подал молба за освобождаване от българско гражданство, децата могат да бъдат освободени при условията на ал. 1 само ако и другият родител е дал съгласието си. Съгласието на родителя не се изисква, когато той е лишен от родителски права.



Тема Re: Отказ от гражданствонови [re: ha!]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано18.04.13 18:08



Eeeee....Машалла !!! Веднъж да видя написано нещо като закон , наредба , правилник или заповед така точно и ясно написана....

Що не пишат така и изискванията на агенцията по храните , м?



Взема ли се рушвет за отказване от гражданство??? Не???
Еееееее....ясно е тогава!!!

Моето ново,зелено бизнесхоби:


Тема Re: Отказ от гражданствонови [re: Ecнaф]  
Автор abyssinia ( (c'est moi))
Публикувано18.04.13 18:31



Култово!



Тема Начинови [re: ha!]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.04.13 19:36



почва процедура за друго гражданство, отказваш се докато си в процедура, а после се отказваш и от процедурата.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Отказ от гражданствонови [re: Фиш Л]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано18.04.13 19:39



Защо да се отказваш от гражданство?
Отказват се богатите за да не плащат данъци - пресен пример Депардьо.
На Германците мисля и на руснаците не им разрешават двойно гражданство.Ако искаш ново трябва да се откажеш от предишното.
Ние в къщи всички с двойно гражданство.С американското - никакви проблеми -паспортите се сменят на 10 години.
С българското - постоянно проблеми.Изтекли паспорти(всеки 5 години), глоби, пък трябвало да плащам медицински осигуровки за 10-те години в които не съм живяла в Бг...т.н.



Тема Re: Отказ от гражданствонови [re: Фиш Л]  
Автор abyssinia ( (c'est moi))
Публикувано18.04.13 19:40



Възможно е, но в такъв случай не трябва да има никаква собственост на свое име и дефакто никъде не може да обитава законно.



Тема Re: Отказ от гражданствонови [re: Фиш Л]  
Автор БoзaKocмaтa ()
Публикувано18.04.13 19:58



някои държави позволяват двойно гражданство, други - не.
придобиването на едното минава през отказване от другото.
държавите си имат отделни разпоредби за начините на придобиване на гражданство, зависи за коя държава питаш.
да нямаш гражданство може в случай, че примерно докато си бил бежанец някъде, държавата ти е изчезнала.
stateless, или без гражданство, са някои бежанци.
без гражданство си и в краткия период, в който си се отказал от едното си такова, но не си получил друго.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.