Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 18.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Сега е два часа след обед на 14тинови [re: sofka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано17.10.12 22:41




И аз като тоя, какъв беше Бен Навлек ли беше, трепя риби.
Ама не фаща ред.
Ти тоя Бен, фащала ли си го за... рибата?



Тема Re: Третият деннови [re: Jolee]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано17.10.12 22:46



Същото е истина и за Полинезийските ветроходни платна. Въпреки древността си и странния вид, триъгълното им платно предлага повече от превъзходни качества по отношение хващане на вятъра и напорна сила сравнено дори с най-модерните платна сега. Това е може би една от причините за неотдавнашния ренесанс на платната Полинезийски дизайн. Както ще видите в част 2, обърнатия триъгълен дизайн е бил възприет от няколко успешни дизайнери на платна за каяци в последните няколко години.

Триъгълните платна са лесни за издигане и сваляне, предлагат употреба без ръце и благодарение на ниския център на усилие (повече сила=по-къса мачта) в комбинация с гъвкаво оборудване резултата е по-малък клатещ момент. Крайния резултат е превъзходно хващане на вятъра и добра скорост, лесна инсталация и употреба и невероятна безопасност.

Интересно, сейлинг каяците снабдени с днешните триъгълни платна обикновенно дори нямат необходимост от поплавъци за стабилност. Поплавъци може да видите само на най-модерните, най-бързите, специално направени за сейлинг каяци, използващи големи платна.

Полинезийските сейлинг канута се срещат много рядко в наши дни въпреки тяхната скорост и морепригодност. Аз съм се натъквал само на такива които се използват само с комерсиална цел.

Два проимера на вдъхновени от Полинезийския дизайн ( но нетрадиционни ) сейлинг канута с поплавъци са Hydrovisions Raptor 16 Competition и Expedition моделите (и двете са проа), и Adventure Trimaran (достъпен като единичен и двоен). Има също така от новата марка Tridarka Raider, друг тримаран, който засега се изработва само по планове (кит).



Гледай натам, откъдето ти протягат ръце, а не натам, където ти обръщат гръб!

Тема Re: Сега е два часа след обед на 14тинови [re: Silverado]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано18.10.12 21:27



Ти тоя Бен, фащала ли си го за... рибата?
Питай Дженифер Лопез!


Така и така ще идва на концерт.

Гледай натам, откъдето ти протягат ръце, а не натам, където ти обръщат гръб!

Тема :))))))))нови [re: sofka]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано19.10.12 06:33



Благодаря !

Усмихнат и Весел Ден

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Сега е два часа след обед на 14тинови [re: sofka]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано19.10.12 11:09



Ти говориш за остров О'Аху. Там са Хонолулу и Пърлхарбър. Изрично споменах, че съм на остров Хаваи, най-големия от хавайските острови. А първият път бях на остров Мауи. Има още три- четири, които са населени и са известни с курортите си. Оправи се с географията.
Не става дума за диамантената глава а за все още действащ вулкан на остров Хаваи. Последно е изригнал през '83-та година като все още продължава да изтича лава от него в океана
На острова има два големи вулкана, чиито кратери са по над четири хиляди метра високи. Те от отдавна не са активни. Казват се Мауна Кеа и Мауна Лоа. Активния вулкан е в полите на Мауна Лоа, на височина от около 800 метра над нивото на океана и сравнително близо до брега ( на по-малко от сто километра). Него ходих да видя вчера и от него съм качил снимки (ден четири). Ако се мине над него с хеликоптер вечерно време, ясно се вижда клокочещата лава в кратера му.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Сега е два часа след обед на 14тинови [re: Oптимиcт]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано19.10.12 23:42



Сега се върнах да прочета началото на темата и видях, че си на остров Хаваи.Не знам защо съм решила, че си в столицата на Хавайския архипелаг.

Може би защото всички ходят там.
А ти бил ли си в Хонолулу?
И този вулкан страшен ли е? Опиши чувството, което те обзема като го приближиш.Хвана ли те шубе и наподобява ли Дантевия ад?

Гледай натам, откъдето ти протягат ръце, а не натам, където ти обръщат гръб!

Тема Re: Сега е два часа след обед на 14тинови [re: Oптимиcт]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано20.10.12 09:43




Утре летиме за Кармел. Иди ми, доди ми. Гъз път да види.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Сега е два часа след обед на 14тинови [re: Oптимиcт]  
Автор .Jess. ()
Публикувано20.10.12 13:50



Еее, защо за толкова кратко.

При последното разглеждане на галериите, ми харесаха една гигантска кустенурка върху скалата и едно водопадче над пещера от ден 4.





Тема Re: Сега е два часа след обед на 14тинови [re: .Jess.]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано20.10.12 21:12



Когато е кратко е по-сладко.


А дали не се задава някое ново изригване?!

Гледай натам, откъдето ти протягат ръце, а не натам, където ти обръщат гръб!

Тема Re: Сега е два часа след обед на 14тинови [re: sofka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано20.10.12 22:07



Когато е кратко е по-сладко

Sofke, що за двуличие, ма???


Не познавам жена, дето да е на принципа - "цък, цък, язък!"
Не мъ гъбаркай, моля!
Всяка вика още, още и още.
Ахъ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.