Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 05.10.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Issaquah Dock SFнови  
Автор .Jess. ()
Публикувано25.07.12 16:44



В залива на Сан Франциско, в една от гънките му в северна посока, се намира градчето Sausalito, а в единия му край - Issaquah Dock - място сравнително непознато за туристите, предимно местните го знаят и то като квартала на хипита, художници и хора на изкуството. От снимките се вижда, че очевидно хора с нестандартно мислене биха се заселили да живеят там.

Това е малко кварталче на вода, всички къщи са на понтон, когато водата се вълнува и къщите се поклащат леко. Има построена дълга улица върху дървени колове, забити в морето. Всяка къща е уникат, изрисувана и украсена според вкуса на живеещите. По дървената улица е пълно с цветя и растения, всички в сандъчета и саксийки естествено, пейки, фигурки и столчета, които те примамват да седнеш и да се слееш с околната малка лудост.


Към всяка къща забелязах, че има лодка/и, скутер или яхтичка, "паркирана" откъм водата. Нямам представа как се живее в такава артистична къща, но малкото обитатели, които забелязах докато обикаляхме, някак много си пасваха на къщите .
Срещнахме една холандка, и тя туристка като нас, която беше там с американската си приятелка от Сан Франциско, и тя беше много впечатлена. "И ние", каза, "си имаме в Холандия много водни къщи, но с това тук не може да се сравнява."

Показвам ви тук моята любима снимка, като го видях това одупено диване, не можах дълго да мръдна. Изобщо цялата атмосфера толкова ми хареса, че единствено поради настъпващото здрачаване, се навих да тръгна.







По пътя си взех няколко проспекта на продаващи се къщи, за всеки случай, може би за следващия живот.










Тема Re: Issaquah Dock SFнови [re: .Jess.]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано25.07.12 16:50



Слънце си ти! Голямо благодаря за удоволствието да се потопя в тази чудесна атмосфера. Отсега си заплювам една къщурка там... за следващия живот





Тема Re: Issaquah Dock SFнови [re: Samtpfoten]  
Автор .Jess. ()
Публикувано25.07.12 16:52



Значи ставаме две - ехааа





Тема Re: Issaquah Dock SFнови [re: .Jess.]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано25.07.12 16:58



Пиши ме и мен, люлееща се на онзи лилав стол с дремещо куче в краката и с опитваща се да лови мухи котка в градинката.:))

Много романтично и волно усещане има в тези къщи на вода. В Амстердам са също много готини, но не са така големи, пък и май не съм виждала двуетажни.

Чудесно местенце, Джес!




Тема Re: Issaquah Dock SFнови [re: PipilotaV.]  
Автор .Jess. ()
Публикувано25.07.12 17:03



Интересно е, че не е много познато. Нашите приятели, които цивеят в СФ ни казаха, че и те не го знаели, докато някакъв техен приятел, французин, научил за това място в Париж от някакви бивши американски хипита и като им дошъл на гости, искал да го заведат до там. То дори и в нета няма много инфо, тук-таме някоя снимка и реклами за продажби на къщи.



Редактирано от .Jess. на 25.07.12 17:04.



Тема Re: Issaquah Dock SFнови [re: .Jess.]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано25.07.12 17:34



Ами, аз се сещам за подобни гледки в някои американски филми, но не така насъбрани накуп във вида на пъстър квартал на вода. На мен ужасно ми харесва усещането за вода, а когато я усещаш да се плацика отдолу, се спи страхотно, междувпрочем. Дали я усещат и там, в тези къщи, интересно...:)




Тема Re: Issaquah Dock SFнови [re: .Jess.]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано25.07.12 17:40



запазвам си правото да ти бъда най-близката съседка в следващия живот.
както прочетох вече, оформяме се много приятна компания, "отчаяни съпруги" ще ни дишат прахта.

но да не бързаме, да не бързаме



благодаря ти за екскурзията





Тема Дааа...нови [re: .Jess.]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано25.07.12 17:44



Ей това не мога да им обясня на някой мутреещи екземпляри, че някой хора не биха предпочели мутробарока на Симеоново, пред ето това което ти показа.





Тема Re: Issaquah Dock SFнови [re: tartarianeyes]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано25.07.12 17:47



Само тайничко се надявам там да не вилнеят някакви тайфуни с нежни женски имена...:)

Иначе, така ми се иска едно такова кътче. Нямам нужда да е нито голямо, нито особено луксозно, знам как да си го направя уютно и романтично (като изключим естествената романтика, заложена в локацията му). И изобщо, обожавам живеене на вода или близко до вода... Егати, Джеси ме размечта...:))




Тема Re: Дааа...нови [re: ЛAMБИ]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано25.07.12 17:49



Нали?

Колко по- простички и красиви неща има...И създават усещане за истинска свобода.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.