Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: УниKaлнaтa]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано16.01.13 12:52



европейците разсъждават така - давам ти 60%, а ти даваш 40% за да съм сигурен че си читав и че ако моите пари изгорят ще изгорят и твоите, за мен е очевидно че молещия за парите трябва да се съобразява с начина на мислене на даващия, а ти зовеш да стане обратното ... еми нема да стане, щото у който са парите, той определя и при какви условия да ги даде ...

в тукашните банки никой не ти дава 100% кредит за жилище (освен по изключение и с много по-голяма лихва), дават ти 80% и ти сам си плащаш данъците, които са още 20%, демек ти даваш 40%, а те 80%

никъде не е казано че бедните хора трябва да могат да си купуват къщи или да получават инвестиции, фондове и кредити, кат нямаш пари - няма и кредит, щото ако си наистина кадъден, няма как да си без пари



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: Molly]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано16.01.13 12:54



Да, и това си е резонен въпрос?
И защо не ни се набиха на очи останалите спечелили? : "Междинна станция", "Горещо", "Отечествен фронт", Магърдич, ....и пр.
Че от тях няма какво да пожелаем, като морална норма?!Хайде, Холан!



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Ecнaф ()
Публикувано16.01.13 12:58



а да съм казал някъде - "това няма нищо общо с чалгата"?



Това ти е редовен номер, да слагаш свои думи в чужди уста.
Очаквам въпроса за уточняване...



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: DarkSide]  
Автор ALONE911 (член)
Публикувано16.01.13 13:02



+ това се пита как Пайнер имат тези пари като нямат почитатели?
Означава, че последното не е вярно и се дължи не само на добрия мениджмънт, защото без добро управление нищо не става, но и само с добър мениджмънт също.



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: ALONE911]  
Автор Ecнaф ()
Публикувано16.01.13 13:04



Разбира се, че имат и те са в пъти повече от активните в социалните мрежи и от тези с достъп до вестникарските редакции.

Редактирано от Ecнaф на 16.01.13 13:04.



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: Ecнaф]  
Автор ALONE911 (член)
Публикувано16.01.13 13:17



Да и по- скоро визията на чалгата касае сегашното поколение, а чалгата и сръбската музика нашето.

Да мъркаме и да не мъркаме си беше развлечение за бедните и средната класа / много от песните имат доста добър смисъл и мелодията съвпада с темперамента на българите/ .
Имало ли е избори без чалга певци? Имало ли е тържества без чалга певци?



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: ALONE911]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано16.01.13 13:28



И това е вярно, много вярно.
Просто ме подсещаш за една година 1998г., примерно.Тичам да доказвам, че радио Х се слуша и, затова си заслужава да се рекламира в него.
Да, ама ми бутат под носа списание с рейтинг на радиостанциите.Е, няма го!Такова животно няма и толкоз, ми тропа с краче рекламодателят.Така му казали колегите, които си плащаха на списанието за тоя рейтинг.Просто такова радио, с такава чалга няма.Обачеееее, се намираме срещу пазар Кр.село

А човекът открива бинго отсреща.Много симпатична и мислеща мутричка.Чертая му логиката, по която ще влезне потенциалният му клиент.Хващам го за ръчичка и отиваме на пазара.Мисля, че всеки знае какво звучи от сергиите и подозирате за резултата.
Да, слуша се тая музика!
Да, има го и Пайнерът. Да, отговаря задължителното условие - пари за самофинансиране.Това изобщо не е маловажно.И, докато се кипреха интелектуалците дали да участват или не, човекът си следва други принципи.
Ама на мен започва да ми намирисва работата.Дали пък тези, които реват най-силно, не отвличат вниманието ни от останалите спечелили същия европроект?Като са били замислени за вашия и моя морал що не си стегнаха ресурса и не отклониха правилни европейски пари!



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: УниKaлнaтa]  
Автор esti ()
Публикувано16.01.13 13:36



Грешиш, изобщо не става дума само за визията на чалгарките и текстовете на песните им.
Музиката не се нуждае от текст и визия, за да въздейства, те само я допълват.
И по начина по който въздейства може да се определи, като музика за маса примерно.
В случая чалгата се заиграва с едни доста примитивни инстинкти у хората (иедене, пиенье, секс, материални блага...) и това в някаква степен я прави елементарна и пошла.
И все пак музиката си е музика и ако нямаше хора, които да реагират на конкретното въздействие, то нямаше да я има и чалгата.



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: esti]  
Автор ALONE911 (член)
Публикувано16.01.13 13:40



Извод: Да премахнем тези с примитивните инстинкти.



Тема Re: Мислех, че е шеганови [re: ALONE911]  
Автор esti ()
Публикувано16.01.13 13:48



Констатацията, която направих с мнението си сама по себе си е и извод, така че не се налага друг.
Но ако много те влече...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.