Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 20.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема А ето как стават големите бели...нови  
Автор FilerO99 (Оперативная )
Публикувано20.10.12 15:26



Още навремето на тренировките по бойни изкуства през есентана 1990та година един от доста строгите ни учители ни каза да мислим преди да правим нещо и че автоматични действия не ни трябват. Добре запомних тази мисъл и 7 години и половина по-късно в казармата спасих живота на един офицер.


Накратко случи се следното нещо - стрелбите с автомат Калашников 7,62мм бяха свършили преди секунди. Бяха ни раздали по 9 патрона от които аз изстрелях 7 патрона по мишена номер 1 на 250 метра и 6 от тях бяха попаднали право в целта. Останаха два патрона в пълнителя, всеки един патрон е един човешки живот. Дадоха ни заповед да станем прави и до мен дойде капитанът на поделението. Сега внимавайте много какво направи този дурак - сложи цефта на автомата на лявото си рамо, дръпна затвора един път...ЕДИН ПЪТ САМО, 8мия патрон излетя от затворния механизъм и падна на земята, но деветия патрон автоматично влезе от пълнителя в затворния механизъм на Калашника, а той си взе пълнителя мислейки си че всичко е приключило. Тоест капитанът си е мислил, че съм останал само с един патрон, а те бяха два защото ги броях!


И той така както си беше насочил дулото на автомата към собственото му рамо ми даде заповед на натисна спусъка и да произведа контролен изстрел!Казах му, че има още един патрон и няма да натискам никакъв спусък...той дръпна затворния механизъм още един път и наистина от там изкочи последния девети патрон който падна на земята. Ако бях натиснал спусъка следвайки буквално заповедта щях да му откъсна рамото и той щеше да почине от кръвозагуба. А аз щях да влезна във военен затвор за години наред. Най-малкото единия ставаше инвалид доживот, а другия затворник.


Ето така става големите бели - от липса на внимание. С оръжие, с автомобили компромиси никога не трябва да се правят и всяко действие с тях следва да се обмисля внимателно защото после няма после.
...



Тема Re: А ето как стават големите бели...нови [re: FilerO99]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано20.10.12 17:05



Ето така става големите бели - от липса на внимание

...или от сляпо подчинение!
Браво! Мислещ човек!



Тема Re: А ето как стават големите бели...нови [re: FilerO99]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано20.10.12 18:15



Вярно че е и от липса на внимание, но някои други казват че е от Карма.
Казват че Карма отнема вниманието на хората, когато това е по Карма.
За мен както вниманието така и Карма са невидими за моите очи, но все пак ти ми кажи, кой друг осмен Карма може да отнеме вниманието на човек точно в такива случаи като описания от теб....
Ама има и още...ако Нещо може да ни отнема вниманието, то означава че може и да ни го възбужда при определени случаи..
и ако е така, кво правим ние хората?
Това Карма Внимание и намкакво си още, ни прави на маймуни и си прави с нас каквото си ще...
Трябва да го открием с теб и да го сложим под контрол?
Докато отричаме категорично такива вероятности, то никога няма да го открием.
Давай да го търсим къде може да се е настанило, как е устроено и как точно функционира?
В гугъл ги няма тези неща!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: А ето как стават големите бели...нови [re: FilerO99]  
Автор sachog (бухал)
Публикувано20.10.12 18:44



По мое време така си отиде едно момче, от непроверен автомат. Заради това началника на школата му отложиха с 2 години генералското звание.



Тема Re: А ето как стават големите бели...нови [re: sachog]  
Автор FilerO99 (Оперативная )
Публикувано21.10.12 06:39



Да ти кажа от това което съм чувал възможно най-опасно е стрелбата с АК-74 защото куршумът е с изместен център и е непредвидим. Чух наскоро, че навремето едно момче отишло отцепление при стрелба с това коварно оръжие и го застигнал куршум, починало на място. Естествено войничето не е било на пътя на куршумите, а в страни, но именно поради изместеният си център куршумът се е отклонил право към него. И съм чувал, че при АК-74 това не е единичен изолиран случай...



Тема Re: А ето как стават големите бели...нови [re: FilerO99]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано21.10.12 13:55



омешал си се нещо Файле, за изместения център.
Той, куршумът де, ако фърчеше наебем страна, щеше да е безмислено да се произвежда и стреля с него. Щото как да уцелиш нещо с него, след като траекторията му ще е непредвидима?
Изместения център има за задача, едва след като Флезе Ф мръФка и му се наруши цялостта на обвивката, да почне да обикаля на де'т му кефне и да стори куп поразии.
А в съвременните военни книШки пише, че целта на изстрела е, да изкара САМО противника от строя, а не да му направи карантията на дробсърма и да го утрепе.



Тема Re: А ето как стават големите бели...нови [re: Silverado]  
Автор sachog (бухал)
Публикувано21.10.12 15:24




да изкара САМО противника от строя

...психооръжията. За какво му е на победителя човешка кайма като ще му трябва работна ръка...връзка с плана Ран-Ът...



Тема Re: А ето как стават големите бели...нови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано21.10.12 15:47



Файло изби рибата този път
С изместен център иска да каже, че се цели в теб, а поразява мен
Казах ли ти аз на теб, че файла е жена...и при това готина жена... що се прави на файл и аз не знам...
Искаш ли да поканим файла на гости и да го напоркаме...и да си каже всичко...

Но ако си мисли, че ще успее да ни пробута махленския пияница, няма да му се отвори парашута...

Файле, започвай да си мечтаеш за мен и адаша на маса...хляба в ръка ще ти дадем, и ще прогледнаш, на занаят щете научим...и ще ни благославяш...


Ама се дръж прилично са нас, не преигравай, щот ни правиш на идиоти...а ние сме си точно такива...
Наздраве адаш, за здравето на файла!
Готен е , аз бих желал да се срещна с него, а вече 15 години се ограничавам с директни срещи с клубари...... сигурно щото е жена, която се прави на мъж...
Наздраве.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема ето така!нови [re: FilerO99]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано21.10.12 15:52



Един миг невнимание и после цял живот мъртъв .....

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: А ето как стават големите бели...нови [re: sachog]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано21.10.12 15:55



Не, не е работна ръка...останалото е може би точно.
Що да не е нещо по - сложно....супермодерно пране и печелене на пари например...
Можеш ли да развиеш схемата по твоя модел, оня план?
Я да те видя, РАн-ът в истинския вариант?
Ако не можеш, забрави и повече не споменавай този план...
Ако той беше план за какъвто го представяш, то ти и аз нямаше да знаем за него.
Храната което са ти дали да гълташ е заразена.



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.