Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 10:52



Върху нищо не се концентрирам! Ти се концентрираш върху светлата си същност в противовес на тъмнината на другите!
"едва ли се е смятал за Спасителя на нацията си" не е толкова ясно като позиция! Аман от пишман-модератори на мисълта! Разнищвай една по една думите в къщи сама. Аз нямам време да ти живея в проектирания измислен свят на доброта в теб самата и на злоба навсякъде другаде!



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Mila06]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано05.08.12 11:00



и за това няма доказателства всъщност, нещо от сорта "иди че доказвай че нямаш сестра"

http://chitanka.info/text/9703/13#textstart

идеализирането на когото и да било буди сериозни съмнения в целите на идеализиращия



Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: Oчeтo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 11:02



Аз нямам време да ти живея в проектирания измислен свят на доброта в теб самата и на злоба навсякъде другаде!


В моя "измислен свят на ...злоба навсякъде другаде" аз пожалих ПОНЕ Левски. Ти и за него не намери сили. Обяви го за "нарОчен светец"...





Тема Re: бе кАжи нещо за Левски,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Oчeтo ()
Публикувано05.08.12 11:06



коя си ти, че да ми даваш оценка?

Я бегай на бесилото като него, щом толкова си го пожалила!

Престани да вдигаш скандали в теми, които имат общочовешко значение! Засрами се! Пожалила била...мен в другата група ли ме тропоса, само и само да ти се обърне нужното внимание!?!

Бездушно амбициозно присъствие на претенции към хората! Какво си направила ти, та да размахваш поучително тук с пръст?!



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Molly]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 11:10



не говорим за реалната личност на Левски, за която данните завинаги ще си останат оскъдни и недостатъчни за напълно реалистично представяне, дори и от "мастити историци"...

а говорим за "образа на Левски като символ на българския народ"... за който схваща, има разлика...

"идеализирането на когото и да било буди сериозни съмнения в целите на идеализиращия" може да е вярно само, ако идеализиращия има користни цели, с които цели лично облагодетелстване...

а ако идеализиращият е цял един народ, не може и дума да става за користно облагодетелстване...

Що се отнася до митовете или "релните факти и данни", дори и да се "докаже", че е нямало "попкръстьо", "попкръстьовщината" си остава нарицателно за предателство, така както татртюфщината - за лицемерие и лукавство, въпреки, че Тартюф в действителност не е съществувал...



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Mila06]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано05.08.12 11:20



"образа на Левски като символ" също не е дело на целокупния ни народ, това е идеология

колко от съратниците на Левски, изнесли на гърба си всичко и доживели Освобождението, са живели след това живота, който са заслужили ?

аз уважавам и почитам Левски, но не ми харесва как го развяват като знаме по повод и без и не ме интересува какво точно цели гонят, факта че използват паметта му е кощунство



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Mila06]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано05.08.12 11:25



Щом Левски не е човека Левски, а идеал, аз мога и уважавам Левски без да имам нужда от идеализирането му!
Защо на теб ти е нужен този идеал?
Мислиш ли, че личната ти нравственост може да се промени чрез идеал?
Нравът на славеят е да пее, а на скорпиона да жили, това променя ли се с идеали.
Идеалът ли служи на човека или човекът служи на идеала?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Molly]  
Автор Mila06 (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 11:31



дори някой да е развял Левски като "знаме на идеология", от която някой има интерес, слава богу, съществуват явления, които излизат извън рамките на предизвикалия ги интерес и престават да имат, каквото и да било общо с него...

и Левски е точно едно такова "над-частно-идеологично" явление, в което вече не отделни "идеолози", а целокупния ни народ има пръст... и едно друго нещо, дето никой го знае, какво е... даже и "маститите историци и академици"...

примери за подобни явления, които от един момент и предел нататък, започват да имат собствен живот, има много...

а това, кой върху какво от подобни "надинтересчийски" явления ще избере да се фокусира, зависи от водещите вътрешни импулси на всеки...



Тема Всъщност...нови [re: Oчeтo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.08.12 11:37



Всъщност - аз сама си се чудя, че толкова се запалих от "нарочването" на Левски, дето може и да е имал някакви идеали (ама не е сигурно

) като светец...

Като че ли не ми е ясно, че подобни изказвания се правят единствено от стремеж към оригиналничене...

Прощавай, няма да се повтори! Дерзай в същия дух, може и някой друг будала освен мен да ти обърне внимание.



Тема Re: то, попкръстьовщината няма крайнови [re: Mila06]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано05.08.12 11:37



има удобни и неудобни кумири, неудобните малко попрекрояват, пришиват им по едно "заживели собствен живот" и стават удобни

въпрос на познания, възприятия и възможности за преценка е наистина, само се опитах да обясня какво аз мисля по темата, който разбрал - разбрал :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.