Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 28.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Тема Коледанови  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано25.12.12 13:58



Нашата си Коледа.
Онази с манджите на печката и фурната.
Ние сме вярващи християни, и традиционалисти.
Браво ни на пожеланията...кантнар няма!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Коледанови [re: ПЪTниka]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.12.12 17:19



Честита Коледа, Пътник!
Надявам се, че при теб, както и при Селянинът, акция ДЗП* е минала успешно




* Да Заколим Прасето



Тема Re: Коледанови [re: ПЪTниka]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано25.12.12 18:31



Писмо от Исус

„Както знаете всички, наближава рожденият ми ден. Всяка година се повтарят празничните приготовления в моя чест и мисля, че и тази година ще е същото.
В този период много хора отново ще купуват подаръци, ще слушат по радиото и ще гледат по телевизията реклами и навсякъде по земята ще се говори, че рожденият ми ден наближава.
Наистина е хубаво, че някои хора поне веднъж в годината мислят за мен.

Както знаете, преди много години хората започнаха да празнуват Рождество Христово. В началото изглеждаше така, сякаш те бяха разбрали и бяха благодарни за всичко, което бях направил за тях, но днес вече никой не знае причината за този празник. Семейства и приятели се събират и се веселят, но не се замислят за повода. Спомням си, че последната година имаше голям празник в моя чест. Масите бяха отрупани с обилни блюда, плодове, торти, ядки и шоколади. Украсата беше изискана и имаше много-много чудесно опаковани подаръци.

Но знаете ли какво? Аз не бях поканен. Аз бях почетният гост, но те бяха забравили да ме поканят. Празникът беше за мен, но когато дойде Големият ден, аз останах отвън, те затвориха вратата под носа ми..., а аз исках да присъствам и да споделя масата с тях. В действителност не се учудих, защото през всичките тези години вратите винаги бяха затворени за мен. Тъй като не бях поканен, реших да присъствам безшумно на празника. Влязох и застанах в един ъгъл; всички пиеха, а някои бяха пияни, разказваха вицове и се смееха на всичко. Прекарваха си чудесно.

Кулминацията настъпи, когато влезе големият дебел мъж с бяла брада, облечен в червено, и извика: Хо-хо-хо! Изглеждаше пиян, седеше на дивана, а децата тичаха при него и викаха: „Дядо Коледа, Дядо Коледа.....”, сякаш тържеството беше за него!
В полунощ всички се прегърнаха, аз също разтворих широко ръцете си и знаете ли, никой не дойде да ме прегърне. После всички си размениха подаръци и ги разопаковаха с радостни викове. Когато всички бяха отворени, аз погледнах дали има подарък и за мен. Как бихте се почувствали, ако имате рожден ден, за всички има подаръци, а за Вас не?
Разбрах, че съм нежелан и тихо си тръгнах.

Всяка година става все по-лошо. Хората мислят само за яденето и за пиенето, за подаръците, за тържествата, но никой не мисли за мен. За тази Коледа си пожелавам да ми позволите да вляза в живота Ви, да осъзнаете, че преди 2000 години дойдох на тази земя, за да дам живота си на кръста за Вас, за да Ви освободя. Днес само си пожелавам Вие да вярвате в това с цялото си сърце.
Искам да Ви доверя нещо: Тъй като много хора не са ме поканили на празника, аз ще направя собствен празник, голям празник, какъвто никой не може да си представи, един много специален празник.

Имам да подготвя още някои неща, но днес изпращам много покани, а тази е една за Вас. Много бих искал да зная дали ще дойдете, за да направя резервацията и да изпиша името Ви със златни букви в голямата си книга за гости. Само тези, които са вътре в нея са поканени. Които не отговорят, ще останат отвън.
Знаете ли как да отговорите на тази покана? Просто като предадете това на тези, на които държите.....

Аз ще Ви очаквам на празника...

Скоро ще се видим... Обичам Ви всички!

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Коледа [re: ШокоЛада]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано25.12.12 22:11



Честита и на теб Шоколадке.
Не си разбрала правилно темата: "Надявам се, че при теб, както и при Селянинът"...
щото като пуснах темата си мислех за нас.




Ние сме добре!
Вие как сте?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Коледанови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано25.12.12 22:18



Да Бети, за тази половинка от цялото става дума.
Аз продължавам да вярвам, че у нас хората доброто е повече от злото.
Увлечени и забравили, не е зло само от нас.
Ама пък дръннахме камбаната.
Който чул чул, Коледа е винаги.
Допълнила си темата ми така както и аз не мога да го направя!
Без твоето мнение едва ли щеше да се разбере за какво бих камбаната...щото нали съм неадекватен...
Благодаря ти за неадекватността!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Коледанови [re: ПЪTниka]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано26.12.12 14:36



А аз до сега не се бях замисляла ....тъжно, но е истина..

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Коледанови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано26.12.12 16:17



Уважавам това което се случва-то е най- мъдрото нещо сред нещата!... и дадената ми възможност да заема позиция спрямо него... друго няма в този свят и нашия живот...има но е измислено от нас...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Коледанови [re: ПЪTниka]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано26.12.12 20:56



да споделя за Нашата Коледа...

Откакто се помня у дома празнуваме Коледа. И вероятно защото с брат ми бяхме много нетърпеливи Дядо Коледа започваше да носи подаръците от нашата къща. И нали много деца, много работа, а той няма как за един ден да успее, нищо че е вълшебник, та започваше от Бъдни вечер. Не знам, вероятно от Лапландия пътят му е минавал през гръцко-сръбската граница, защото нашите подаръци бяха под елхата още на Бъдни вечер, даже след обяд!

И така.... до 20 годишна възраст. И.. станах софиянка((. Мъж ми не знаеше що е това Бъдни вечер, що е това Коледа. Е, знаеше разбира се, но не празнуваха, не правеха питка, късмети... За нова година си разменяха подаръци. И толко.

Аз бях много учудена. Как така няма питка? Как така няма Коледа? Ама нали знаеш

Откъде е жената там е и родата първите 5-6 години ходехме при мама и тате. Ама като се роди щерката вече по-трудно с две деца, хеле пък бебето.

И 1989 година викам : край, в този дом ще има питка, ще има Коледа. Свеки щеше да припадне Ама син й тогава излезе пич. Вика-ми ще има, щом ти се меси питка! И така...и дядо Коледа си е промени дестинациите, щото хем вече не бях толко на запад, хем пак носеше подаръците на Бъдни вечер, кой ще ти чака Коледа

Тия дни... Бъдни вечер, Коледа... Традиционни вечери.. Коледна капама... И всичко по реда си... нашата Коледа е моята Коледа. Пренасям я във трето семейство! Имам си една мечта... да се пренесе в още две. И където и да са те дядо Коледа винаги да бърза за бъдни вечер, кой ще ти чака до коледа!

Честито Рождество, Пътник! поздрави на Пътничката! не знам дали да й завиждам, че има такъв човек като тебе до себе си!



Тема Re: Коледанови [re: лгДивч]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано26.12.12 21:10



Браво на теб. Браво на вас.
Точно така се съхраняват традициите. От такива като теб.
А специално Коледа, е празник на който да си напомняме, че сме християни. Че християнин е човек, който иска и се опитва да вярва в Христос, който иска и се опитва да бъде по- добър човек, и така наистина да стане вярващ и по- добър.... за да можем всички ние да живеем по- добре на този свят.
А ние по- големите от малките трябва да напомняме, че този хубав празник не трябва да се превръща буквален материализъм и да не допускаме да се превърне в силиконов празник, в който най- важното са материалните подаръци и голямото пиене и хапване....щото какво полза от отрупана маса с храна и подаръци, но без обич и любов и споделяне....
В този смисъл вие жените, майките, съпругите притежавате неограничени възможности.

Честито Рождество Диваче, честито и на Дивачев и на близките ви.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.