Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: а на негонови [re: врабец]  
Автор .Jess. ()
Публикувано19.10.12 22:48



Само плахо да попитам - нали все пак дъщеря ти ги изпече тези 3 тави сладки с нейното ?
Щото не си уточнила, пък в сладкарското изкуство и аз съм нещо като тарти.





Тема Re: а на негонови [re: .Jess.]  
Автор врабец ()
Публикувано19.10.12 22:51



аз ги вадих от фурната, обаче : )
а иначе - адски съсредоточена, таймерът дрънчи като минат десетте минути за печене и тя крещи все едно сме в съседни градове, а не в съседни стаи


много са ми незабравими тези сладки
(сега врънках, ама не щя да направи )



Тема Re: а на негонови [re: врабец]  
Автор .Jess. ()
Публикувано19.10.12 22:57



аз сега усърдно ще си запиша всички рецепти в тази тема, услужливо написани за тарти. Че като ми се наложи да правя нещо, да имам подръка.
За децата и на мен ми се е налагало да правя, за училище. все ги караха да носят някакви сладкиши, просто си правеха кефа в гимназията, учат си и си гризкат сладкишчета и пият кафе в някои часове.

Но аз, като пълен профан в сладкарството, купувах от готовите смеси, като тези на аби, но тук ги има в различни разновидности - кексове, торти, различни сладкиши - и с обяснения като за малоумни.
Миналата година ми се наложи да правя ванилово-шоко крем - цял ден се въртях. Понеже хазаина го оперираха от нещо много гадно на стомаха и като се прибра в къщи от болницата, ми се искаше да му занеса нещо домашно приготвено (тук адски се цени, да не е купено). И се сетих, че само крем някакъв е подходящ. Но аз никога не бях правила истински крем, не от пликче.
Не ми се иска да си спомням какъв зор беше, но човекът така се зарадва, че и аз се зарадвах.

Редактирано от .Jess. на 19.10.12 23:01.



Тема Re: а на негонови [re: .Jess.]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано19.10.12 23:18



Не си правила на децата крем от мляко, брашно и яйца?!

И малко ванилия и масло



Тема Re: а на негонови [re: .Jess.]  
Автор врабец ()
Публикувано19.10.12 23:22



ми надали е най-важното на света пък колко кексове и курабии си направила : )
може и още да не ти е дошло такова време, никой не знае...
я аз по-лани като изведнъж се запалих да правя сладко, та тук се смяхме помниш ли колко много : )
(мина ми тоз бутиков период, де

)
или като на 45 изведнъж реших, че не мога да живея без червено мушкато нито ден повече и още си ги гледам с голям кеф, хем, мушкатите от селянинъt и дедо андро : )
преди тва изобщо, ама изобщо изобщо не съм отглеждала някой в саксия.
тъй че, кой знае, може би да правиш сладки ти предстои, или пък изобщо не, обаче пък кво от тва
ето - важното е, че един път си направила, ама си зарадвала човека, нали! : )



Тема Re: а на негонови [re: ФишPиб]  
Автор .Jess. ()
Публикувано19.10.12 23:27



не съм. :(
правех някаква бисквитена торта, ама убийме, не помня с какъв крем, сигурно е бил от пликче. А бе голям срам

.



Тема Re: а на негонови [re: врабец]  
Автор .Jess. ()
Публикувано19.10.12 23:27



нали помниш, какво съм им казала на моите деца за палачинките





Тема Re: а на негонови [re: .Jess.]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано19.10.12 23:29



Шегувам се, де!

И аз не съм вкусвала бира, ама, на!Жива съм



Тема Re: а на негонови [re: врабец]  
Автор .Jess. ()
Публикувано19.10.12 23:30



много беше готино покрай твоето сладко.


"Моята" баба съседка, която ми даваше с кошници екологични ябълки от нейната градина, почина преди 2 години и оттогава никакво сладко не правя с мерак - а това си и личи по кофтия резултат. :(



Тема Re: а на негонови [re: ФишPиб]  
Автор .Jess. ()
Публикувано19.10.12 23:31



Значи ти ще ме учиш на крем, а аз - на бира

.
И не се смей - има си чалъм и за бирата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.