Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: от в."Стършел"нови [re: 741]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано27.01.13 10:55



Пиша след теб само щото не ми се чете целия тред надолу. Не го приемай като персонален отговор :)

Мисля, че не е нужно да имаш минимум 10 години стаж в ЦЕРН, за да си формираш мнение (както незнайно защо ни се втълпява хорово от всички медии и махленски седянки). Нито достъп до архивите на КГБ е нужен. Казано е: не можеш да скриеш светилник под кревата. Всеки може да състави мнение.

Защо гласувах НЕ. Не от симпатии към Боко. По-скоро от антипатии към комунягите. Не може комунягите да драпат толкоз настървено със зъби и нокти към нещо, и от това нещо да не излезне някаква гадост за целокупния народ. Не и за самите комуняги - те обезателно ще се облажат.

Гласувах НЕ, не защото съм ретрограден и нетехнологичен индивид, прът в колелото на прогреса на репубиличката ни. Просто в криза не трябва да се харчат толкова много пари. Това са кредити, които някой някога трябва да връща - не искам това да са децата и внуците ни. Това, че някой добър чичко ще дойде и ще ни построи АЕЦ-а заради хубавите ни черни славянски очи, а после тези изхарчени милиарди за нула време ще се възвърнат и так далее са приказки за електорат без мозък (както пишеше на една снимка).

Нова АЕЦ - да, с удоволствие, когато станем по-нормална държава и стъпим на краката си. Кога ли? Ще станем, все някога, ако не сега, то някой друг път...

До тогава - 7, 8, 9, 10 блок... вярвам терена на Козлодуй не е толкоз малък. В краен случай ше бутнем оградите



М+З=ВЛ


Тема Почти си разбрала.нови [re: иливap]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано27.01.13 11:04



За червените бабички. Естествено тези са и мотивите на негласуващия, които изброи.
Простичко. Комунистическият електорат отива под строй да гласува, няма "не искам". Негласувщите в огромното си мнозинство не биха гласували за комунистите и ето от къде идват големите им изборни резултати.

В случая с референдума. Да оставим настрана експертна-мекспретна оценка. Очевидно един от двата отговора e изгоден за комунистите.





Тема Re: Почти си разбрала.нови [re: Phillip]  
Автор 741 ()
Публикувано27.01.13 11:14



Не и същото като гласуване на избори. Там резултатът се зачита винаги, независимо от броя на гласувалите. Затова там гласувам.
В случая отговор "не" увеличава активността и дава легитимност на идиотски зададения въпрос. А това не ме устройва.



Тема Re: Почти си разбрала.нови [re: 741]  
Автор suleymanpasha (dionis)
Публикувано27.01.13 11:19



взех сериозно да се замислям да не ходя точно поради посочената от теб причина.



Тема Re: Почти си разбрала.нови [re: Phillip]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано27.01.13 11:22



Ама и комунягите се грижат за червените бабички, редовно им индексират мижавите пенсийки, коледни добавки това-онова.. не ги подценявай, знаят си интереса те ... и едните и другите...
А Дянков ги наказа, цигарките им вдигна с 50% в криза, лекарствата им изтърва съвсем, лъга ги с пицата няколко години...тази Коледа ги излъга за коледни добавки..
То и аз им повярвах, член на ГЕРБ станах, справедливост се надявах и чаках и мааалко по- добър живот...
И през тези 4 години само това разбрах, че Станишев е виновен...иде ми да го заплюя ако го видя.....моите ме боядисаха насила...
Горкият аз!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Почти си разбрала.нови [re: Phillip]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано27.01.13 11:24



Връщайки се днес от гласуване срещам двама мои съседи.
Той - 82-83 годишен дядо, изключително трудно подвижен.
Тя - 75-76 годишна, молко по-мобилна.
Закачих ги: - Отивате да кажете своето не, нали?
Погледнаха ме ококорено..
- Как, не, бе, ама ние винаги с "да" гласуваме /разбирай за "нашите"!
Такава реч им дръпанх...не е истина!
- Как "да"!? Защо "да"?
За какво ви е на вас ядрена централа?
Знаете ли, че наистина няма от къде другаде да дойдат пари за строежа й освен от бюджета, а това значи и от вашите пенсии?
Знаете ли, че и без нова ядрена централа произвеждаме необходимия ни ток, дори в излишък, който и сега няма на кого да продаваме? ...и т.н. и т.н.
Мигат на парцали и ми викат:
- Ама ние от това не разбираме...ние просто винаги си гласуваме така /разбирай за комунистите/ .

Не че не знам, че това поведение е факт, но сблъсквайке се днес с него намирам, че наистина много слабо се обясни и популяризира тезата "не"!





Тема Re: Почти си разбрала.нови [re: lumixx]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано27.01.13 11:40



Според филиповата анкета, моите прогнози са :

Гласували - 37%
От тях с ДА - 13%
С НЕ – 24%

Забележка, както и да обърнем цифрите резултатът за развитието на ядрената енергетика няма да се промени.
Не се ядосвайте на глупостта на другите...



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re:нови [re: Phillip]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано27.01.13 11:45



Постът ми беше вдъхновен от начина, по който си формулирал изречението. Един вид негласуването е комунистически прийом (комунистите не гласуват). Но предположих, че имаш предвид друго - че е в техен интерес. Все пак заложих на смисъла на изречението така, както си го написал, но се оказа, че е било другото ...



Аз съм гласувала само веднъж, на местни избори много скоро след навършване на 18. Видях бюлетините разпилени в едно поле извън града на другия ден ... Не празни, а попълнени. И тогава разбрах, че няма смисъл да се гласува в България - подигравката с гласовете на хората е налице. От тогава съм пас на всички избори и референдуми в България и не се впечатлявам от никакви призиви за гласуване на български избори.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Тема Re: Почти си разбрала.нови [re: ПЪTниka]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано27.01.13 11:46



Ама как бе, момче!? ....Как да спра да се ядосвам!?





Тема Пояснениенови [re: 741]  
Автор Ecнaф ()
Публикувано27.01.13 11:50



a)
Чл. 23 ал.3 от

:
"Когато в гласуването са участвали по-малко от участвалите в последните избори за Народно събрание, но повече от 20 на сто от гражданите с избирателни права, и ако с "да" са гласували повече от половината от участвалите в референдума, предложението, предмет на референдума, се внася в Народното събрание и се разглежда по реда на чл. 52."

б)
Вероятно на референдума повечето ще гласуват „за”, защото, който е „не”, трудно ще се мотивира да отиде до урните.

=>
а) + б) = безсмислие на тезата ти.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.