Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема сър Кен Робинсъннови [re: Mila06]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.02.13 11:53



Точно за сър Кен Робинсън се сетих кат прочетох текста на Скромния, аз отдавна си мислех да пусна тема за него, но тук малко хора са достатъчно на ти с английския, за да му се изкефят на хумора и блестящата мисъл, за съжаление говори много бързо и при това с английски акцент, който нa мен ми е значтелно по-труден от мириканския



Тема Re: Копи --> пейстнови [re: тopбa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано04.02.13 11:56



Имаме нов министър на образованието, ама до края на мандата остават само няколко месеца и не е ясно дали човечецът (академик е май) ще опита да ограмоти поне половината от тези 43% българчета, за които българският не е майчин и трудно го разбират...

Е, нито ББ, нито народът, нито самият министър очакваме от него каквито и да било чудеса. Доколкото дочух - той дори не си е подал оставката от БАН, а си е взел неплатена отпуска. Поне така беше в един момент решението. Всекиму е ясно, че оставката на Игнатов беше възпитателен и наказателен акт.

И не знам защо (май знам, ама айде) защо злоезичниците толкова плюха по тази оставка - имало само 5 месеца до изборите, къф бил смисъла.... Когато се установи корупция - ТРЯБВА да има наказани, пък било то и 1 месец преди изборите. Нали затова пищи опозицията - "Няма политическа отговорност, няма оставки"...ми - ЕЙ ВИ оставка. А новият министър беше сложен там с абсолютно ясни и обяснени мотиви - да пооправи, доколкото е възможно, оня батак около конкурсите. Може и да успее поне в това, колкото и да е кратък срока. Другите ресорни зам-министри си работят по техните си задачки и толкоз.

А с грамотността сме я закъсали яко, това е ясно, но няма да стигне и един цял мандат за преборване с нея. Трябва дългосрочна програма, която да започне още от предучилищните занимания...



..... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Смисъл на задачата за кръвосмешенията.нови [re: DarkSide]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано04.02.13 12:15



Обратната, а не тъмната, не се радвай предварително.

М+З=ВЛ




Тема Re: сър Кен Робинсъннови [re: DarkSide]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано04.02.13 12:22



Има си субтитри на български.



Тема Re: Образователна шизофрениянови [re: Mila06]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано04.02.13 12:37



Накратко казано, всеки преподавател след няколко годишен стаж заболява от синдрома на многоважието!
Малцина се тези , който могат да се само съхранят.
Аз не познавам такъв.

По единично щетите са поносими, но като комбинация са катастрофални за ученици и студенти... сигурно това казва Скромният.
Но пък последното му изречение е резултата от собствената им важност.




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от ПЪTниka на 04.02.13 12:41.



Тема Re: сър Кен Робинсъннови [re: bobyb]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.02.13 12:45



Това видео не съм го гледал, сега съм на работа и не мога да си го пусна със звук, но виждам че всяка втора дума е (смях) ... довечера ще си го пусна в къщи да му се изкефя на спокойствие


В Ютюб има много негови изказвания, там не съм видял субтитри досега, всъщност веднъж видях на английски, но бяха фонетични и половината думи бяха грешни



Тема Re: Смисъл на задачата за кръвосмешенията.нови [re: тopбa]  
Автор врабец ()
Публикувано04.02.13 12:46



защо пък опростачване
така условията са несравнимо по-забавни отколкото на тия с басейните, тръбите и разните му влаци и гари.
ако не ми се доспиваше само от идеята можех да ти я сглобя тази задача с някакви скучни прилични работи, самата префиненост по бели гащи, ах


номерът е да се погъделичка мозъка и да му е забавно. на кого му пука за некакви тръби.
сетих се ни в клин ни в ръкав за един английски филм, за едни провинциални лелки от някакво селце, на които дори на тях им писна забавлението им да се състои в тва всяка седмица да си четат скучни доклади на тема коя е направила по-прилично желе от некаква селскостопанска гадост, или е отгледала по-голяма гулия там, спазвала по-полезна ултрапротивна диета, избродирала по-мъдра мисъл на ковьор... тъпотии.
ама напрао до писъци им беше писнало.
и като им омръзна едно хубаво така, взеха, че измислиха да направят календар с голи снимки, ама естетски де, да не са некакви простачки там лейдитата
освен че се забавляваха и квичаха от забава, а не от скука, станаха даже прочути и купиха нов удобен диван за чакалнята за близки в местната болница и намсикво...
не знам някой да е станал простак от решаване на задачи със забавни условия, макар и в известна степен кретенични, но допускам доста уверено, че на бая хора мозъците са им фанали доживотен мухъл, защото освен всичко друго в училище им е било смъртоносно скучно в часовете : )
и защото подразбирането е, че нещо може да е полезно само ако в никакъв случай не е забавно.



Тема Ами ....нови [re: Cв.Ckpoмни]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано04.02.13 12:57



Ех, светииииийййй ..... бръкна ти в раната, която предварително беше поръсил със сол ....

Но това прозрение е забележително : И че в крайна сметка обществото си го връща чрез ниските заплати на преподавателските кадри. ..... Те пък си го връщат на обществото, като за някой леФ пишат каквито си поискат оценки ....

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Ами ....нови [re: Батко]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано04.02.13 13:07



Те пък си го връщат на обществото, като за някой леФ пишат каквито си поискат оценки ....

Немой ся с лошо!! Има преподаватели тук, ша са обидят!





..... СПОРЕД МЕН!!


Тема Гюлсарен Идризованови [re: ceлянинът]  
Автор ceлянинът (европростак)
Публикувано04.02.13 13:26



току-що влезе в кабинетя ми -
висока, синеока, бяла...
студентка в Истанбул, ще дипломира там - и темата и е "Урбанизацията в България"... Търси информация и данни по темата...
Поканих я на дипломните защити - в сряда и четвъртък - да гледа и си избира... Ще я представя на студентите - да установят връзки по темата...
От Девин са родителите и, говори чист български...


Е това е положението - кефи ме, както ме кефи и с другия студент -
минава времето, раните зарастват, обелките по кората се обливат с дървесен сок и кора, нови клончета се показват - нови яки клонове ще стават, ще се раззеленяват, плодове ще дават...

па ний ще си мрънкаме тук, сърдити, недоволни, неразбрани - докато ни обхване всеопрощаващото загниване - чрез което ще се преобразим в хранителни вещества за новите клони и плодове... а тях ще ги има, тук, на тийя Балкани!

кво ми дреме за датските кръвосмешения, изучавани в америка!
нека се кръвосмешават, не ми пречат!

политкоректното говорене убива Мисълта.

Редактирано от ceлянинът на 04.02.13 13:27.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.