Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 29.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема въпроснови  
Автор Pия (неописуема)
Публикувано03.03.13 11:36



Да попитам в най активния клуб нещо на което мисля,че някой може да ми даде съвет.Или да каже къде мога да се консултирам какво да правя.
Имаме семеен бизнес,който в тази криза върви и печелим добре.Жена на 43 години съм,със син на 22. От няколко дни на мъжът ми му е хрумнала безумната идея да теглим заем от 900 000 лв.,да купим склад и прилежащата му площ и след 2-3 години да го препродадем по скъпо. Това за мен е равносилно на самоубийство. Всичко ще отиде по дяволите.В момента имам чувството,че няма да издържа на напрежението психически. Не мога да го откажа и казах,че няма да се подпиша на документите свързани със заема. Той реши,че в този случай ще сина ще ги тегли,вместо ние.
Не искам сина да изплаща цял живот на баща си грешката и искам да ви попитам,ако аз на мое има взема този заем и се случи нещо с мен,синът ми ще наследи ли моите задължения.
Лошото е,че банката са съгласни да ипотекираме въпросния имот и да даде парите. Кажете ми съм кого да се обърна за конСултация.
И нещо друго има,преди години теглихме заем и попълвах документ за застраховка -живот. Там има въпрос дали страдам от някакво заболяване и са изредени разни не лечими.Аз тогава излъгах,а съм с автоимунно- МС .Сега ако си напиша истината,дали това ще е пречка да отпуснат парите.



Тема Re: въпроснови [re: Pия]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано03.03.13 12:03



според мен трябва да се консултираш с професионалист, да се разбере колко ще ви е лихвата, колко ще са ви вноските месечно, ще можете ли да ги изплащате през тези 2 - 3 години, и естествено, ще трябва да имате резервен план ако след 2 - 3 години никой не иска да купи склада, тогава какво ще стане ... а ако пък наистина някой го купи по-скъпо, тогава какви ще са данъците печалба, как ще се погасява кредита и т.н. и т.н. за да се разбере струва ли си изобщо да се руча жабето ... мисля че ако имаш задоволителни отговори на всички тези въпроси, сигурно няма да се притесняваш толкова много - затова моят съвет е да събереш максимално информация и да потърсиш съвет от професионалисти, минимум двама, да им платиш колкото искат за да получиш професионална оценка на рисковете и с тази оценка в ръка да свикаш семейния съвет и да говориш с мъжа и сина си



Тема Към нас се обръщаш зз консултация.нови [re: Pия]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано03.03.13 12:05



Не е добра идея. Много ми прилича на типична зарибителна схема, "ужилване", дет се вика. Да, теоретично може да се спечели след 2-3 год., ако се намери някой силно приритал ТОЧНО ЗА ТОЗИ СКЛАД, но по-скоро да си остане вечно ваш или да го продадете на загуба.
За заболяването, не знам. Тогава застрахователите бяха ли написали изрично "МС", а пък ти си отговорила "НЕ"?
Предполагам сега, ако го пишеш, едва ли ще е пречка. Банките са толкова лакоми да раздават кредити, срещу безумните надутите си лихви и такси, че ще гледат преди всичко дали ще можете да го връщате със семейния си бизнес и колко е цената на ипотекирания имот.
Реално сега в схемата има двама сигурни печеливши: сегашният собственик на склада и банката и един бъдещ печеливш - вие. Евентуално.
Прибавяме и несигурната политическа и икономическа ситуация в момента, значи не.



Тема Re: Към нас се обръщаш зз консултация.нови [re: Phillip]  
Автор Pия (неописуема)
Публикувано03.03.13 12:21



Мъжът ми като разбра,че категорично съм против,отказва да разговаря с мен.Единственото което каза е,че докато го продадем,ще го дава под наем на колега с нашия бизнес /изкупуване на отпадъчни черни и цв. метали/ .Разсъждава като комарджия,иска да надскочи себе си. Така че аз трябва сама да действам и да проваля плановете му .Ако отида в банката да говоря с тях и да се интересувам,те ще му кажат.Ще отида в съседния град примерно за консултация,но не знам къде и с кого.
Баламосал е сина,че като не може да се плаща вноската,просто банката си го взема и проблем няма.Аз де опитах да обясня,че това мислене е смешно и наивно,но никой не ме слуша

Редактирано от Pия на 03.03.13 12:32.



Тема Re: въпроснови [re: Pия]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.03.13 12:39



и кой е предложил на съпругът ти склада - да не е някоя врътка между двама и вие се оказвате по средата като оберете луфта?



Тема Re: въпроснови [re: Pия]  
Автор c@t ()
Публикувано03.03.13 12:49



Ако мъжът ти или ти не се занимавате с логистика, бих ти дала съвет да не се захващате със склад. ( има много подоробности, които се отразяват на оцеляването в този бизнес. Тук нямам предвид печалбата, а буквално да оцелееш икономически)

Аз съм учила как се правят договори за склад, но професионално хванах друг път в придвижването на блага. Мога само да ти кажа, че не бих се захванала с тази идея, освен ако не ми опре ножа.



Тема Re: въпроснови [re: c@t]  
Автор Pия (неописуема)
Публикувано03.03.13 12:55



Видял е обявата в имот.бг . Сграда,доста голяма площ ,ел.кантар и релси минават от там. Обявата е от преди месец



Тема Re: въпроснови [re: Pия]  
Автор Ecнaф ()
Публикувано03.03.13 12:56



зависи какво е "семеен бизнес" - АД, ООД, ЕТ, друго?
Притесняваш се за сина само в случай на ЕТ. При повечето от другите форми отговорността е ограничена до капитала.



Тема Re: въпроснови [re: Pия]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.13 13:05



Първо - сигурно ли е отдаването под наем на този кандидат, за който споменаваш? Какъв наем е готов да дава? За какъв срок го иска? Готов ли е да подпише ДЪЛГОСРОЧЕН договор - поне за 3-4 години? Без право да се отказва, или пък с много обвързващи клаузи и неустойки, ако го направи?

Второ - ОТКЪДЕ твоят съпруг е сигурен, че би могъл да спечели при препродажбата?? Това е най-безумното нещо, което съм чувала, бидейки съпричастна с бизнеса с недвижими имоти... Единствено ако сегашната цена е безумно ниска - би могъл ЕВЕНТУАЛНО да се надява на такова нещо, но пак без сигурност...Светът не върви към стабилизация, а България - ОЩЕ ПО-МАЛКО...

ПП - Обява отпреди месец определено значи, че имотът не е чак толкова ценен, та да се надявате след малък брой години цената му да се качи!



..... СПОРЕД МЕН!!

Редактирано от УниKaлнaтa на 03.03.13 13:06.



Тема Re: въпроснови [re: Pия]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано03.03.13 13:09



Трябва ви добър адвокат, за да се консултирате заедно с мъжа ви за минусите /най-вече/ от такъв огромен, бих казала, кредит.
Лихвените проценти в момента са високи и както прибавим, че икономиката е наникъде, то изобщо не може да се разчита на евентуални БЪДЕЩИ приходи, надскачащи кредита.


А знаете, че само една вноска по кредита да не платите и банката ще ви уведоми.Тогава започва мазалото.

Гледай натам, откъдето ти протягат ръце, а не натам, където ти обръщат гръб!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.