Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 29.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Държавничество или гьонсуратлък?нови  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано18.09.12 18:46





Питам :
1. смелост и държавничество ли е думата на премиера да се обърне за нещо толкова важно. Значи, човекът си разбрал грешката, на този етап и ето, признава я.
2. Това е гьонсуратлък. Днес едно, довечера друго, а сега чак след месеци.

Моето виждане : имам позната, която е дребен, ама съвсем дребен чиновник в митницата, съпругът и също. Цял живот там работят. Хората се поболяха, защото на тази възраст (45+) кой ще ги вземе на работа. Да продадат всичко тук и да заминат за Русе-трудно, децата още учат, смяна на училища и другите там подробности. Имат и родители. Ами тях, на кого да ги оставят? Или и техните жилища за продан и ведно с бабите и дядовците хайде на Русе. Жената наистина стана хипертоник. синът й тръгна по разни митинги с думите, че тове последното нещо, което прави за тази държава. Догодина завършва и изчезва.

Та ,питам се аз, може ли тази жена да съди сега Боко, Цоко и Доко, затова че й нанесоха психически тормоз за месеци наред на нея и семейството й? Затова, че я разболяха



Тема Re: Държавничество или гьонсуратлък?нови [re: лгДивч]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано18.09.12 20:44



Ами аз мисля , че София като столица трябва да се освободи от всички администрации..
Разни министерства , комисиии и прочее да са в провинцията.
А не разни "пикли" дето нищо не вдяват да дават разрешителни и да получават 2000 лв заплата.
Ясно е че при съвременните технологиии не всичко е София.....
Така де нищо лично -мога да ви напиша 10 примера за тъпи Софиянци

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит



Тема Re: Държавничество или гьонсуратлък?нови [re: лгДивч]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.09.12 20:52



Разбирам колко е тревожно да си заплашен от оставане без работа, но ако бяха съкратили мястото и? Ако бяха закрили администрацията? Не преместване - закриване? Кого щеше да иска да съди тогава?


Ако кажеш, че не е същото - а кое е качествено различното?



Тема Re: Държавничество или гьонсуратлък?нови [re: farmer]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано18.09.12 21:06



О, да. Съгласна съм с тебе на 100%. Дай боже да се премести цялата администрация от София, та да живнем ние, софиянците.

Не оспорвам изобщо идеята за местенето. А друго... жалко, по-добре не мога да задам въпроса си.



Тема Re: Държавничество или гьонсуратлък?нови [re: MupaM]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано18.09.12 21:07



Ами... друго имах предвид. ти, разбира се, си права.



Тема Re: Държавничество или гьонсуратлък?нови [re: farmer]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.09.12 21:11



Ами аз мисля , че София като столица трябва да се освободи от всички администрации..

Да бе...новаторство някво проповядваш.



Столицата затова е столица - за да са съсредоточени в нея ТОЧНО държавните институции и администрации. В Швейцария Берн е столица, където е администрацията, а градовете за живеене и разкош са Цюрих и Женева.

Това си беше едно безумие още от самото начало. Дори и да не мислим в момента за апокалипсиса на самото преместване а да погледнем крайния резултат - как пък няма министерствата да си пишат предимно имейли и да си контактуват по скайпове!! А министрите - на всеки по самолет ли ще зачислим, да ходят на заседанията на Министерския съвет, и на парламентарен контрол, а после веднага да прелитат в министерствата си??



Тема Re: Държавничество или гьонсуратлък?нови [re: лгДивч]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.09.12 21:13



Не си права. На който не му се живее в административен град - има много други градове, в които може да се премести. Мястото на администрацията, министерствата и Парламента са в столицата. А родените и живущите тук - трябва да се съобразяваме и с плюсовете на това, и с минусите му.



Тема Re: Държавничество или гьонсуратлък?нови [re: лгДивч]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.09.12 21:24



Не съм те разбрала, но на Бойко и ко. им стана стил на работа всички обявени решения да са предпоследни. Даже весело и почти симпатично е понякога това - ако не е на твой гръб, де.
Не знам това ли имаш предвид. Не може да се каже, че съм фенка на сегашните управляващи, но не бих отдала подобно поведение на безотговорност и гьонсуратлък. Малко несериозно стои, да, но от друга страна - щом има грешка, ако изобщо е оценена като грешка, има и поправяне. Може би защото и аз съм от хората, които когато грешат, гледат да признаят и да поправят, не да упорстват или да правят опити за маскиране. В работата поне.



Тема Re: Държавничество или гьонсуратлък?нови [re: лгДивч]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.09.12 21:26



Питам :
1. смелост и държавничество ли е думата на премиера да се обърне за нещо толкова важно. Значи, човекът си разбрал грешката, на този етап и ето, признава я.
2. Това е гьонсуратлък. Днес едно, довечера друго, а сега чак след месеци.



В другите си два отговора малко ти изместих питането...



Аз лично съм доста разколебана как да нарека тези действия на ББ и СД. Дори съм шокирана от тях. Не бих ги окачествила нито като първото, нито като второто. А като поредните им недообмислени глупости. Така наречени "грешки". Които бият единствено по техния имидж и рейтинг и мисля, че хората ще ги накажат за тях. Незаслужено. Защото тези грешки не вредят на държавата. А само на ГЕРБ.

Е, в частност и на твоите познати... но там Мира ти е отговорила отлично.



Тема Re: Държавничество или гьонсуратлък?нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано18.09.12 21:33



Темата ми изобщо не е за това дали София трябва да е админстрацията, дали да искаме, дали да не искаме и т. н. , и т. н.-това отдавна го обсъдихме. Още когато дойде идеята за великото местене.

Тук акцентът е друг, с днешна дата. Или поне се опитах да го напиша най-ясно . Явно не съм успяла.
Е, колкото-толкова!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.