Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 04.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ще си позволянови  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано06.03.12 09:18



да предложа за дискусия във форума ето тази тема, която струва ми се, не е в полезрението на обществото.

НС не са приели предложените промени в Кодекса на труда, засягащ правото на родители-осиновители да ползват платен годишен отпуск за отглеждане на дете, в случаите, когато се осиновява дете над 2 годишна възраст. Не е нито морално, нито законосъобразно. Тези родители-осиновители също са си плащали осигуровките и то за много по-дълъг период от време, отколкото младите майки на биологични деца, така че майчинство за още 200-300 жени P.S. годишно (не знам точно колко, казвам го напосоки), едва ли би ощетило държавната хазна.
Тези деца имат необходимост от свикване с новата среда, с родителите си, със семейната обстановка. А да не говорим, че за едно дете, взето от дом, изпращането му веднага в детска градина е нанасяне на нова травма.

Наблюдаваме двоен стандарт - от една страна се дават луди пари децата да бъдат изведени от институциите, а от друга, родителите-осиновители се дискриминират. Не е силна думата, според мен. Ако прочетете и аргументите на видния наш политик, ще разберете основанието ми да я ползвам и омерзението ми.

Ще оценя коментарите ви

.

Без майчинство за осиновителки на деца над 2 г.


"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Poзмapия на 06.03.12 09:27.



Тема Re: Ще си позволянови [re: Poзмapия]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано06.03.12 09:35



Абе, има си смисъл подобен отпуск, дори и след 5-годишна възраст, но една година и на мен ми се вижда много.

Не разбирам от детска психология обаче.



Тема Re: Ще си позволянови [re: MupaM]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано06.03.12 09:44



Голяма част от децата останали в домовете до 2 и повече годишната си възраст, да не говорим пък за 5- годишните, са изостанали в развитието си поради факта, че с тях не е общувано пълноценно, не са обичани, не са приласкавани. Децата не могат да говорят, някои и не могат да ходят стабилно, не познават вкуса на много храни, имат много страхове, плашат се от хора, от вещи...
Трудно се преодолява това изоставане, изисква много търпение и грижи от страна на майката, за да може детето й да е здраво и щастливо.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Poзмapия на 06.03.12 09:47.



Тема Re: Ще си позволянови [re: Poзмapия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.03.12 09:55



И аз казах същото като прочетох новината. Не мога да повярвам, че са такива идиоти! За мен е нормално дори и повече време да дадат на тези родители, защото децата в домовете вече имат проблеми със социализирането си и трябва да им се отделя много повече внимание, за да могат тези проблеми да бъдат решени.
Малоумници!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ще си позволянови [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.03.12 10:01



Не разбирам от детска психология обаче.
И аз не разбирам, но гледах един филм за разни шведи, които са осиновявали деца от домове. Едната жена казваше, че сума време е минало, докато се отучи детето да си блъска главата в стената, когато е притеснено. Само си представи едно такова дете как го хвърляш в държавната градина и как се оправят жените с него там.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Напълно те подкрепямнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано06.03.12 10:02



Предполага се , че тези родители ще се грижат за детеко като за свое , докато по домовете знае се какво е.

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит



Тема Re: Ще си позволянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано06.03.12 10:03



Може би след 100 години, всички жени ще бъдат толкова осъзнати, че никоя, никога, при никакви обстоятелства не би си изоставила детето.
Също и медицината ще е толкова напреднала, че всяко едно семейство/мъж/жена с репродуктивни проблеми, ще може да има биологични дете. Т.е. ще имаме идеалния случай по отношение на родителството.

Но дотогава ще трябва да се съобразим с даденостите. Така си мисля.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: Напълно те подкрепямнови [re: farmer]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано06.03.12 10:04



Леко да те коригирам - не "като" за свое. То е тяхното дете, няма никаква разлика, повярвай

.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Ще си позволянови [re: Poзмapия]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано06.03.12 10:06



Винаги съм смятала, че да осиновиш дете, да станеш приемен родител е много по-тежко решение от това да родиш собствено дете - нещо естествено и лесно, ако нямаш здравословни или др.проблеми.

Постовете тук не биха имали никакъв смисъл, ако няма реален резултат. Калина Крумова прие много присърце идеята за сурогатното майчинство. Дали да не си направиш труда да й пишеш и ако трябва подкрепа, да застанем до тен с имената си?






Тема Re: Ще си позволянови [re: Poзмapия]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано06.03.12 10:07



Яааа...

Сега на Гербери VS Комунисти ли ще си играем?





Едвам премина скандала с АКТА-та... сега на дневен ред това ли е?

Не, че подценявам проблема... но само с приказки нищо не става. Само с обвинения от рода "Аз съм по-бял от ангелчетата, а ти си по-черен от дяволчетата" не става.

Извинявам се, но си имам проблеми ТОЧНО от такова естество и не мога да съм по-адекватен по поставения ти проблем.

Не мога да преценя доколко съм (не)подготвен да е изкажа, но се радвам че повдигаш този въпрос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.