Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема разнинови  
Автор suleymanpasha (dionis)
Публикувано01.07.12 23:08



преди да замина нямах време да пусна една тема, дето я бях замислил, от цикъла съботно-неделно училище – за съвременните еничари и новите служебни феодали.
сега нямам желание да я пусна, най-малко защото БК и gelsomino ги няма.

на тема футбол. прочетох днес тематично мнение на Втасахме я:
Германия - Испания на финал.
това нямаше как да стане. испанците на финал – ясно. но защо германците?
гледахте ли полуфинала Германия – Италия?
аз го гледах и още при изпълнението на химните ми стана ясно какво ще се случи.
като басня с морална поука.
между другото американците, именно защото нямат средновековна история, днес са по-напред в усещането за национална идентичност. при тях ги няма тези наслагвания, които са се натрупали в Европа при формирането на т.нар. национално самосъзнание. при американците няма значение дали си бял, черен, жълт или гей – все си американец.
в Европа има значение произходът.

обаче италианските футболисти пяха химна си сякаш от това зависеше живота им. Буфон – капитанът им – даже се дереше с пълно гърло и хвърляше слюнка.
даже Балотели пя, дето е негър и има още да яде антипаста, паста, спагетти и лазаня във футболно отношение.

германските играчи пяха ли химна си? Германските германци – да.
германецът Марио Гомес – no
германецът Йозил – yok
германецът Гедира – yok
германецът Подолски – nie
германецът Боатенг – no
ами това е почти половината отбор – от наемници.
моралната поука е – щом не пееш химна си преди състезание, значи имаш проблем с националната си идентичност...значи губиш.
вярно е, че на предните мачове наемниците пак не пяха и, въпреки това печелеха. но срещу италианците нямаше как да спечелят.

споделих го преди първия съдийски сигнал с другите на масата и те много се накефиха. компанията беше изцяло средиземноморска - повечето гърци и критяни. (критяните разбира се са гърци, ама не баш). тъкмо бяха преодолели проблема си с германците покрай втората световна и сега пак им се е върнало усещането че са окупирани.

същият ден бяхме ходили до Lassithi Plateau. там се намира Dikteon Antron – пещерата, в която е роден Zeus. нечовешко място. (целият остров Крит е нечовешко място и това трябва да се види и помирише, а не да се обяснява).

а знаете ли (сещате ли се) какво пише на гроба на Казандзакис,
горе на хълма над Хераклион?

вече нямам надежда,
не се страхувам,
свободен съм.

----------------------------------------------------------------------
натоварен от културния шок, който винаги изпитвам, когато се прибирам в страната на неуспешно урбанизираното селячество, заварвам това иначе уютно място в едно състояние, в което има отнети вип-права (БК и gelsomino), заключени теми и повече зъбене, отколкото е здравословно за един по идея свободен форум.

DarkSide, понеже темата ти е заключена, а ми се иска да ти отговоря, ще го направя тук.
диалог там не се е получил, защото в бг няма култура на разговора за нещата извън личното (res private - res publica). Учудвам се, че забиваш в такъв топик, преследването от властта, след като достатъчно дълго време живееш в Белгия.

каква власт, какви пет евро?
на системния администратор на форумите едно от задълженията му е да следи за спазването на правилата, определени в потребителското споразумение, а не да бъде милиционер, който не ги спазва поради шуро-баджанашки връзки с механджийски патриоти.
Боза не е мазохист, а изразява и защитава принципи, които изглежда само в обществото на българите, живеещи в България не се споделят.
модератор Киро направи едно крайно неудачно сравнение на клуб 40-50 с квартална кръчма.

ми не, клуб 40-50 не е квартална кръчма. квартална кръчма би могло да се нарече клуб “почитатели на автомобил жигули”.
ако ще правим сравнение на клуба с реално публично пространство, то тогава той е като градска градина, нещо като форум в античен град. място, където свободни граждани идват, за да обсъждат res publica.
кой е собственик на градската градина? общината. обаче общината не определя градската градина като място, в което правилата се нареждат от кръчмарски бабаити, и ако бабаитщината не им върже на помощ им идва милиционер. има правила и те трябва да важат за всички, включително и за механджийските патриоти.

и т.н.



Тема Re: разнинови [re: suleymanpasha]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано01.07.12 23:28



Интересна гледна точка за победата в един мач.
Независимо, че истинските германци са способни да обърнат резултат в последната минута.
А вратар като Оливер Кан се ражда веднъж на век.



Дойдох, видях, победих!

Тема Re: разнинови [re: sofka]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано01.07.12 23:32



понякога просто хвърляш човек не в оркестъра, ми не знам...





Тема Re: разнинови [re: suleymanpasha]  
Автор auslaender ()
Публикувано01.07.12 23:37



отново една фантастична тема от твоята несравнима неделна поредица.
ще я прочета по-задълбочено, че сега се занимавам с куп глупости.



Тема Re: разнинови [re: sofka]  
Автор auslaender ()
Публикувано01.07.12 23:39



мисля, че той говори за човешката еволюция и оцеляването.



Тема Re: разнинови [re: parvaty]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано01.07.12 23:39



Ми... не си следила първенствата и не знаеш самообладанието на немеца до края.
Аз искам да кажа, че германците побеждаваха, когато отборът им беше предимно от свои и имаха прекрасен вратар, а не сбироток от секакви евролюбци.
Ти нали не се интересуваш от футбол .Защо се репчиш?



Дойдох, видях, победих!

Тема темата няма нищо общо с футбола,нови [re: sofka]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано01.07.12 23:40



затова!





Тема Re: разнинови [re: sofka]  
Автор suleymanpasha (dionis)
Публикувано02.07.12 00:05



ами ето виждаш ли?
истинските германци са способни да обърнат резултат в последната минута
през 80-те години на миналия век сигурно щеше да кажеш "германците са способни да обърнат резултат в последната минута".
какво значи "истински германец"?
или истински българин..

у рибата есть ли второй пресноти?





Тема Re: разнинови [re: auslaender]  
Автор suleymanpasha (dionis)
Публикувано02.07.12 00:10



интересното е, че испанците дори и да не си пеят химна,
пак са си испанци и печелят



те са единственият европейски отбор, който няма "външни" играчи.
треньорът им даже стигна до крайност да не пусне от резервната скамейка
нито един баск.



Тема Re: разнинови [re: auslaender]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано02.07.12 00:17



Върнах се да видя дали не съм объркала темата, но не съм.


Аз го разбрах дионис, че според него побеждават тези отбори във футбола , които играят сърцато, изпълнявайки химна си с патриотичен екстаз.Те на всяка цена се борят за победа, като парите за тях нямат толкова голямо значение. И докато в европейските отбори националната идентичност е важна, то в Америка зад Ай ем американ, стоят всякакви националности и принадлежността им към САЩ се отбелязва с гордост.Тук обаче различните по националност не се чувстват свои дори и в отборите.
Затова казах, че Германия имаше силен отбор, когато нямаше пришълци, любители предимно на еврото.
А иначе може да се говори за европейците и чуждоземците до зори, без да се стигне до консенсус е ли мултикултурализма правилната посока или не.
Очаквам някои включвания на видни антиислямисти, будисти и тамплиери.

Дойдох, видях, победих!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.