Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 25.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор WMC (Soul is smarter)
Публикувано18.07.12 13:50



Най-обичания българин е... моя Отец (т.е. Бог).

Левски и Ботев за мен олицетворяват Човеците, които са били на 100% отдадени на своята СВЯТА мисия.

АМИН.





Тема няма такова писмо -нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано18.07.12 13:57



то е интернетска спекулация, сглобка от други негови текстве и фрази...
Последното писмо на Васил Левски

Ето, че паднах в ръцете на враговете и ще напусна пътя на борбата преди да сме видели края на нашите въжделения. Но с моята кончина не свършва пътят, който трябва да извървите, така щото да не изгубят смисъл усилията ни. Моята смърт не ще да спре бъдещето ни освобождение, нито трябва да скове сърцата и душите ви. Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни. Аз не веднъж съм ви казвал: ”Тоз който ни освободи, той ще да ни и пороби”.
Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия. Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение. Не тя с това започва. Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи.
Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана. Вярно е, че ние нямаме хора подготвени, но поне имаме хора честни и родолюбиви, които няма да се поколебаят да положат живота си за въздигането на държавата ни.
Не се полъгвайте, че тези, които държат парите, държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате, като слънце пред очите си. Те няма да се поколебаят да посегнат към властта, а вие ще трябва да ги възпрете и да им поискате сметка, кой с какво е помогнал за освобождението ни, и давал ли е пари или казвал нека да стане па тогава. На такива аз съм им писал и преди ”Днес е момента да си купите живот, който сега се продава, утре не и милиони да давате”. Та тези, които покажат разписките с печата на Централния комитет, те нека живеят свободно в отечеството ни, а другите презрете и отсечете алчните им ръце желаещи властта само за да ви грабят. За такива злоупотребяващи с народни пари, наказанието е само едно: смърт, смърт и пак смърт, както гласи и уставът ни. За тези, които петнят името на отечеството ни наказанието е смърт, смърт и пак смърт. За тези, които се възползват от непросветеността на народа ни и го грабят, уж били по-умни и учени, а всъщност лукави и хитри наказанието е смърт, смърт и пак смърт. За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е смърт, смърт и пак смърт. За тези, които обещават много, само и само да ги изберете да ви управляват, а после се отметнат от думите си, като кажат, че времената били трудни и те видите ли не предполагали че такова е положението, наказанието е конфискуване на имуществото и изгнание извън пределите на Отечеството ни. За тези, които под булото на родолюбието, градят закони, а самите те не ги спазват или пък ги използват с цел своето облагодетелстване, наказанието е смърт, смърт и пак смърт.
Това е, което исках да ви кажа, надявайки се, че ще доведете борбата до край. Бъдете силни братя и не щадете силите, нито кръвта си, защото Отечеството ни няма да припише заслугите ви други му, нито пък ще позволи да потънат в забвение. И не забравяйте: Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.

измислица...
па и не е писал "Българино???", ами
ето какво е писал -


народе???2

туй то...


ЕВРОПРОСТАК

Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: Фиши]  
Автор Клер ()
Публикувано18.07.12 14:52



Дълбок поклон!





Тема Re: няма такова писмо -нови [re: ceлянинъt]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.07.12 15:09



Това е смисълът!
Последните му слова са надникнали до днешния ден.



Тема Re: 175 г.от рождението нанови [re: WMC]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.07.12 15:11



След онова тиражирано "Господ е българин" след един футболен мач, не бях срещала такава убеденост.
Уважавам вярата ти, но това ти изказване ще споделят малко българи. Поне аз не съм сред тях.



Тема Re: няма такова писмо -нови [re: ceлянинъt]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.07.12 15:23



Да, аз набързо пуснах тази молба и изхвърчах, блед спомен имах за нещо в такъв смисъл... щото той, смисълът си е един и същ! Касае българския народ...

А оригиналът, без да е сглобка, няма ли го нейде? Щото това няма нищо общо... Може да са негови думи, ама ми се искаше да е самото писание, което завършва точно по този начин. Чела съм го някога и беше доста....съмняващо се...



Редактирано от УниKaлнaтa на 18.07.12 15:26.



Тема Re: няма такова писмо -нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор врабец ()
Публикувано18.07.12 17:29



ето ти да четеш

.
добре го прочети, от кора до кора, пък после мисли писани ли са такива лозунги, размахвал ли е юмруци на българския народ и т.н.
а то така, с инфо от агенцията ежк и ама някъде, някога, блед спомен прелетя... - не стаа така.
"съмняващо се"
... абе защо изобщо... като знам вече как по десет пъти в тема си променяш иначе бетонно категоричното първоначално мнение за нещо, та а дано пасне на ландшафта...
да, човек си променя мнението, мирогледа, отношението към това и онова, защото се развива, нормално е...
но все пак, опасността от печатни грешки може да бъде... хм



Тема Re: аконови [re: ceлянинъt]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано18.07.12 17:46



има млади лица в кадъра, това е хубавото...
.......................

Докато се раждат българи, ще има "млади лица в кадъра".
Но никога не трябва да се забравя, че масовото опростачване и консуматорският манталитет и пропаганда са напълно в състояние да изтрият тая икона от съзнанието на нацията ни.



Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема след повече от десет години преходнови [re: ARlZE]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано18.07.12 18:23



определено смятам, че масовото опростачване и размиване на идентичността ни е съзнателно провеждано дело на външни фактори...

индикацията -
ми
патриотизъм
стана мръсна дума...

идентификацията -
ми
виж кои във форума най-пищят и пускат злобен сок като чуят нещо патриотично, национално...

втора идентификация -
тийя измекяри няма да влезат в темата...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: няма такова писмо -нови [re: врабец]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.07.12 18:37



Врабец, ти какво се разцвърка пак??? Да не би да знаеш бележника на Левски наизуст, а? Или чичко гугъл ти помогна май да ми го покажеш? Знам ли дали на теб и блед спомен ти прелита, или ти прелитат само клюки и гадории??

Какви лозунги, какви юмруци, какви пет лева?

Що не си гледаш твоите "върховни" писания и не си пишеш по темите, а критикуваш другите пишещи? ОТ КАКВА ПОЗИЦИЯ ме критикуваш ти, а??? От какви висини ми стоиш на Ф и ме обсъждаш, от какво интелектуално и мисловно ниво ме съветваш да "мисля", кой ти даде това самочувствие? Следиш ме под лупа нещо, четеш ми между редовете ли, доноси ли ще ми пишеш, ще ме докладваш ли някъде?? Или ще ме възпитаваш - като "перфектна" майка", критикуваща другите майки?

Ми кво да правя сега, нямам твойто ниво... не всеки може да го има.



И темата за Левски оцвъка.... врабешка работа. Поне да беше написала нещо за самия Левски, една дума така, в темата за него... от кумова срама.

Редактирано от УниKaлнaтa на 18.07.12 19:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.