Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 26.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема 175 г.от рождението на  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.07.12 09:34



Васил Левски (на стария правопис:

) 18.07.1837-19.02.1873

Да споменем най-обичания българин.
Светла му памет!



Тема аконови [re: Фиши]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано18.07.12 09:58



отидеш и се взреш в лицето му - ще видиш, че тъжно и замислено гледа... отвъд времето...



нооо - има млади лица в кадъра, това е хубавото...


ЕВРОПРОСТАК

Тема Re: аконови [re: ceлянинъt]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.07.12 10:24



Бюстът му в бургаския парк:




Не съм виждала щастливо изражение в изображение на Левски.



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор ЛeПa мPEHa (понякога)
Публикувано18.07.12 10:37



Ето, нещо, което се поколебаех дали да пусна..............

Писмо до Васил Левски

написано от Таня - ученичка в 11 клас

Спи, Дяконе! Не се събуждай! Остани в незнайния си гроб!
Добре си ти. От там не виждаш... съдбата на достойния ни род.
Не виждаш майките, които днес не раждат.
Стариците край кофите за смет.
Бащите с джобовете празни, в ръцете с куфари и здравец за късмет.
Децата ни са вече на изчезване. Селата мъртви. Пусти градове.
Строим хотели, паркинги, гаражи. Край просяка минава Беемве.
На пътя към Европа се продават в ръцете с кукли малките моми.
Те детството си в сънища сънуват, стаена скръб в очите им гори.
...Спи, Дяконе! Не се събуждай! Добре си там под тази черна пръст.
Завиждам ти за туй, че не дочака мечтите си, разпънати на кръст.




Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор duotrio (любопитен)
Публикувано18.07.12 10:46



нека да не казвам нещо плакатно, а какво се сещам от време на време...
като ги накачулят портрети на Левски и Ботев ЗАД ГЪРБОВЕТЕ си по разни кабинети кви ли не отрепки днешни...като индулгенции да висят там, поради колко са нищожни, алчни, че и некадърни за нищичко, освен за лапане и подобни.
намерили от кого индулгенция да правят!



---
"Да споменем най-обичания българин.
Светла му памет!"
присъединявам се.



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.07.12 12:17







Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.07.12 13:32



Светла му памет!

Дано да не отмине назад в паметта на нито един българин, както това се случва с много други светли примери от историята ни... Дано поне той остане да ни "дразни" дълбоко в нас...с идеята, че може да има и ТАКИВА българи!!

Редактирано от УниKaлнaтa на 18.07.12 13:34.



Тема Re: аконови [re: Фиши]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.07.12 13:36



Не съм виждала щастливо изражение в изображение на Левски.

Няма как да видиш щастливо изражение...Нямам време сега - можеш ли да намериш и да копнеш тук ОНОВА негово писмо, което завършва с "Българино??" - с въпросителните...





Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: ЛeПa мPEHa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.07.12 13:42



ИЗКЛЮЧИТЕЛНО стихотворение...





Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада )
Публикувано18.07.12 13:44



Дълбок поклон!


Аз виждам всичко!

Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор WMC (Soul is smarter)
Публикувано18.07.12 13:50



Най-обичания българин е... моя Отец (т.е. Бог).

Левски и Ботев за мен олицетворяват Човеците, които са били на 100% отдадени на своята СВЯТА мисия.

АМИН.





Тема няма такова писмо -нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано18.07.12 13:57



то е интернетска спекулация, сглобка от други негови текстве и фрази...
Последното писмо на Васил Левски

Ето, че паднах в ръцете на враговете и ще напусна пътя на борбата преди да сме видели края на нашите въжделения. Но с моята кончина не свършва пътят, който трябва да извървите, така щото да не изгубят смисъл усилията ни. Моята смърт не ще да спре бъдещето ни освобождение, нито трябва да скове сърцата и душите ви. Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни. Аз не веднъж съм ви казвал: ”Тоз който ни освободи, той ще да ни и пороби”.
Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия. Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение. Не тя с това започва. Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи.
Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана. Вярно е, че ние нямаме хора подготвени, но поне имаме хора честни и родолюбиви, които няма да се поколебаят да положат живота си за въздигането на държавата ни.
Не се полъгвайте, че тези, които държат парите, държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате, като слънце пред очите си. Те няма да се поколебаят да посегнат към властта, а вие ще трябва да ги възпрете и да им поискате сметка, кой с какво е помогнал за освобождението ни, и давал ли е пари или казвал нека да стане па тогава. На такива аз съм им писал и преди ”Днес е момента да си купите живот, който сега се продава, утре не и милиони да давате”. Та тези, които покажат разписките с печата на Централния комитет, те нека живеят свободно в отечеството ни, а другите презрете и отсечете алчните им ръце желаещи властта само за да ви грабят. За такива злоупотребяващи с народни пари, наказанието е само едно: смърт, смърт и пак смърт, както гласи и уставът ни. За тези, които петнят името на отечеството ни наказанието е смърт, смърт и пак смърт. За тези, които се възползват от непросветеността на народа ни и го грабят, уж били по-умни и учени, а всъщност лукави и хитри наказанието е смърт, смърт и пак смърт. За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е смърт, смърт и пак смърт. За тези, които обещават много, само и само да ги изберете да ви управляват, а после се отметнат от думите си, като кажат, че времената били трудни и те видите ли не предполагали че такова е положението, наказанието е конфискуване на имуществото и изгнание извън пределите на Отечеството ни. За тези, които под булото на родолюбието, градят закони, а самите те не ги спазват или пък ги използват с цел своето облагодетелстване, наказанието е смърт, смърт и пак смърт.
Това е, което исках да ви кажа, надявайки се, че ще доведете борбата до край. Бъдете силни братя и не щадете силите, нито кръвта си, защото Отечеството ни няма да припише заслугите ви други му, нито пък ще позволи да потънат в забвение. И не забравяйте: Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.

измислица...
па и не е писал "Българино???", ами
ето какво е писал -


народе???2

туй то...


ЕВРОПРОСТАК

Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор Клер ()
Публикувано18.07.12 14:52



Дълбок поклон!





Тема Re: няма такова писмо -нови [re: ceлянинъt]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.07.12 15:09



Това е смисълът!
Последните му слова са надникнали до днешния ден.



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: WMC]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.07.12 15:11



След онова тиражирано "Господ е българин" след един футболен мач, не бях срещала такава убеденост.
Уважавам вярата ти, но това ти изказване ще споделят малко българи. Поне аз не съм сред тях.



Тема Re: няма такова писмо -нови [re: ceлянинъt]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.07.12 15:23



Да, аз набързо пуснах тази молба и изхвърчах, блед спомен имах за нещо в такъв смисъл... щото той, смисълът си е един и същ! Касае българския народ...

А оригиналът, без да е сглобка, няма ли го нейде? Щото това няма нищо общо... Може да са негови думи, ама ми се искаше да е самото писание, което завършва точно по този начин. Чела съм го някога и беше доста....съмняващо се...



Редактирано от УниKaлнaтa на 18.07.12 15:26.



Тема Re: няма такова писмо -нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор врабец ()
Публикувано18.07.12 17:29



ето ти да четеш

.
добре го прочети, от кора до кора, пък после мисли писани ли са такива лозунги, размахвал ли е юмруци на българския народ и т.н.
а то така, с инфо от агенцията ежк и ама някъде, някога, блед спомен прелетя... - не стаа така.
"съмняващо се"
... абе защо изобщо... като знам вече как по десет пъти в тема си променяш иначе бетонно категоричното първоначално мнение за нещо, та а дано пасне на ландшафта...
да, човек си променя мнението, мирогледа, отношението към това и онова, защото се развива, нормално е...
но все пак, опасността от печатни грешки може да бъде... хм



Тема Re: аконови [re: ceлянинъt]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано18.07.12 17:46



има млади лица в кадъра, това е хубавото...
.......................

Докато се раждат българи, ще има "млади лица в кадъра".
Но никога не трябва да се забравя, че масовото опростачване и консуматорският манталитет и пропаганда са напълно в състояние да изтрият тая икона от съзнанието на нацията ни.



Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема след повече от десет години преходнови [re: ARlZE]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано18.07.12 18:23



определено смятам, че масовото опростачване и размиване на идентичността ни е съзнателно провеждано дело на външни фактори...

индикацията -
ми
патриотизъм
стана мръсна дума...

идентификацията -
ми
виж кои във форума най-пищят и пускат злобен сок като чуят нещо патриотично, национално...

втора идентификация -
тийя измекяри няма да влезат в темата...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: няма такова писмо -нови [re: врабец]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.07.12 18:37



Врабец, ти какво се разцвърка пак??? Да не би да знаеш бележника на Левски наизуст, а? Или чичко гугъл ти помогна май да ми го покажеш? Знам ли дали на теб и блед спомен ти прелита, или ти прелитат само клюки и гадории??

Какви лозунги, какви юмруци, какви пет лева?

Що не си гледаш твоите "върховни" писания и не си пишеш по темите, а критикуваш другите пишещи? ОТ КАКВА ПОЗИЦИЯ ме критикуваш ти, а??? От какви висини ми стоиш на Ф и ме обсъждаш, от какво интелектуално и мисловно ниво ме съветваш да "мисля", кой ти даде това самочувствие? Следиш ме под лупа нещо, четеш ми между редовете ли, доноси ли ще ми пишеш, ще ме докладваш ли някъде?? Или ще ме възпитаваш - като "перфектна" майка", критикуваща другите майки?

Ми кво да правя сега, нямам твойто ниво... не всеки може да го има.



И темата за Левски оцвъка.... врабешка работа. Поне да беше написала нещо за самия Левски, една дума така, в темата за него... от кумова срама.

Редактирано от УниKaлнaтa на 18.07.12 19:31.



Тема Re: няма такова писмо -нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор врабец ()
Публикувано18.07.12 19:45



мне, няма да мине това. не работи.
вместо да кудкудякаш си почети книжката. ако искаш :)



Тема Re: няма такова писмо -нови [re: врабец]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.07.12 20:11



Като (ако) я прочетеш ти - ще ми я разкажеш със свои думи. Ако искаш.



Тема Re: след повече от десет години преходнови [re: ceлянинъt]  
Автор auslaender ()
Публикувано18.07.12 23:48



определено смятам, че масовото опростачване и размиване на идентичността ни е съзнателно провеждано дело на външни фактори...


определено смяташ ....
ще споделиш ли, кои са тези "външни фактори",
които ви размиват, чичко добряк?



Тема Re: след повече от десет години преходнови [re: ceлянинъt]  
Автор щaтcka бyлka (пристрастен)
Публикувано19.07.12 00:50



измекяри, злобен сок, пищене

Не се ли умори да издигаш стени, патриотино?


Everything is a mirror...


Тема бе кАжи нещо за Левски,нови [re: auslaender]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано19.07.12 08:35



мани ме мене...
или не го знаеш кой е...


ЕВРОПРОСТАК


Тема бе кАжи нещо за Левски,нови [re: щaтcka бyлka]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано19.07.12 08:36



за него е темата...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: ceлянинъt]  
Автор auslaender ()
Публикувано19.07.12 10:34



мани ме мене...
или не го знаеш кой е...


знам го кой е. аз на българия и на партията съм им пял
патриотични песни на сцената хорово и самостоятелно
като на майка, докато в същото време едни хора зад гърба
ми са работили по едно друго направление, без да се
интересуват от моя детски патриотичен патос.
било е много иронично.

левски ми прилича на томас джеферсън или даниъл бун.
би могъл да бъде командир на народното опълчение
във войната за независимост, но го постига типичната
българска съдба, с която е орисан всеки роден там инакомислещ.

does that answer your question, professor?



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано19.07.12 13:41



Все съм си мислила, че има поне една тема, която може да ни обедини, да се окажем съмишленици или поне да ни накара да замълчим.
Спирам да мисля!



Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: ceлянинъt]  
Автор щaтcka бyлka (пристрастен)
Публикувано19.07.12 17:27



за него е темата...

Не стана ясно от заядливия ти пост.

А аз, ако позволиш, смирено ще замълча пред Левски.


Everything is a mirror...


Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: auslaender]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано20.07.12 09:11



Левски е бил обикновен човек, нарочен за Светия..И идеали може да е имал, но това префърцунено преекспониране всяка година по рождението и смъртта му на внимание от страна на българина граничи с истерия. Що някой не каза, изключвам Фиши, този човек бил ли е щастлив, усмихвал ли се е, обичал ли е самотата да предвожда в тъмнината маси народ с идеите си...Намери се някой кадърен и умен, па ние българите го експлоатираме, докато му сецнем дъха. Че и на наследството му посягат съвременни политици. БАН им пречел и трябвало да се преструктурира, а кой да преструктурира живота на цели поколения, изгубили идеалите си от ентусиасти навсякъде?!

Редактирано от Oчeтo на 20.07.12 09:12.



Тема Re: Игрален филм за Левскинови [re: Фиши]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано04.08.12 20:59



Асоциация „Българска кинокласика и култура”

ЛЕВСКИ
български игрален филм

Да се прави игрален филм за Васил Иванов Кунчев-Левски, е все едно да направиш революция на съзнанието... Това е доста дръзко и почти невъзможно нещо.
Потенциалните зрители на подобно "кощунство" са милиони. Това са милиони "филми", гледащи една прожекция. Повечето ще креснат в хор: "Това не е Левски!". Други ще замълчат, объркани от разрушените им представи за Апостола. Трети ще аплодират, но всички ще знаят, че е поставено едно ново начало - о...живяване на родната ни история, със средствата на художествената реалност - киното!

Моят художествен разказ ще покаже една подмината страна от живота на героя, обратната страна на луната, онова предположение за неговата "скрита" същност, извън рамката на портрета, дълбоко и скромно стаена в душата му, в душевния свят на този обикновен -необикновен човек - българин, посветил всичко лично на останалите и реално незабравим, въпреки времето.

Моят "Левски" няма да изрича познатите ни фрази, няма да бъде клише от спомени по исторически факти, които и без това са спорни и доста неясни (дори гроба му не знаем къде е).
Филма "Левски" ще покаже вълнуващата история на един млад човек, появил се на планетата в нашата родина, в наше градче и завладял с божествена сила духовете на мало и голямо...

Какво общо имаме днес, с този, иначе, вечен герой?
Отговорът е в една негова заветна фраза: "Ние сме във времето и времето е в нас!"

Да. Времето! То е единствения реален "партньор" на святия Българин!

Времето ще присъства във филма, с неземните си изгреви, многозначни залези, мистични планини, плодни и безлюдни места... Времето ще бъде единствения свидетел на потайностите в манастира, в нощите на самота... в кориците на едно малко тефтерче, пожълтяло от работа. И още нещо...споменът на сърцето, неговото - човешкото и божественото, превърнало селското момче Василъ, в знаковия революционер Левски.

Имал ли е любима?
Имал ли е спокоен сън и земни мечти?
Искал ли е собствения дял от "егоизма" на обикновения човек за дом, семейство, социално положение...?
Имал ли е готовност да зареже общественото дело и се "облажи"?
Имал ли е съмнения, в какво, какви, как, защо, защо, защо, защо - четири пъти е попитал Народа си...

Вероятно е имал, а може би не е имал никакво съмнение, никакви въпроси за дилемата: аз или другите!..

Търсещият човек минава през всички душевни терзания и възторзи, а за намиращия отговорите, няма невъзможни препятствия. Неговите пътища отвеждат до едно място, наричано безсмъртие.

Това е идеята, причината, която ме кара да направя този филм. Филм за надеждата да сме българи в това време на тревога и раздяла с родолюбието. Време, което някак неусетно излиза от нас и понякога, ние от него.
Време, което ние ще посветим, чрез игралния филм "Левски", на свещената и чиста земя, наричана България!..

Обръщаме се лично към всеки българин и българка.

Асоциация Българска кинокласика и култура има проект за игрален филм ЛЕВСКИ, който да покаже на света Апостола, Предтеча на нашата свобода.
Обръщаме към всеки българин и българка да подкрепи с дарение създаването на филм за Левски.

Има пълна прозрачност на набираните средства и тяхното изразходване. От първите 100 дарители се изгражда Обществен съвет, който ще вземе решение за сценария. Има и одит, който да следи сп...азването на условията.
Идеята е да се включат повече българи в подкрепа на тази кауза. Това е важно, за да представим Левски на света. Стига са ни представяли само с негативни филми, финансирани от държавата за живота на престъпници и забранени за деца.

Да покажем българския дух. Има го в Левски, има го и сега. Достатъчно е в тези дни да погледнем Олимпиадата; малкият 12-годишен математик Константин Гаров, първи в света; младият пианист Виктор Вълков и още колко много. Можем да обединим българския си дух и да направим филм за Апостола. Можем!

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРОЕКТА БЪЛГАРСКИ ИГРАЛЕН ФИЛМ "ЛЕВСКИ"!
Проект на Асоциация Българска кинокласика и култура, гражданско сдружение в обществена полза : Министерство на правосъдието Централeн регистър №20111206001, Булстат 176202888 :



Ръководител на проекта е председателят на асоциацията Максим Генчев



Контрол се осъществява от Обществен съвет на Дарителите (първите 100 Дарителя) и от Контролния съвет на асоциацията



ДАРЕНИЯ МОЖЕ ДА НАПРАВИТЕ:

1.Системата PayPal може да се ползва след регистрация в нея : www.paypal.com и преводите да се правят на имейл: info@cinemaclassic.bg

2. Банкова сметка за дарения:
ЦКБ ЕАД адрес: 1000 гр. София, ул. "Стефан Караджа" № 2
Асоциация БЪЛГАРСКА КИНОКЛАСИКА И КУЛТУРА
IBAN: BG94CECB979010C9817501
BIC: CECBBGSF

3. Системата epay може да се ползва след регистрация в нея www.epay.bg и преводите да се правят през уебсайта на асоциацията www.bgyzvory.bg

Направени са постъпки за ползване на SMS номер за дарения, който ще бъде обявен след потвърждаване от мобилния оператор в уебсайта на асоциацията



При желание да ползвате други системи за парични преводи (пощенски и телеграфен запис; western union и други), обърнете се за консултация на:

info@cinemaclassic.bg или телефон 0878559996.



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано04.08.12 22:25



Много харесвам думите на Левски :
Кажи ми байно, кривиците, па да ти кажа и аз твоите, та заедно да вървим напред

Едно изречение, кратко и просто, а казва толкова много. Колко от нас успяват да го правят, без да си придиряме? Да приемаме градивната критика и да продължим напред в името на общото добро. Като започнем от семейството, приятелите, работната среда та стигнем до общия ни път като българи...

Иначе.... дано не ти се стори крайно... малко се преекспонира с името му. Погледнато от друг ъгъл и Ботев, и Левски, и ощееее, са били хора, които в днешно време бихме нарекли ахмаци, вероятно в добрия смисъл де.

Всеки народ обаче има нужда от митове и легенди. Левски е това за нас, българите-свята и чиста личност, която идеализираме, и от която имаме необходимост. И слава богу, че има такова име. Лошото е, че Сульо и Пульо слагат неговия портрет зад гърба си, някои от които да ги питаш какво знаят за Левски вероятно ще хъкат и мъкат. Да, наистина съм виждала портрета зад гърба .... защо ли? Липса на уважение и просто модерен портрет където им е паднало или модерен портрет, но по-добре да не го гледат в очите... Знам ли....


Аз съм разгръщала тефтерчето на Левски.... Беше ми неестествено някак си. Е, не съм го чела, силно казано и разгръщала... просто го пипнах и отгърнах един лист... минаха 20 години от тогава...



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: WMC]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано04.08.12 22:40



Богове много, богове, богини и боговци....е написано в Библията.
Господ Бог е един. Сигурно това искаш да кажеш.
Зачита се какво си искал да кажеш, а не какво си казал.
Но това докато не си знаел.
Сега вече знаеш!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано04.08.12 22:41



Светла му памет.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: лгДивч]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано04.08.12 22:43



...абе ахмаци, ахмаци, ама само си помисли, къде щяхме да сме ний, къде щеше да си ти, ако не бяха тез ахмаци...

и не мисля, че с имената на "ахмаците" се преекспонира... преекспонира се с имена като Азис, ББ, Цв. Цв., Ивана, Глория, Анелия и прочее еднодневки...



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Mila06]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано04.08.12 22:50



Да, тези "ахмаци" са направили много. те са онези, за които дядо Вазов е казал "Лудите, лудите, те да са живи".

А онези, които си ги изброила... не ги познавам.....





Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: ПЪTниka]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано04.08.12 22:54



вечна му памет

поне докато ни има нас, децата ни и внуците ни, ще се помни

винаги съм се чудила защо честваме датите на смъртта, след като си отиде човек, а не датите на раждане



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: ПЪTниka]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано04.08.12 22:56



извинявай, прсто последно твоя пост прочетох, не е лично :)



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: лгДивч]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано04.08.12 22:56



Не мислим правилно.
Ако днес Левски беше жив и сбираше дружина да сваля от власт ББ, ти самата съвсем друго щеше да мислиш за него.
Медиите щяха да го обявят за терорист и ти щеше да пускаш теми за олимпиадата.
Левски е, защото ние го, а ние го, защото...?

Ти си на ход!
Забележка: Вече говорим за нас, за мен и теб, не за друг и най- малко за Левски!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: Oчeтo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 08:59



Левски е бил обикновен човек, нарочен за Светия..И идеали може да е имал, но това префърцунено преекспониране всяка година по рождението и смъртта му на внимание от страна на българина граничи с истерия.

Левски е бил обикновен човек в собственото си съзнание. Но за нито един друг българин НЕ ТРЯБВА да е обикновен човек.

Ако беше обикновен човек, особено пък - обикновен българин - КЪДЕ са стотиците и милионите други подобни "обикновени" българи? ПОНЕ ДВАМА други като него има ли? Оттогава, че и до днес? Други, които не само имат идеали, а и ВЪРШАТ това, което той е извършил, или поне се е опитал?

Не е преекспониране вниманието към личността му. Напротив - малко е. Щом това внимание не успя толкова години досега да роди поне още един Левски - значи - малко ни е да ни се казва и показва какъв човек е бил. Или пък българинът е толкова задръстен, че подобна уникалност му се струва нещо съвсем обикновено...и поради това величието на личността му става още по голямо. И още по неразбрано...

ПП - а изразите, че е Левски бил НАРОЧЕН за светия, и че МОЖЕ и да е имал идеали - просто ще ги подмина. Ако беше адекватно - това изречение, поне според мен, трябваше да звучи така: "Левски е бил обикновен човек, провъзгласен за светия. И идеали е имал, да, но...(останалото си е твое мнение).

Редактирано от УниKaлнaтa на 05.08.12 09:09.



Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано05.08.12 10:03



Светла му памет. Мир на праха му!

А какво точно е извършил Левски?
Жертвал е живота си за идеалите си.
Друго нищо!
А може би Битието го е жертвало за такива като теб, които имате нужда от мъртъв герой...е, имате си герой, пак ли нещо не ви е наред?
Нормалното е ние хората да тачим живите, а не мъртвите герои, но не го можем.
Историята постоянно ни го показва.
Исус разпънахме, на папата се кланяме.
Върви ни разбери.
До тук с мнението си не ти отнемам героя, ти имаш нужда от него, нека те подкрепя, да те води по пътя.
Все някога ще разбереш, че има хора, които не се нуждаят от такива показалци в пътя си.
Всичко написано до тук не отрича значението на Левски и почитане на паметта му. Не бива да се използва и като повод за обвинение към друго мислещите.
А е само по-друг начин на мислене.

И какво геройство е извършил Левски?
Научил се, че себеподобните сме егоисти, алчни и продажни, и платил това с живота си.
И страстни и невежи, живеем в тъмнина със стегната примка около врата.......същества... с какво е по- различен той от нас... а неговата страст към свобода чрез оръжие и смърт? А неговото невежество за човешките същества?
Имай си мъртъв кумир щом ти трябва, на никого не пречиш.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 10:15



О, много мило, че си се опитала да завържеш разговор :)

За Левски се пише, говори и споменава като за мъртъв герой, а ако духът живее след физическата смърт как ли ще ни се радва да го възнасяме постоянно в долната земя ;)?! Всеки човек еволюира и на друго ниво енергийно възприема различна позиция.
Има, има много българи като Левски, но сега известността не е платформа за прокарване на свободата като идеал!
Да, сигурно е имал идеали, но едва ли се е смятал за Спасителя на нацията си, а ние всяка година го нарочваме да ни свети по Пътя ;)

Съжалявам, че ти развалям някаква твоя представа! За мен Левски е не по-малко ценен като личност!



Тема Re: Образът на Левскинови [re: Фиши]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 10:15



Учудващо е, че се срещат българи, които са склонни да подложат на съмнение чистотата на образа на Левски, да се поддадат на нечистоплътни подхвърляния с цел да дискредитират единствения останал все още в душата и съзнанието български, неопетнен и достоен българин...

Искам да кажа, че смисълът на опазването на името и образа на Левски чисти, святи и неопетнени се крие не в наивистичния идеализъм, а в нещо съвсем друго...

Всеки народ има потребност и нужда да се обединява около символи, които го правят единен, сплотен и издигат духа му в тежки моменти. Такъв обединяващ символ за България и всички българи е образът и името на Левски. България има нужда от своите национални герои, от своя Левски, защото в техния образ, в тяхната личност, действия, постъпки е концентрирана онази сила и енергия, която нашият дух разпознава като "българщина" и в сюблимни моменти, по време на войни и тежки изпитания всеки българин търси в себе си именно тази обединяваща енергия, този дух, който да му даде сили да ги преодолее.

В образа и името на Левски е закодирана квинтесенцията на това, което ни прави народ и нация и ни идентифицира като българи. Жалки изглеждат опитите на онези, които се опитват да омаловажат и дискредитират Левски. Човешката суета и злоба винаги могат да намерят петно и върху най-чистата личност и име. Но какъв смисъл има това за нас като народ и отделно за всеки един от нас като човек!? Какъв е смисълът да се "докаже", че Левски е бил слаб като всички нас!?

Левски е това, което е и което винаги ще бъде за България не заради своите човешки слабости, а заради своята човешка сила. Неговото име има смисъл за всеки нас поотделно и заедно като народ с това, което казал и направил, а не с това, което не е успял да направи.

Да не се поддаваме на деструктивните си импулси да разрушим символа, като личността на Левски, само защото се съмняваме, че е възможно такова величие като неговото!



Тема Re: Образът на Левскинови [re: Mila06]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано05.08.12 10:21



лошото е, че с образа и името на Левски спекулират нечистоплътни ръце

обидно е някак си



Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 10:34



Но, споко, няма лошо от време на време да си "дърпаме" назад и надолу героите. Току-виж се върнал пак по нашата земя...





Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: Oчeтo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 10:40



Не знам защо това ти се струва "завързване на разговор". Нормална недоволна реакция на нещо прочетено е. Независимо от кого е написано.

За Левски се пише, говори и споменава като за мъртъв герой, - не, за Левски се говори като за гигант на духа, действието и саможертвата.

Да, сигурно е имал идеали, но едва ли се е смятал за Спасителя на нацията си

Продължаваш да се концентрираш върху това - за какво се е смятал ТОЙ. Важното е за какво ТРЯБВА да го смята всеки нормален българин. Ако той се беше смятал за велик - надали останалите щяха да го смятат за такъв...Поне - голямата част от тях.



Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: Oчeтo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 10:42



Но, споко, няма лошо от време на време да си "дърпаме" назад и надолу героите.

Ами разбира се, ние непрекъснато се дърпаме назад и надолу един друг, защо пък да не го направим и с героите си...айде де - ще ги нарочваме за светци....някви си обикновени хора...Ай...



Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: ПЪTниka]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 10:43



А какво точно е извършил Левски?
Жертвал е живота си за идеалите си.
Друго нищо!


Много хора са го направили. Но Левски е ЕДИН.

Може и да можеш да си отговориш защо, но не е сигурно.



Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 10:47



Виж, диспозицията ти е различна - имаш нужда от герой, ок! И си прекалено категорична, а в живота няма само черно и бяло! Изразявай си недоволство. "Трябва" е думичка на мениджър, а аз не бих така рязко като теб, се вживяла в тази роля!
Не ми проектирай грозните си тъмни мисли за мен самата!Негативна си като присъствие.



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Molly]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 10:49



еми, то попкръстьовците явно никога няма се свършат, ма добре че и колкото и да се множат, не могат се мери на малкия пръст на левия крак на един Левски!



Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 10:52



Върху нищо не се концентрирам! Ти се концентрираш върху светлата си същност в противовес на тъмнината на другите!
"едва ли се е смятал за Спасителя на нацията си" не е толкова ясно като позиция! Аман от пишман-модератори на мисълта! Разнищвай една по една думите в къщи сама. Аз нямам време да ти живея в проектирания измислен свят на доброта в теб самата и на злоба навсякъде другаде!



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Mila06]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано05.08.12 11:00



и за това няма доказателства всъщност, нещо от сорта "иди че доказвай че нямаш сестра"

http://chitanka.info/text/9703/13#textstart

идеализирането на когото и да било буди сериозни съмнения в целите на идеализиращия



Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: Oчeтo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 11:02



Аз нямам време да ти живея в проектирания измислен свят на доброта в теб самата и на злоба навсякъде другаде!


В моя "измислен свят на ...злоба навсякъде другаде" аз пожалих ПОНЕ Левски. Ти и за него не намери сили. Обяви го за "нарОчен светец"...





Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 11:06



коя си ти, че да ми даваш оценка?

Я бегай на бесилото като него, щом толкова си го пожалила!

Престани да вдигаш скандали в теми, които имат общочовешко значение! Засрами се! Пожалила била...мен в другата група ли ме тропоса, само и само да ти се обърне нужното внимание!?!

Бездушно амбициозно присъствие на претенции към хората! Какво си направила ти, та да размахваш поучително тук с пръст?!



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Molly]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 11:10



не говорим за реалната личност на Левски, за която данните завинаги ще си останат оскъдни и недостатъчни за напълно реалистично представяне, дори и от "мастити историци"...

а говорим за "образа на Левски като символ на българския народ"... за който схваща, има разлика...

"идеализирането на когото и да било буди сериозни съмнения в целите на идеализиращия" може да е вярно само, ако идеализиращия има користни цели, с които цели лично облагодетелстване...

а ако идеализиращият е цял един народ, не може и дума да става за користно облагодетелстване...

Що се отнася до митовете или "релните факти и данни", дори и да се "докаже", че е нямало "попкръстьо", "попкръстьовщината" си остава нарицателно за предателство, така както татртюфщината - за лицемерие и лукавство, въпреки, че Тартюф в действителност не е съществувал...



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Mila06]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано05.08.12 11:20



"образа на Левски като символ" също не е дело на целокупния ни народ, това е идеология

колко от съратниците на Левски, изнесли на гърба си всичко и доживели Освобождението, са живели след това живота, който са заслужили ?

аз уважавам и почитам Левски, но не ми харесва как го развяват като знаме по повод и без и не ме интересува какво точно цели гонят, факта че използват паметта му е кощунство



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Mila06]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано05.08.12 11:25



Щом Левски не е човека Левски, а идеал, аз мога и уважавам Левски без да имам нужда от идеализирането му!
Защо на теб ти е нужен този идеал?
Мислиш ли, че личната ти нравственост може да се промени чрез идеал?
Нравът на славеят е да пее, а на скорпиона да жили, това променя ли се с идеали.
Идеалът ли служи на човека или човекът служи на идеала?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Molly]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 11:31



дори някой да е развял Левски като "знаме на идеология", от която някой има интерес, слава богу, съществуват явления, които излизат извън рамките на предизвикалия ги интерес и престават да имат, каквото и да било общо с него...

и Левски е точно едно такова "над-частно-идеологично" явление, в което вече не отделни "идеолози", а целокупния ни народ има пръст... и едно друго нещо, дето никой го знае, какво е... даже и "маститите историци и академици"...

примери за подобни явления, които от един момент и предел нататък, започват да имат собствен живот, има много...

а това, кой върху какво от подобни "надинтересчийски" явления ще избере да се фокусира, зависи от водещите вътрешни импулси на всеки...



Тема Всъщност...нови [re: Oчeтo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 11:37



Всъщност - аз сама си се чудя, че толкова се запалих от "нарочването" на Левски, дето може и да е имал някакви идеали (ама не е сигурно

) като светец...

Като че ли не ми е ясно, че подобни изказвания се правят единствено от стремеж към оригиналничене...

Прощавай, няма да се повтори! Дерзай в същия дух, може и някой друг будала освен мен да ти обърне внимание.



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Mila06]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано05.08.12 11:37



има удобни и неудобни кумири, неудобните малко попрекрояват, пришиват им по едно "заживели собствен живот" и стават удобни

въпрос на познания, възприятия и възможности за преценка е наистина, само се опитах да обясня какво аз мисля по темата, който разбрал - разбрал :)



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Molly]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 12:31



на всички кумири им се пришиват, какви ли не "пришивки" и "над и подшивки", иначе не биха били кумири...

а, явленията, "заживели собствен живот" биват и със знак минус, като байганювщината или байтошювщината, само дето не съм забелязала същите, които "лаят" срещу "удобните кумири" и "удобните явления, заживели свой собствен живот" да подлагат на същата "високоаналитична дисекция" и "неудобните кумири и явления"...

нищо лично... въпрос на, както казваш, познания, възприятия и възможности, както и на лична рефлексия и способност за изразяване на лично отношение... включих се със своята гледна точка по темата, който зацепил-зацепил:-)



Тема извън тематанови [re: Mila06]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано05.08.12 12:43



бях го писала това преди години май в тоя клуб, просто кой знае защо се присетих

сериозен извод на тогава 4 годишния ми внук :

"има смешни и тъжни грешки, смешна грешка е когато се опиташ да си пъхнеш и двата крака в един крачол на пижамата, а тъжна грешка е когато си си занесъл любимата количка в детската градина, и там си я изгубил някъде"


та дай боже повече смешни грешки

щото то не може съвсем без, но да са повече веселите все пак :)



Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 12:53



е, няма да има втори такъв





Тема Re: извън тематанови [re: Molly]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 12:56



ми те децата са истински и мъдри като Левски, ма нали си нямат тефтерчета да си записват тъжните и смешни грешни истини...





Тема Re: Всъщност...нови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 13:00



Ми знам ли...вие си се познавате повече, аз се връзвам на всякакви постове, понякога дори не обръщам внимание кой ги е писал.



Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 13:15



бе на онази, глазната, втори будала няма се намери да й обърне внимание, ма на тебе - ей, на, будалата е налице



иии, кой... ти ли няма да обърнеш внимание... ти, дето имаш и четри зъркела на задника си, за разлика от Очната, дето има един, ма не в междувеждието, ми на средата на челото по-към косата

четеш не ами и обръщаш внимание, че и пушек се дига...че и като слон помниш и гониш до десета дупка да надцакаш, а да видим ся, не е ли така, м!



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: ПЪTниka]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано05.08.12 13:18



Времената са други. Ако Левски беше жив, нямаше да има ББ. А нали един искаше да уволнява ББ? Не го обявиха за терорист и той взе, че мина на негова страна.

Темите за олимпиадата са актуални, нищо лошо. Ей, много ме е яд за Ивет Лалова. Снощи гледах, пък не вярвах на очите си. Ама тя пак си остава велика жена и спортист.

Левски е, защото ние го идеализираме, а ние го идеализираме защото всеки народ си има водачи. Просто човек е устроен да има водач защото е стадо. Ако не беше Левски, щеше да е Ивайло. Ако не беше Ивайло, щеше да е Аспарух...

Но Левски е описан от Ботев, Вазов... сравнително близко до съвремието ни когато писаното слово започва да се развива и разпространява. Строи се новата държава. Народът има нужда от светли личности, в които да вярва и да го "водят"
Доста неща са изписани тогава включително и наистина митове и легенди. Има "документи", в които е записано, че на очната ставка Левски заплюл Димитър Общи с думите :

“Проклета, черна душа, ти не си българин, ти си народен предател!”

И продължава... документът....Там, където се залепила храчката от Левски върху челото на Д. Общи тутакси излязла една буца колкото кокоше яйце. И станал черен като циганин"

Е, ..... това е, митове и легенди. Сега тука, за да не скочат бригадата за бързо плюене, декларирам : Аз уважавам бореца в човека Левски, бореца в човека Ботев, Раковски и още именни и безименни личности, но съм против ежегодното прекланяне пред паметта им от хора, които са недостойни да славят чиято и да е памет.

За мен и за теб какво да говорим? Ние сме като Левски-хора, които имат свои идеали и в очите на близките си сме постигнали онова, за което сме мечтали-чисти и святи семейства. Е от тука започва всичко-от малкото....



Тема Re: Всъщност...нови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 13:24



Злопаметна съм, не отричам. Но в случая няма нищо общо. Специално за Левски бих скочила на всеки, ако напише подобна..."оригиналност".

И - да, чета, защо да не чета? Всичко чета. (Най-малкото - защото ми е настроено на "пълен преглед" - така не пропускам нищо по дадена тема...просто не чета всички теми) Но не на всичко отговарям.



Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 13:50



бе то всеки, който произвежда словесност в гигабайти, няма как повече от половината да не е боклук, но ти каквито глупотевини си драскотила, другаде не съм и чела



обаче, едно трябва да ти се признае... за Левски си се изразила изключително проникновено, чак са чудя, дали ти си го написала тва...

обаче, като знам, как провидението обича да си бий шеги и да слага истини и мъдрости в главите и устите на хора, дет най-малко мож да ги очакваш, хич вече не са и чудя



Тема Re: Всъщност...нови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 14:05



ти каквито глупотевини си драскотила, другаде не съм и чела

за Левски си се изразила изключително проникновено

....хич вече не са и чудя


Ами може би е време да се зачудиш дали наистина са били глупотевини, или не си била дорасла да разбереш проникновението им...





Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: лгДивч]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано05.08.12 15:02



"Просто човек е устроен да има водач защото е стадо."

Ти какво сега, дразги ли искаш да има тук?


Да не искаш да кажеш, че уникалната е овца и и е нужен пастир като Левски?
Ти добре го каза, но знаеш ли колко много сила се иска човек да може да понесе разбирането, че е стадо?

Иначе виждаш с очите си, какви ги умува когато няма силата да го понесе!

Питах аз Левски на нас ли ни е нужен или ние на него, но освен теб никой не иска да си отговори на въпроса....щото този въпрос води към отговора за стадото, а като се каже стадо, то разбирай животни, овци.

Но що за пастир ще е Левски, след като не е успял да осъществи идеите си и ние овцете не можахме да се научим от него как се прави?
Значи не е и пастир... е, нищо, че не е пастир, но онова за стадото си остава, и то само то остава.

За нас-за чисти и святи семейства е рано още да се говори. Винаги докато сме живи можем да се омърсим и никога не е късно!

Язък, не остана място да кажа защо попитах за нравствеността, след като всеки един от нас добре знае, кой е зло и кое е добро! Виж ни стадото в живота, един коли животни в месокомбината, съседа му отглежда и продава цветя.
Ето го и главния въпрос за Левски
Нравствеността ли създават идеалите или идеалите създават нравственост.
Ама и тази неразбрана дума откъде ми влезе в главата.
Нравственост и идеала Левски-достойна тема за кандидат студентите.
Уникалната щеше да изкара пълна шестица плюс.

Фиши, не се коси. Ти направи каквото трябва да направиш, аз го уважих и казах, че паметта на героите трябва да се пази, вече просто доразвиваме с алегра темата.
Темата го изисква от нас, изисква да си обясним кое как се прави и защо!
Ето първото сериозно обяснение е, че го правим защото сме стадо, а стадото не се нуждае от обяснения какво и защо се прави в стадото, един го направил и другите същото като него, като овцете!
Но не сме овце!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 15:28



о, да, о, да... всеки глупак са утешава, че неговите глупости са най-умни и другите не са дорасли да ги и го разберат



"И най-умният си е малко прост" е казал Шекспир, ма не вярвам да си стигнала чак до там, да се мислиш за най-умната... от друга страна пък, знае ли човек... ти си уникум, да се самоизненадваш и да изненадваш... е, голяма работа сега, че си най-изненадващо уникална в "областта на глупостта", нали никой не е идеален...



Тема Re: Всъщност...нови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 15:36



Знаеш ли, най-често е най-важно КОЙ те нарича глупак.



Имаше една мъдрост - че глупецът винаги шумно нарича околните "глупци", като се надява така да скрие собствената си глупост...

И продължавам да се забавлявам на изцепките на 4 женски....ника в клуба, в чиито центрове на внимание съм, ама яко!

Донякъде си пускам темите и заради вас. Пускам и сядам да гледам сеир. Сега съм със сок от кайсия и шамфъстък. На сеир.

Гнус ме е само, че този път го разиграхте в темата за Левски. Сеира.



Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано05.08.12 16:22



"Имаше една мъдрост - че глупецът винаги шумно нарича околните "глупци", като се надява така да скрие собствената си глупост... "

Да де, нали самата ти в съседната тема нарече глупаци хората които са тълпи във веригата магазини, толкова глупави, та чак няма да могат да гласуват.


Нали ти самата ни пита за тези глупави хора, пък аз ти казах, че и ние с теб сме глупави...
Ти не ме ли разбра какво ти казах още тогава за тази мъдрост?

Ти тази мъдрост ей сега ли я откри?

Ще можеш ли да се върнеш, да се прочетеш и да коригираш или онова твое мнение или това горе...що сама, чрез мъдрост да се изкарваш най- голямата глупачка...и то без са си се натискала в тълпата да купуваш замразените стоки.

Трябваше тогава да се вслушаш в мнението ми че и двамата с теб сме глупаци.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Всъщност...нови [re: ПЪTниka]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано05.08.12 16:28



"Знаеш ли, най-често е най-важно КОЙ те нарича глупак."

И двамата сами се нарекохме глупаци, това е много важно, наистина.
Нищо, че отричаш, нали каза, че знаеш мъдроста за глупаците...

Ади спирам, от тук нататък ще е вече прекалено.
И не се сърди, такава е играта.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 18:57



А ти, верно ли си толкова тъпа?

Извинявай, но може и да е имал някакви идеали Левски, ама на кого ли му е пукало...като се е озовал на бесилото заради тези си идеали?!Много лесно е сега, от дистанцията на времето, да го провъзгласим за герой! Какво оригиналничене??! Та ти си позволяваш да вдигнеш тема за Левски в момента, в който селянинът говори за гюллето в некакъв кенеф! Това ли ти е уважението към паметта на хората? Въобще, оглеждаш ли се какво се случва наоколо или само си приказваш, за да ти мине вродената негативност?!

Нарочен е за герой, защото няма нищо героично да си издигаме бесила, а после да си посипваме главата с пепел...не се мъчи да ме разбираш! Няма смисъл. Даже футболен отбор "Левски" си имаме, но иначе си го тачим като герой!, както и когато ни се прииска.



Тема Re: Всъщност...нови [re: Oчeтo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 19:14



Та ти си позволяваш да вдигнеш тема за Левски в момента, в който селянинът говори за гюллето в некакъв кенеф!

Лекинко си се пообъркала. Темата е вдигната на 4 август от Мило06. Аз се включих днес, на 5 август. И не отговарям на селянина, а на твоя абсурден пост. И какво значение, всъщност, та го изтъкваш? Други доводи нямаш ли?

Извинявай, но може и да е имал някакви идеали Левски, ама на кого ли му е пукало...като се е озовал на бесилото заради тези си идеали?

Пукало му е, тъпачко (епитети и ние знаем)...на всички тогава дори им е пукало, когато са го обесили. Стихове са писали за обесването му, такива стихове, че ще са живи до края на света! Ти какво си мислиш, че е обикалял денем и нощем, зиме и лете, и на никого не му е пукало за това ли? България може би още щеше да живее в "османско присъствие", ако не беше Левски...така "глупаво и безполезно" обесен...за някакви си идеали...И ако продължаваш така идиотски да твърдиш, че МОЖЕ и да е имал НЯКАКВИ идеали - значи си най-празният човек, когото съм познавала някога, дори и виртуално. Все още се НАДЯВАМ да го правиш за да се правиш на интересна и уникална. Не, скъпа, уникалността е мой патент!



И ако на теб днес НЕ ТИ ПУКА - си е за твоя сметка.

Как се раждат такива като теб и кой ги възпитава - главата ми не го побира.

Упражнявай се да плюеш по мен - не ми пука. Остави Левски на мира.



Тема Re: Всъщност...нови [re: Oчeтo]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано05.08.12 19:20



мара Очка.





Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 19:21



Изключително зле си, щом се правиш на последна инстанция за Левски!

Карай се с хората, за радост на другите етноси в кръчмата...

на каквото искаш се надявай, но внимавай да не ти поискам БАН за неуважително отношение към собствените ми идеали! тя ще ми казва кое какво било!

Какво си се захилила като простакеса пред бесилото на Вярата??



Тема Re: Всъщност...нови [re: Oчeтo]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано05.08.12 19:23



змей си Очка, хала, мидомедузогугут, цял.





Тема Re: Всъщност...нови [re: Silverado]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 19:25



Наскуча ли се добре в налайнения си клуб отвсекъде?! За това на никой оттук няма да му прости Времето!



Тема Re: Всъщност...нови [re: Silverado]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 19:26



Да бе... змей...от рисувано филмче.



Тема Re: Всъщност...нови [re: Oчeтo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 19:27



Може би пък ТИ си последната инстанция за Левски, м?



Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 19:28



Ако си мюсюлманка няма смисъл да спорим кой е последна инстанция за идеалите български!

Редактирано от Oчeтo на 05.08.12 19:31.



Тема Re: Всъщност...нови [re: Oчeтo]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано05.08.12 19:31



пак си пила оцет, май?
Жега е, все пак.





Тема Re: Всъщност...нови [re: Silverado]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 19:32



А ти редовно пиеш олио да ти кажа и затова си така лъскав откъдето и да те загледа човек.



Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано05.08.12 19:33



миии... фърля огин.
Страхотия просто.





Тема Re: Всъщност...нови [re: Oчeтo]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано05.08.12 19:34



верно, в салатата сложих.
Как позна?





Тема Re: Всъщност...нови [re: Silverado]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 19:44



Страхотия е, вярно. Уплаши на баба ми чорапите.





Тема Re: Всъщност...нови [re: Silverado]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 19:57



Няма какво да се плашиш.
Опъваш една маса и всеки може да бъде всеки, а и Левски ще замести, когато се налага! Уникални били, само дето не се различават по нищо в кенефа на селянина...

Сори. Нищо лично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.