Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:16 04.07.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ШокоЛада (Cola coca)
Публикувано10.12.12 22:22



Не, Уни, ОНЯ случай не е изолиран, напротив в повечето случаи стоят така нещата. Човек предлага сам помощта си, а когато я потърсиш, той вече е със задни мисли, какво му дължиш за нея...Разбираш ли поставя те в зависимост, че ти си длъжен...или трябва сам да се сетиш как да му се отблагодариш или той си иска след това...
Както и да е..но ОНЯ случай ми е кат обица на ухото...какво да правя, рано или късно вярата ми в хората, трябваше да се пропука от нещо.
А за родителите на онези деца, не искам да говоря, защото едва ли онези велики мъже, са спасили децата заради благодарност или нещо друго...те просто са истински хора, пред които дори и времето е безсилно да заличи постъпката им. С или без "благодаря" те са велики в моите очи и не само в моите...



Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: ШокоЛада]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано10.12.12 22:28



Не, просто се запитах, дали искането на помощ от неподходящи хора не е по-голяма беля, от тази в която си в момента
Докато не си дал знак за помощ и не си я поискал от когото и да било, ти няма как да знаеш дали е подходящ или не.Това се разбира постфактум.
Съществуват хора, които ти помагат безкористно и даже им е приятно да го правят.Обаче се намират и такива, които се бият в гърдите, че ще ти помогнат, а после се чудят как да те отбягват и да се правят на тралала.Тогава именно се чувстваш пишман, че си поискал/а помощ.Разчитал/а си на такава, а си ударил/а на камък.



Гледай натам, откъдето ти протягат ръце, а не натам, където ти обръщат гръб!

Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: sofka]  
Автор ШокоЛада (Cola coca)
Публикувано10.12.12 22:38



.Тогава именно се чувстваш пишман, че си поискал/а помощ.Разчитал/а си на такава, а си ударил/а на камък
----------------------
Точно за това не ти отговорих на първият ти пост към мен...
Е, я кажи такива хора как да ги уважаваш...само защото те по собствено желание, забележи по желание, са ти помогнали а след това ти го изкарват на носа ...за това ли?
Знаеш ли, аз мога много да съм благодарна на някой за нещо, но това не значи че трябва задължително да го уважавам.
Поне аз така смятам.



Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: sofka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано10.12.12 22:50



Нормално. Като почнеш да получаваш писма от банката, че този, на когото си поръчител, не си плаща вноските и ще започнат да ти ги удържат... Още по-ефикасно е като ти запорират сметките. Тогава се отказваш от поръчителства завинаги. Аз не знам тази практика с поръчителствата дали не е само при нас.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: sofka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано10.12.12 22:57



тук си права, разбира се!





Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: ШокоЛада]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано10.12.12 23:01



Знаеш ли, аз мога много да съм благодарна на някой за нещо, но това не значи че трябва задължително да го уважавам.

Да, това е така. Но в такива случаи е по-добре да избягваш помощ от хора, които не уважаваш. Щото после нормалният човек се чувства некомфортно и в конфликт със себе си....(или поне - би трябвало) - хем не уважаваш някого, хем пък - бре да му се невидяло - той пък се оказа услужлив..и трябва да се чувстваш благодарна.




СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ШокоЛада (Cola coca)
Публикувано10.12.12 23:07



Ами Уни, благодарността и уважението са две различни неща.
Ти уважаваш човек заради качествата му, но благодариш за постъпката му.
Разбираш ли тънката граница?
Както, ако някой ти откаже помощ, просто не иска да ти помогне, но той е твой приятел и човек на който много държиш и уважаваш, ще спреш ли да го уважаваш? Не разбира се, той не е длъжен да ми помага, помощта е само при желание и възможност.
Виждаш ли колко е интересно..различните хора как приемат едно и също нещо по различен начин....





Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: ШокоЛада]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано10.12.12 23:10



Леко се разминахме в твърденията си.


Аз имах предвид , че има хора които се бият в гърдите и ти предлагат помощ, но не я извършват помощта, а чакаш от умрял писмо.Тогава ставаш пишман, че си им се вързал.
Докато ти говориш за един друг кръг от хора, които така ти помагат, че да се разчуе и едва ли не, цял живот да си им благодарен.Тогава ставаш пак пишман, че не си си помогнал сам.
И сега да се уточня за уважението.
Уважавам хора, които ми помагат заради мен самата, като ме знаят що за птица съм.Т.е. това са по-приближени някакси хора. Но бих уважавала и случаен човек, който безкористно се хвърля да ми помага поради факта, че ме грози някаква опасност.Я кучета ще ме нападат, я мечка, я пожар, я нещо необичайно и ми се притичва на помощ. И уважението във втория случай всъщност е израз на благодарността към помогналия без оглед на това какъв е .Щом ми е помогнал , си го уважавам, независимо в очите на другите как изглежда. Ако ще и да е най-големия простак.

Гледай натам, откъдето ти протягат ръце, а не натам, където ти обръщат гръб!

Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: ШокоЛада]  
Автор .Jess. ()
Публикувано10.12.12 23:20



Имам даже снимка на този човек, случайно, бяха се снимали ски-курса за спомен, последния ден. Та понякога поглеждам и си спомням с благодарност.
И друг път ми се е случвало да ми помагат съвършенно непознати хора, без да ги моля. И както ти казваш, на човек му се връща вярата в хората.
И не само това, ами ме кара и аз така да постъпвам, като помощниците му. Защото никой никога не знае кога може да му се наложи да разчита на други хора. Подобни ситуации те връхлитата съвсем неочаквано.



Тема Re: Вик за помощ и последствиятанови [re: .Jess.]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано10.12.12 23:25



преди много години - някакъв си човек, от някакъв си град, замръкна в нашия град със счупен автомобил. Не му стигаха 5 лева, да си купи частта, дето му се беше счупила.
Малко, но навреме!
След това - дойде специално да почерпи с каквото се сетиш. Че и в артък!


Ама спри сърце...!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.