Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: esti]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.01.13 13:50



Донякъде си права, но само донякъде. Особено в последните години с "чалга" се занимават много качествени музиканти, аранжиментите са прекрасни...ако няма пеене отгоре, а само се слуша мелодията и аранжимента - половината от въздействието "на маса" ще изчезне. Чалгата просто е КОМПЛЕКС - мелодия, аранжимент, текст, глас и визия на гласа. А двете пети - мелодията и аранжимента- според мен най-малко развращават и вредят.

Мислиш ли, че ако същите песни се изпеят от жени, облечени в народни носии, без голотии и пошли текстове, както е при Брегович, ефектът ще е същият? Щото на практика той свири почти същия стил музика, но внушението е съвсем друго.



..... СПОРЕД МЕН!!


Тема Пенчо бре - чети...нови [re: Black Wolf]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.01.13 13:51



Поредното сапунисване на мозъци е в ход... търси се общ враг, в случая е чалгата.
Толкова ли не стана очевадно как се манипулират предразсъдъци ?!?

Е тука е добре описано какво точно и защо са кандидатствали и одобрени (и не са само те, а още няколко фирми).



проектът е за закупуването на снимачна техника за телевизия "Планета". По процедурата, по която димитровградската компания е спечелила - "Технологична модернизация в малки и средни предприятия", има одобрени още много продуцентски къщи. "Междинна станция" на Иван и Андрей, "Глобал филмс" на Магърдич Халваджиян, "СИФ 309 филм енд мюзик" на "Чучков брадърс" са само част от примерите. Одобрените кандидати получават от 60 до 70% от парите, останалото е тяхно съфинансиране. Почти всички са кандидатствали за нова техника.

Абсурди по български

Дали проектът на музикалната компания е адекватен или не, няма как да се прецени, без той да се прегледа в детайли. Но истерията около него е абсурдна. Правилата са правила за всички, независимо от продукта, който произвеждат (стига той да не е незаконен, а чалгата не е). Внимание трябва да има не към това кой се финансира, а как се използват парите. Публична тайна е, че много проекти са вид субсидия за компании. Повечето от тях обаче са по други линии и програми - като например "Развитие на човешките ресурси", където почти няма българска фирма, която да не е спечелила проект за подобряване квалификацията на служителите си.

Това, което е още по-абсурдно, е че много по-скандални и мащабни истории с европейските пари остават без подобен медиен и обществен отзвук. Като например безконтролното раздаване на средства от министерствата на електронни медии, за което отново стана дума тази седмица и което влияе индиректно върху приближаващите избори. Или като факта, че "Конкуретноспособност" продължава да не може да спазва срокове по връщането на средства за компании, които са теглили заеми заради тях.


И на фона на ставащото с Булсатком, ставащото в Несебър, в Иракли, в Пирин... удобния враг се оказа чалгата

Welcome to the real world!



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: УниKaлнaтa]  
Автор esti ()
Публикувано16.01.13 14:00



Няма никакво значение, колко кадърни и велики музиканти правят чалгата.
Музиката е в основата, другото само я допълва.

Мислиш ли, че ако същите песни се изпеят от жени, облечени в народни носии, без голотии и пошли текстове, както е при Брегович, ефектът ще е същият?

За мен - да.
Ще бъде просто същността в нова опаковка.
На други вероятно този детайл ще им липсва и няма да си получат пълната задоволителна доза от удоволствието.

А голотии и пошли текствое има и то в световната популярна музика.
Не е само чалгата.
Но музиката, музиката....



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: Black Wolf]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано16.01.13 14:27



Докарали сме я до там, че ако ни отпуснат пари да се ликвидираме и ние ще ги усвоим.
Така и мислим, това и правим.
Първата и основна цел е да усвоим парите, само това ние в главата.
Така е измислено, че не ние да искаме пари за наши цели, а те да ни отпускат пари за техни цели.
И ние се пребиваме като гладни кучета да ги усвояваме...
Ще ги усвоим, има още време...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: esti]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.01.13 14:52



Но музиката, музиката...

Наистина е въпрос на вкус, НО и на предразсъдък.

Аз лично чалга не слушам, дразня се, но САМО от къдравия типичен начин на изпяване и от текстовете. Много от чалга баладите могат да бъдат изпети от поп изпълнителки и ще станат поп-хитове. Да не говорим (това е малко оф), че по гласови данни една Ирина Флорин и една Росица Кирилова не могат и да се "отъркат" в повечето от гласовете на поп-фолк-дивите. ТОВА съм в състояние хладно и "отстрани" да го преценя, без да подскачам само защото това, което пеят, е чалга. Също съм в състояние да ръкопляскам диво на някои от аранжиментите, също и на виртуозността на някои от инструменталистите които свирят в плейбеците. Така че - МЕН чалгата не ме подканя за "маса".

Които реагират така - са си с такъв манталитет. Ако нямаше българска чалга - те щяха да си се катерят по масите и на сръбска музика. Преди 89 това се правеше със СПЕЦИАЛНИ антени по покривите. При днешната свобода на ефира - нямаше да има никакъв проблем. Та - чалгата не е чак толкова виновна за опростачването на родените простаци...



Има какво да се научи от този линк.



..... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: УниKaлнaтa]  
Автор esti ()
Публикувано16.01.13 15:03



Сама си пишеш, сама си вадиш заключенията, а ние сглупилите да пишем в темите ти си въобразяваме, че можем да водим диалог с теб.





Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: ПЪTниka]  
Автор ALONE911 (член)
Публикувано16.01.13 15:15



"Докарали сме я до там, че ако ни отпуснат пари да се ликвидираме и ние ще ги усвоим."

Нас няма, но неудобните ни - Да.



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: esti]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.01.13 15:57



Сама си пишеш, сама си вадиш заключенията, а ние сглупилите да пишем в темите ти си въобразяваме, че можем да водим диалог с теб.

Е, това е вече повече от ПРЕКАЛЕНО. Ти самата ВИНАГИ имаш толкова твърдо и категорично мнение, че не съм прочела нито веднъж да си се съобразила с нечие друго. И да беше само ти - да те почерпя.

Разрешавам си да имам същите права, както всички други клубари. ТИ не се съгласяваш с мен, защо АЗ да съм длъжна да се съгласявам с теб? На какво отгоре?

И никой не те кара да ми пишеш в темите. Нито теб, нито някого другиго карам. А това, драга, НЕ Е моя тема. И по същата тази тема, АКО ЗАБЕЛЯЗВАШ, доста хора мислят КАТО МЕН.

Като не ти харесват мненията ми - не им отговаряй. Все ще намеря с кого да си дискутирам. Няма да ревна да рева, че не искаш да водиш диалог с мен, не се притеснявай.



..... СПОРЕД МЕН!!

Редактирано от УниKaлнaтa на 16.01.13 16:04.



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: УниKaлнaтa]  
Автор esti ()
Публикувано16.01.13 16:15



Ето пак...
Не става въпрос за права, съгласяване, съобразяване или категоричност на мненията, а за диалог т.е. да реагираш адекватно на това, което хората ти казват.
Аз нямам нищо против споровете, но когато човек изказва несъгласие или просто мнение за нещо, което аз не съм си и помисляла, но то все пак е адресирано до мен е доста дразнещо.
Разбираш ли?
Предното ти мнение нямаше нито една допирна точка с онова, за което аз говорех.
Както и да е...сефте.



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: ALONE911]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано16.01.13 17:27



И нас и нас!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.