Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За или противнови  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано20.04.12 23:00



сте за преписването в училище. Ако разберете, че детето преписва, как ще реагирате....



Тема Re: За или противнови [re: Слънчо]  
Автор c@t ()
Публикувано20.04.12 23:12



Това е мероприятие за 1 и 2 клас, не разбирам какво те притеснява и какви биха могли да са доводите "против"?

Децата, които са по-лабилни ( не искат да остават нощем без мама и татко в училище или при приятели), биват изключвани от това събитие.

Но не знам как се процедира с лабилни майки.

п.п. Приготви надуваемия матрак, спален чувал, LED-фенерче, покет игра, любима книга и играчка, четката за зъби.

По-хитрите се опитват да убедят учителката да ги остави да спят в коридора, за да обикалят училището през нощта, но това май беше забранено, не помня, а и детето трябва да знае какви са точните правила, а не аз.


Вечерта като заведете децата има грил и салати
Закуската на другия ден също се организира от родителите.



Тема Re: За или противнови [re: Слънчо]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано20.04.12 23:20



Ще му разкажа, че учителката вижда абсолютно всичко от катедрата, но се прави на разсеяна...

Ноооооо.. това няма да е винаги.



Тема Re: За или противнови [re: chavdar4e]  
Автор KoтeИгpaчka (Всичкотрошачка)
Публикувано20.04.12 23:33



Винаги съм се чудила защо учащите мислят, че никой не ги вижда



Аз няма как да дам светъл безгрешен пример - преписвала съм рядко, но е факт, че съм.

Селянинът имаше подобна тема тук, ама то га беше...

(*ред.)
Йо маха... йо масо

Тема Re: За или противнови [re: chavdar4e]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано20.04.12 23:33



Не, проблема е по-дълбок, от това дали ще те хванат или не... Проблема е друг, какъв съвет да дадеш, като ти кажат "Днес преписвах по география"... Редно ли е да се държа като родител и да и се скарам например, или да си спомня, че и аз съм преписвала... или да отмина с мълчание...
Още съм в борба кое е редно и кое не....
Но... мен ме интересува принципната ви позиция...



Тема Re: За или противнови [re: KoтeИгpaчka]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано20.04.12 23:42



Коте, точно това е проблема... кога трябва да се държим като родители и да изискваме да не се прави нещо, което и ние сме правили.... и кога да си затваряме очите...
Ако се премълчава обаче за нещо, за което преди това се твърдяло, че не трябва да се прави, не излиза ли, че "олекваш" в очите на детето...
Преди не е могло, сега може...
А от друга страна всички сме го правили някога и някъде сред обучението си...
Уффф знам ли...



Тема Re: За или противнови [re: Слънчо]  
Автор c@t ()
Публикувано20.04.12 23:47



В отговор на:

... Проблема е друг, какъв съвет да дадеш, като ти кажат "Днес преписвах по география"...




Казването че е преписвал/а на тест, не значи искане на съвет. Това е само констатация и е добре да чуеш продължението. Ако няма такова, значи имаш проблем като родител:

-детето страда от липсата на вниманието ти и иска да го привлече, като те провокира.

- ти не си оставила детето да довърши замисленото.



Тема Re: За или противнови [re: c@t]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано20.04.12 23:59



детето страда от липсата на вниманието ти и иска да го привлече, като те провокира.

- ти не си оставила детето да довърши замисленото.

------------------------------
Дрън дрън...
Какво внимание какви пет лева... говорим за принципни позиции... как човек да реагира, когато преди не е позволявал нещо, а сега то е факт... и е споделено..
Преписването е бележкарство и ако то стане системно, означава затъване по даден предмет... еле пък по математика, физика химия и т.н.
А, затъването означава да намразиш този предмет, защото не го разбираш и не ти е интересен...а оттам следва че останалите учебни години ще са мъчение....



Тема Re: За или противнови [re: Слънчо]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано21.04.12 00:00



Аз се държа като родител, който е бил там, накъдето те вървят


Не мълча, не отминавам, разказвам истории и от едната и другата страна, включително за пищови върху химикалка от 4 стотинки, направени с игла.... и колко е безсмислено всичко това, щото ще ти отнеме същото време да го научиш
Знаеш ли, когато станах родител за първи път се заклех, че никога няма да забравя моите си поразии..
До ден днешен го спазвам и .. е много леко



Тема Re: За или против [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано21.04.12 00:05



Не ми казвай, че става дума за ТВОЙТА щерка!!! Винаги съм си я имала като светъл лъч в главата.. изрядното дете...МОЛЯ ТЕ, НЕ МИ ОТНЕМАЙ ИДЕАЛИТЕ!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.