Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Molly]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 12:31



на всички кумири им се пришиват, какви ли не "пришивки" и "над и подшивки", иначе не биха били кумири...

а, явленията, "заживели собствен живот" биват и със знак минус, като байганювщината или байтошювщината, само дето не съм забелязала същите, които "лаят" срещу "удобните кумири" и "удобните явления, заживели свой собствен живот" да подлагат на същата "високоаналитична дисекция" и "неудобните кумири и явления"...

нищо лично... въпрос на, както казваш, познания, възприятия и възможности, както и на лична рефлексия и способност за изразяване на лично отношение... включих се със своята гледна точка по темата, който зацепил-зацепил:-)



Тема извън тематанови [re: Mila06]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано05.08.12 12:43



бях го писала това преди години май в тоя клуб, просто кой знае защо се присетих

сериозен извод на тогава 4 годишния ми внук :

"има смешни и тъжни грешки, смешна грешка е когато се опиташ да си пъхнеш и двата крака в един крачол на пижамата, а тъжна грешка е когато си си занесъл любимата количка в детската градина, и там си я изгубил някъде"


та дай боже повече смешни грешки

щото то не може съвсем без, но да са повече веселите все пак :)



Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 12:53



е, няма да има втори такъв





Тема Re: извън тематанови [re: Molly]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 12:56



ми те децата са истински и мъдри като Левски, ма нали си нямат тефтерчета да си записват тъжните и смешни грешни истини...





Тема Re: Всъщност...нови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 13:00



Ми знам ли...вие си се познавате повече, аз се връзвам на всякакви постове, понякога дори не обръщам внимание кой ги е писал.



Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 13:15



бе на онази, глазната, втори будала няма се намери да й обърне внимание, ма на тебе - ей, на, будалата е налице



иии, кой... ти ли няма да обърнеш внимание... ти, дето имаш и четри зъркела на задника си, за разлика от Очната, дето има един, ма не в междувеждието, ми на средата на челото по-към косата

четеш не ами и обръщаш внимание, че и пушек се дига...че и като слон помниш и гониш до десета дупка да надцакаш, а да видим ся, не е ли така, м!



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: ПЪTниka]  
Автор лгДивч (2Х1)
Публикувано05.08.12 13:18



Времената са други. Ако Левски беше жив, нямаше да има ББ. А нали един искаше да уволнява ББ? Не го обявиха за терорист и той взе, че мина на негова страна.

Темите за олимпиадата са актуални, нищо лошо. Ей, много ме е яд за Ивет Лалова. Снощи гледах, пък не вярвах на очите си. Ама тя пак си остава велика жена и спортист.

Левски е, защото ние го идеализираме, а ние го идеализираме защото всеки народ си има водачи. Просто човек е устроен да има водач защото е стадо. Ако не беше Левски, щеше да е Ивайло. Ако не беше Ивайло, щеше да е Аспарух...

Но Левски е описан от Ботев, Вазов... сравнително близко до съвремието ни когато писаното слово започва да се развива и разпространява. Строи се новата държава. Народът има нужда от светли личности, в които да вярва и да го "водят"
Доста неща са изписани тогава включително и наистина митове и легенди. Има "документи", в които е записано, че на очната ставка Левски заплюл Димитър Общи с думите :

“Проклета, черна душа, ти не си българин, ти си народен предател!”

И продължава... документът....Там, където се залепила храчката от Левски върху челото на Д. Общи тутакси излязла една буца колкото кокоше яйце. И станал черен като циганин"

Е, ..... това е, митове и легенди. Сега тука, за да не скочат бригадата за бързо плюене, декларирам : Аз уважавам бореца в човека Левски, бореца в човека Ботев, Раковски и още именни и безименни личности, но съм против ежегодното прекланяне пред паметта им от хора, които са недостойни да славят чиято и да е памет.

За мен и за теб какво да говорим? Ние сме като Левски-хора, които имат свои идеали и в очите на близките си сме постигнали онова, за което сме мечтали-чисти и святи семейства. Е от тука започва всичко-от малкото....



Тема Re: Всъщност...нови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 13:24



Злопаметна съм, не отричам. Но в случая няма нищо общо. Специално за Левски бих скочила на всеки, ако напише подобна..."оригиналност".

И - да, чета, защо да не чета? Всичко чета. (Най-малкото - защото ми е настроено на "пълен преглед" - така не пропускам нищо по дадена тема...просто не чета всички теми) Но не на всичко отговарям.



Тема Re: Всъщност...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 13:50



бе то всеки, който произвежда словесност в гигабайти, няма как повече от половината да не е боклук, но ти каквито глупотевини си драскотила, другаде не съм и чела



обаче, едно трябва да ти се признае... за Левски си се изразила изключително проникновено, чак са чудя, дали ти си го написала тва...

обаче, като знам, как провидението обича да си бий шеги и да слага истини и мъдрости в главите и устите на хора, дет най-малко мож да ги очакваш, хич вече не са и чудя



Тема Re: Всъщност...нови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 14:05



ти каквито глупотевини си драскотила, другаде не съм и чела

за Левски си се изразила изключително проникновено

....хич вече не са и чудя


Ами може би е време да се зачудиш дали наистина са били глупотевини, или не си била дорасла да разбереш проникновението им...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.