Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 23.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Автохтонцинови  
Автор Ecнaф ()
Публикувано02.12.12 13:16



приятелчета, обяснете ми какво значи "автохтонци", че не успях да вдена. Имам приятели във FB, които пишат в такава група, но някак ми се дърпа терминът. Съвсем накратко, не е тема за някакво обсъждане.



Тема бе -нови [re: Ecнaф]  
Автор ceлянинът (европростак)
Публикувано02.12.12 13:26



аборигени, местни...
"които са родени, създадени, образували се /хора, камъни, дървета, животни/ на мястото на което се намират...

ти що се правиш на тъп, гиди византиецо?

ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: Автохтонцинови [re: Ecнaф]  
Автор auslaender ()
Публикувано02.12.12 13:29



не зная в какъв смисъл използват терминът твоите автохонци, но на английски, през гръцки, това означава "местни", "кореняци", или нещо "първоначално". аutochthon. "автохонно население", преполагам си го чувал, нали, и прочие...
леко високопарен термин, ако не е използван с необходимата доза подхилване.
да не са някакви националисти тези приятелчета?



Тема В езикознанието...нови [re: auslaender]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано02.12.12 13:33



При "автохтонно население" като термин в езикознанието няма никакви допълнителни семиотични обертонове на емоционално негативна оценка или пейоративност. Съвсем редови научен термин си е.



Тема Re: Автохтонцинови [re: Ecнaф]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано02.12.12 13:43



Многозначено значение, само тези от фейсбука могат да знаят дали изобщо знаят значението на името си.

Направо към: навигация, търсене

"Хтоничното същество (от гръцката Χθών - земята, почви) или хтоничните чудовища в много религии и митологии - първоначално олицетворява силата на дивата земя, подземния свят и др.

Сред характерните черти на хтоничните същества традиционно разделят animalsimilarity, наличие на свръхестествени способности, се съчетават с липсата на творческото начало и ликантропия.

Хтоничните същества, третирани като мъртвите прадеди, които живеят в подземния свят (ада). Хтоничен характер, са демиург и съперници - господарят на подземния свят.

Славянската традиция на хтоничните същества третира предимно влечуги, сред които са включени и животни, свързани със смъртта и задгробния живот.

Самата земя в броя на традиции, представени като хтоничното същество: растителност - вълна, полуостров - краката и др."

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Автохтонцинови [re: Ecнaф]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано02.12.12 14:15



например македонците са автохтонното население на земята, луната, венера...абе какво да изброявам - цялата известна им галактика.





Тема Re: бе -нови [re: ceлянинът]  
Автор Ecнaф ()
Публикувано02.12.12 14:23



Ама не бе, там идеята е за хора, които любителски обясняват научни факти.



Тема любителски -нови [re: Ecнaф]  
Автор ceлянинът (европростак)
Публикувано02.12.12 14:32



значи
любят фактите...


абе, май е по-правилно с оглед на горното - да е в женски род -
факта!
а па фак-та... хммм, факино се получава...

ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: Автохтонцинови [re: tartarianeyes]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.12.12 15:19






СПОРЕД МЕН! )))

Тема обаче групата във ФБнови [re: Ecнaф]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано02.12.12 15:25



се казва "Група за подигравка с автохтонците"!



Да поиграем на море? Ти ще ми духаш, аз ще се вълнувам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.