Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: абе чудя ти се?:)нови [re: Lira Emerald]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.10.12 17:33





в казана врат магии бре...., там ми е силата

ще пиша как е завършила акцията
стискай палци





Тема Re: абе чудя ти се?:)нови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано19.10.12 17:45



евала - на спокойствието ти!
някой - те псува на "дом.кухня"...
А
ТИ - му се усмихваш



пп по темата - по-лесно и вкусно от "залепените бисквитки" на свободна...няма!



Тема Re: абе чудя ти се?:)нови [re: NUT]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.10.12 17:53



не съм видяла някой да ме псува

че какво, права е лира да се чуди



истината си е истина

бисквитките задължително ще се пробват







Тема Re: естиии...и вие всички други кулинарки...нови [re: tartarianeyes]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано19.10.12 18:07



ако вече не си решила проблема :
1. в никакъв случай не прави нещо, което се пече. Фурната винаги може да ти изиграе лоша шега. А и разните там "брашно колкото поеме", па бадеми, стафиди, маскарпоне... дрън-дрън... рискът е голям.

2. направи си нещо просто, което не се пече. нещо с бисквити, което да сложиш в хладилника после...Бисквитена торта, бисквитено руло, преди време тука писах една чудесна рецепта с бисквити и целувки-става страхотно... А в нета такива рецепти без печене и без специални продукти има много. И.... много хубави, без да са скъпи и да отнемат повече от 20 минути работа!

Вярвай ми, аз си ценя времето, а не съм хептен боса в кулинарията.Естиии..... на тебе, разбира се, ти дишам праха. Респект!

Та така, никви печки!



Тема Re: абе чудя ти се?:)нови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано19.10.12 18:08



в домашното - кариоке...
това пърче - на Алис Купер...ГО цвиля;) като обезомяла!



Тема Re: абе чудя ти се?:)нови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано19.10.12 18:10



E, Лир!
Ами то не всеки си пада по сладкиши.
И аз не мога да пека разни сложни такива работи.

Три сладкиша на кръст парвя и те не включват печене.
Тирамису, парфе, тези топчета които каза от бисквити и веднъж на високосна - торта гараш...

Не се чуди!
Който не обича сладкиши не си пада много по врътките по сто часа в кухнята.

(И пък този кекс как веднъж не ми стана като хората. Добре, че се отказах вече да пробвам!)







Тема Re: естиии...и вие всички други кулинарки...нови [re: tartarianeyes]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано19.10.12 18:11



Сладкиш -Универсална и икономична рецепта за различни варианти :
За бяло тесто
1 кофичка 500 гр кис. мляко се изсипва в купа с обло дъно като на дъното на кофичката се оставя малко мляко (2 пръста), в което се разбива 1.5 чаена лъжичка сода за хляб до шупване и се прибавя в купата.
В същата кофичка - мериш пълна до горе - брашно, 3/4 кофичка захар и те с разбъркване се прибавят в купата (аз бъркам с нож вместо с вилица:)
Добавя се 1 пакетче ванилия или половин равна чаена лъжичка, ако е насипна и 3 супени лъжици олио.
За кафяво тесто - като горния блат + 3 равни супени лъжици какао.
Тестото трябва да стане като много гъсто палачинково тесто(не като за хляб) и се изсипва от ниско в тавата за печене.
Пече се 30-тина минути в намазнена и напудрена с брашно тава, в предварително загрята фурна 180 градуса.
Варианти:
- бял/кафяв ябълков пай : нарязани в тестото 1-2 малки кисели зелени ябълки, с или без орехи, напудрен с пудра захар :)
- кафяв сладкиш със сметана "Ден и нощ": 1 пакетче сметана на прах се разбива на крем по указанието, който се разстила върху сладкиша и се оформя с нож на артистични шупли, с или без поръсени отгоре шоколадови пръчици:)
- с шоколадова глазура "Негърче": 125 гр масло + 5 суп.лъжици захар, 2 суп. лъжици какао и 1-2 суп.лъжици вода се стопяват в съдче на края на печката (докато се пече тестото ) до хомогенизиране .Разстила се пак артистично върху изстиналия блат и се поръсва с кокосови стърготини или орехи.

Торта с грис
3 чаени чаши пр.мляко се сваряват с 300 гр захар.
1/2 чаена чаша грис се запържва в 1/ч.чаша краве масло до зачервяване и постепенно се добавя млякото. Топлата смес се излива в намазнена с масло форма и като изстине се обръща в чиния за торта. Залива се със 100 гр шоколад, разтопен в малко пр.мляко.Става като бяло парфе с шок.глазура.

Бутер-тригунки
Готово бутер тесто , нарязано на квадратчета 5х5 см, които се прегъват на триъгълничета. Може да се сложи плънка в триъгълничетата от счукани орехи с канела. Пекат се в предварително загрята фурна в намазнена тава. Бързо се изпичат - да се внимава да не ги изпуснеш :) Стои се до фурната и като бухнат и замирише на изпечено - вадиш:) Като изстинат се заливат със сироп от 3/4 кг захар и 4 чаши вода, 5-10 минути след махането му от котлона.
Като поемат хубаво сиропа да не капе от тях стават и за коктейлни тригунки - с някаква финтифлюшка забодена отгоре с клечка - коктейлни захаросани плодчета или парчета сушени кайсии...нещо такова да не е гола клечката:)

Бутер-панделки
Бутер тестото се реже на ленти 2х6 см, всяка лента се усуква 1 път в центъра да стане като панделка. Нареждат се в намазнена тава, посоляват се и се пекат в предварително загрята фурна.

Солен кейк

Разбиват се 3 яйца с 1 чаена чаша кис. мляко (като в малко от него е шупната 1 чаена лъжичка сода за хляб), 2 чаени чаши брашно, 1 чаена лъжичка сол, 15 супени лъжици олио и 100 гр натрошено сирене. Добавят се ситно нарязани 100 гр шунка, 1 червена и 1 зелена пресни чушки, кимион на вкус.
Пече се в намазнена и напудрена с брашно правоъгълна тава в предварително загрята фурна като горния универсален сладкиш. Като изстине се нарязва на правоъгълничета или на ромбчета. Става като мозайка и е много ефектен.

Айде успех на изложбата и дано следващия път не заръчат печени прасенца, пълнени пуйки и фазан по Галски





Тема Re: естиии...и вие всички други кулинарки...нови [re: лгДивч]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.10.12 18:15





сега само събирам информация и решителност

боян понеже знае колко съм боса, каза, че утре ще правим само проби

навих се, като го гледам как иска да се състезава честно





Тема Re: естиии...и вие всички други кулинарки...нови [re: forti]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.10.12 18:17



форти, ти ми повдигна тонуса
толкова много решения....

благодаря ти







Тема Re: а на негонови [re: tartarianeyes]  
Автор врабец ()
Публикувано19.10.12 18:28



ще му бъде ли наистина забавно да направи това?
или е по-скоро защото трябва?
ако е първото се сещам за идеалната рецепта за нещо наистина вкусно и забавно за правене.
обаче се пече, та не знам... тук те съветват да не рискуваш.
ама пък какво пък му се рискува, сигурна съм, че макар че не си по сладките печива, си пекла къде-къде по-сложни пуйки, мръвки, алибали там...

сладките, които дъщеря ми измисли във втори клас : )
аз правех сладки, а тя взе шепа от тестото ми и после... ами нейните ги изядоха на мига, а от моите имаше поне 3 дни : )

правят се от чаша брашно, пакетче масло, 1 яйце, 10 суп. лъжици захар, 1 равна лъжичка бакпулвер и пакетче ванилия.
забъркваш тези неща, правиш тестото като салам, слагаш го в хладилника за половин час, после го режеш на кръгчета и ги печеш в леко намазана, или постлана с хартия за печене тава за около 10 минути.

обаче дъщеря ми завря в това тесто 1 черен шоколад на парченца, шепа стафиди, шепа нарязани сушени сини сливи, шепа белени слънчогледови семки, сусам, макови семенца, орехови ядки без да ги дроби, просто както са извадени от черупките и не помня още какво беше... овесени ядки май имаше... абе всичко, което прилича на ядки и на сушени плодове : ))
после накъса този бъркоч от тесто и щуротии съвсем как да е на топчета, парченца... и, докато аз чаках "моето" тесто по наука да преседи в хладилника, тя напълни 3 тави сладки с нейното.
е няма такива сладки


ц,ц, как ме подсети... ще ходя сега като си допиша да я врънкам да ми направи пак




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.