Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Преподавателски садизъмнови [re: na gosti]  
Автор 741 ()
Публикувано04.02.13 13:26



Този е бил жалък имитатор. Оригиналът ще да е Обесников на





Тема Re: Преподавателски садизъмнови [re: 741]  
Автор na gosti (пристрастен)
Публикувано04.02.13 13:43




Моя човек е 23ти номер.



Тема Re: сър Кен Робинсъннови [re: DarkSide]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано04.02.13 13:56



На сайта на TED повечето видеофилмчета имат разни субтитри, избираш си езика под филмчето. Ако не на български, на английски, ама не от speech recognition на тубата:





Тема Re: Образователна шизофрениянови [re: Mila06]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано04.02.13 14:13



Съботата си беше нормален учебен ден. В езиковите гимназии, 2 пъти седмично имахме по 7 учебни часа, в останалите дни – по 6
Сега учебната седмица е петдневна, с по 5-6 часа


мила, де не бъркаш нещо? петдневна работна/учебна седмица се въвежда в българия през 1967 г.......

а за часовете - ми в езиковата гимназия, където учи синът ми, минимумът е 6 часа дневно. миналата година имаха един ден с 8 чАса. ако сметнем и сипове и зипове и не знам какво още...
два пъти седмично свършват след 15 чАса.

де са днес тия езикови гимназии с по 5-6 чАса дневно?







Тема Re: Преподавателски садизъмнови [re: Cв.Ckpoмни]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано04.02.13 14:26



седмокрай


страхотна дума си създал, свети.

по темата - даскалският вандализъм е потвърждение на принципа на питър, че в една йерархична система всеки се издига до границите на собствената си некомпетентност. всъщност даскалите са започнали като млади, компетентни, позитивни хора, но......

да благодарим все пак на ония малко на брой истински преподаватели, които въпреки всичко са останали нормални







Тема Re: Преподавателски садизъмнови [re: Cв.Ckpoмни]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано04.02.13 14:31



Ще съм ти благодарен ако разкажеш, там при вас, физическото образование в образованието ви, съчетано ли е?
Щото при нас в момента не е важно,/нито за създаващите условия за образование, нито за децата и родителите, ното тук в темата/, а каква полза от болно образовано дете?
А и ти казваш, че яко напъват децата да изперкат от образованост...да не стане така, че накрая да оцелеят само необразованите?

"Изперкат" е психически, а аз имам предвид и физически!


Тъпо ще изглежда да кажа образован дух в здраво тяло...но още по тъпо е да видя обратното на практика, както и се вижда!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Образователна шизофрениянови [re: tartarianeyes]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.02.13 14:40



Сигурен съм че като бях в първи клас учехме и в събота, помня че имахме само три часа, първият четене, а другите два - рисуване. В останалите дни имахме четири часа. Мисля че и родителите ми ходеха на работа в събота и май чак във втори или дори трети клас съботата стана почивен ден и беше много странно с два почивни дни.



Тема Ааа, тук ще споря за Луната!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.02.13 14:57



Обратната страна може да се нарече и тъмна! Тя има на разположение само едно мощно осветително тяло - Слънцето, докато отсамната страна се осветява понякога, както от Слънцето, така и от отразената светлина от Земята, а понякога и двете. Следователно средната осветеност на месец е по-голяма от тази на обратната.





Тема Re: Образователна шизофрениянови [re: tartarianeyes]  
Автор Mila06 (пристрастен)
Публикувано04.02.13 15:19



Бе ти ша ма изкараш 70-80 годишна, бе



Няма такова нещо!! Петдневната учебна седмица да се е била въвела през 1967... може би искаш да кажеш 1987-ма... До 11 клас плътно сме си ходили в събота на училище... поне до 1985 събота си беше официален учебен и работен ден...

8 часа дневно - дръжки... 5-6 часа средно и чат-пат - 7... 8 часа са некви инцидентни и извънредни случаи... и това при 5-дневна учебна седмица и непрекъснато некви 3-4- дневни ваканцийки покрай празничните дни...

единственият контрааргумент може да бъде не съботата и осмия час, а евентуално 12-ия клас... Обаче, той пък е под въпрос от друга гледна точка...



Тема Re: Образователна шизофрениянови [re: Mila06]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано04.02.13 15:46



права си.....но не съвсем



и аз съм права, но не съвсем

Петдневната работна седмица се въвежда с Указ на Президиума на Народното събрание от 30 декември 1967 г. С Постановление на Министерския съвет и Централният съвет на Българските професионални съюзи от 13 март 1973 г. се въвежда намалено работно време и петдневна работна седмица през шестата петилетка (1971-1975). През 1973 г. се въвежда в Бургаски, Варненски, Видински, Врачански, Кърджалийски, Кюстендилски, Пазарджишки, Пернишки, Пловдивски, Русенски, Смолянски, Сливенски и Хасковски окръзи. През 1974 г. - в Благоевградски, Великотърновски, Ловешки, Михайловградски, Плевенски, Разградски, Силистренски, София-град, София-окръг, Толбухински, Търговищки, Шуменски и Ямболски. От 1 януари 1970 г. към петдневна работна седмица преминават Габровски и Старозагорски окръзи.

тва е - от 71 до 75
ква 85 те е патила бе






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.