Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема мириканска коланови  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано09.01.13 10:02



наложи ми се да си оставя колата в сервиза за смяна на стъкло, отивам вчера следобяд, имах си насрочено рандеву, така и така ето ви колата, а те ми дават тяхна кола докато моята е на ремонт, казват ето ви пежо 206, викам абе тва много малко, немате ли нещо по-големо, викат имаме пежи 406 или крайслер PT круизър, викам я дайте крайслера, щот никога не съм карал мириканска кола ... леле, мале, що ли не зех 406-цата?!?

... първом за да тръгне крайслера требело да се натисне спирачката ??? викам си те мириканците верно са бамбашка, ама чак пък толкова ?

... тръгвам аз криво-ляво и спирам на първата бензиностанция да сипя бензин, щот тези коли ги дават празни и требе сам да си сипваш бензина

... спирам до колонката, гася двигателя и не мога да изкарам ключа от контакта ... брех, ами сега? въртях, дърпах, не излиза и не излиза пущината, пак запалих, пах угасих, въртях, дърпах ... неще и неще, викам си да не е нещо дефектна ... забелязвам един бутон зад контакта, натискам го, дърпам, пак нищо не става

... запалих и обратно в сервиза, така и така, не мога да изкарам ключа от контакта, ааааа, викат те американските коли са така, има един бутон, требе да се натисне, викам аз го натисках, ама ключа не излиза ... тя вика идвам да ви покажа, начи гаси се мотора, натиска се бутона, държи се натиснат и едновременно с това ключа се завърта на четвърт оборот, пуска се бутона и ключа излиза .

... теглих една на мириканците и обратно на бензиностанцията, сприрам пред колонката, гордо вадя ключа от контакта, отварям капачето на резервоара, вкарвам ключа в ключалката на капачката, завъртам и ... нищо не става, капачката се върти свободно, но не излиза ... мъчих се така известно време, влязох вътре (тук бензиностанци ите са автоматични, сам си наливаш) и питх човека дали случайно не знае как се отваря капачката на мирикансите коли, като на ум тегля яка майна на мириканците, човекът дойде с мене, взе ключа, въртя, дърпа, ръчка, нищо не можа да направи, вика съжалявам мосю, не мога да ви помогна

... намерих читанката на колата, слава Богу че беше на френски, а не на фламандски, така се бях пищисал че не можех да се сетя как е капачка на резервоара на френски ... зех да чета наред, три нива на сигурност на заключване на вратите, милиарди други щуротии, за капачката нищо не пише, зех да гледам в индекса, капачката се оказа бушон, описанието за отварянето й заемаше половин страница, невъзможно ми е да го възпроизведа тука, четох, въртях, ръчках, все едно отварях сейф на швейцарска банка

... жената ми звъни по телефона, вика къде изчезна, да не те изядоха вълците, сервизът е на един километър от къщи, аз се бавя вече повече от час, викам после ще ти обяснявам, боря се с мириканска кола, не е шега работа това, ако не си дойда до полунощ, идвай на бензиностанцията с палатка и суха храна

... налях повече бензин с надеждата да не ми се налага да повтарям упражнението и подкарах към къщи ... жената отваря гаража и вика кво е тва чудо бре, викам молотвка, навремето имаше едни камиони, произведени в завод имени молотова, викаха им молотовки, тва чудо отвън баш на тех бие, а на висчкото отгоре е по-малко от пежото ми, сал джантите му некви мускулести и лъскави, а вътре клаустрофобично

... излизам от колата, гася лампата на гаража, а в купето на колата обаче светят лампите ... чакам да угаснат, нанай ... не угасват, светят си ... викам си отиде ми акумулатора ако ги оставя така цялата нощ, айде отваряй читанката, търси къде са лампите, чети описания, с големи букви пишеше внимание, лампите не са автоматични и няма да угаснат сами, трябда вие да ги угасите, мерси викам, само да бяхте написали и как да ги угася, цена нямаше да имате !!!

информацията беше на няколко страници, освен с натискане по лампата, трябваше да се завърти и лостчето за фаровете на определено положение

... като се качих горе вече беше започнал филмът, а вечерята ми отдавна беше изстинала

... ах, защо ли не взех пежо 406?!?





Тема Re: мириканска коланови [re: DarkSide]  
Автор Ecнaф ()
Публикувано09.01.13 10:09



хе хе хеее... Европа няма да се заобича скоро с Америка

и как хубаво си описал случката, скъсах се от усмиване от това осмиване



Тема Re: мириканска коланови [re: DarkSide]  
Автор TheSameOne (Същият)
Публикувано09.01.13 10:12




Развесели ме!





Тема Re: мириканска коланови [re: DarkSide]  
Автор врабец ()
Публикувано09.01.13 10:16




все пак следващия път като излизаш с нея си вземи сандвич, термос с чай и чифт резервни чорапи за всеки случай



Тема Re: мириканска коланови [re: DarkSide]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано09.01.13 10:35



О, нееее...






Тема Re: мириканска коланови [re: врабец]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано09.01.13 10:52



зарантъ оставям детето пред даскалото, чантата му естествено в багажника, а багажникът естествено не ебава да се отвори, наложи се да си опресня наново главата от читанката с нивата на сигурност при заключването - излиза че едва ли не всяка ключалка може независимо да се управлява и съответно по различен начин да се отключва





Тема Re: мириканска коланови [re: DarkSide]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано09.01.13 10:58





мда, абсолютно вярно, напълно те разбирам и съчувствам

карахме известно време един миниван Понтиак, трябва да ти кажа, че абсолютно същата работа, голям зор това с всякаквите ключалки, еле пък с копчето за контактния ключ, един път и си скапахме и акумулатора даже...

разделихме се успешно обаче вече с него де, иначе звяр беше, доста емоции ни генерира



Тема Re: мириканска коланови [re: Molly]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано09.01.13 11:02



а, транс спорт сигурно, той е барем по-голям ... на тази молотвка предното й стъкло е два пъти по-малко от стъклото на пежото ми, имам чуството че съм в танк и гледам през амбразурата





Тема Re: мириканска коланови [re: DarkSide]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано09.01.13 11:03



аха, Транс Спорт беше





Тема Re: мириканска коланови [re: DarkSide]  
Автор пoняkoгa (свестна)
Публикувано09.01.13 11:09



Не е честно! Толкова мрънках ма мъжа ми да ми смени клиото с круизера и сега чета това

... Егати, как ми развали успешното мрънкане!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.