Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:07 20.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Егати драмата (с. Бисер)  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано06.02.12 16:03




Аз хванах малко по БТВ сутринта, една жена се беше видяла в чудо и пищеше в ефир...

ПП - упс, сега виждам, че има и друга тема вече, съжалявам

Редактирано от Гeвpek на 06.02.12 16:04.



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано06.02.12 16:07



Лоша работа, много лоша.



Помня наводнението през 2005-та, когато беше залято моето село. Хем не беше чак толкова голямо наводнението - направи само материални щети. И пак заради немарливо стопанисван язовир.
Дано се размине само с това...



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.02.12 16:16



Ти гледай сега как ще се дърцат кой е трябвало да го стопанисва...





Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано06.02.12 16:29



Гледах новините по канал 1. Голяма трагедия. Къщи на един етаж заляти до горе с вода. Бедствие. От наводнение и пожар няма спасение.Пази Боже!





Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: dama_spatia]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано06.02.12 16:33



впечатлен съм от премиера - да се качи лично в хеликоптера без система против обледеняване и по този начин да рискува живота си, т.е. против инструкциите, но подкрепа и за пилота.



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано06.02.12 16:40



Доколкото прочетох, рискът се елиминира, ако хеликоптерът лети на височина до 60м.




Тема Фотографиинови [re: PipilotaV.]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано06.02.12 16:55



- снимки, изпратени от ПР-а на авиобаза Крумово



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.02.12 17:07



Горките хора. Не им стига водното бедствие, а и Цветанов щял да ги спасява.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.02.12 18:01



ОСЕМ души ЗАСЕГА...загинали...



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано06.02.12 18:20



още от 2010г е имало пукнатина в язовирната стена - за която местната управа е сигнализирала съответните служби!

днес видяхме НА ЖИВО - как работят "въпросните" служби!:(
след няколко дена - обявени всякакви кодове за опасност...
А във въпросният регион е подчертано завишеното ниво на местната река...
ТА
кой пропусна тези важни моменти - И не погледна близкият язовир?!:(

мъка ми Е - за всички пострадали в залятото селце





Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано06.02.12 18:24



Жалкото е, че господ е българин и ни пази от природни бедствия, но от нашата си немарливост и той не може да ни опази.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано06.02.12 20:41



Не пищеше, а ясно и точно обясни най-важното: бедствие, местоположение, параметри на бедата, прогноза и всичко което вижда и знае по случая. Много адекватна и точна реакция, вярно беше паникьосана, но готова да се бори за живота си, както и да търси помощ за всички наоколо.
Неадекватна беше реакцията на водещите, те хъкаха ,мъкаха и викаха - ний нищо не знаем, и извикаха мъжа й, а мъжът беше още по-разтреперан.



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: bira_more]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано06.02.12 20:45



Премиерът това работи всъщност, така че няма нищо лошо че пожарникар командва пожарникари. Не злобей, не е време за политиканстване, хората са измръзнали и без дом и не се знае колко от тях по къщите се нуждаят от помощ.
Гадното е че в България все сме пострадали от цунамита, без океан наоколо.



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: kakata]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.02.12 20:48



Не злобея. Просто се опасявам че Цветанов не е най-подходящия спасител. Нещо не съм видял читаво организирани акции с него на чело. Каквото е организирал, все се е забатачило.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: bira_more]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано06.02.12 20:59



Нямам никаква информация, която да ми позволи да преценя как са организирани и проведени акции в областта на защитата от бедствия и аварии. А нямам по- добър план. Колкото до криминалните акции, за съжаление там твърде много се намесва белетристичното мислене в стил Фр. Форсайт, за сметка на аналитичното мислене. Но сега говорим за тежко бедствие, и много страдащи наши сънародници. Видяхме ги - умни, себевладеещи се българи и българки. Тия къщи са събирани троха по троха цял живот. Мъка.



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: kakata]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано06.02.12 21:54



Толкова ми стана мъчно, събирано, гледано, цял един живот, може би 3 поколения, кой знае с какви лишения.. И днес си нямат по едно яке и обувки топли... Техни си.
Водата ще се дръпне, ама тия къщи дали ще изсъхнат до другата година.
И в тоя студ деца, старци... затънали във вода и ужас





Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор уф (терореро)
Публикувано07.02.12 10:20



Виждала съм пресъхнали реки. Беше много тъжно... Сега видях и преливащи. Същото... Никога не е добре, но сме безсилни. Нали всяка година към края агенциите публикуват снимки на годината, повечето от тях са от бедствия. Защо така се получава, не знам... Хубавите неща остават скрити, в сянка, светът сякаш диша с това да "прозира" края. Дори и вече не приемам тези снимки като предупреждение... и ми писнаха всички клишета. Просто сме мънички, беззащитни и временни.



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: уф]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано07.02.12 10:30



...мънички, беззащитни и временни.


Добре казано. Просто е, но човек трудно живее с това.




Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано07.02.12 11:10



напротив, cougar имат anti-icing система за лопатите на носещия винт.
проблемът е, че няма договор за поддръжка и доставка на консумативи за тази система.

а този идиот за пореден път се прави на бабаит, като се вози демонстративно на хеликоптер - единствено за радост и възхищение на недоебаните лелки вместо машината да се използва по предназначение. на това му се вика престъпление.



Тема магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано07.02.12 11:54



мерси за "недоебана лелка", но още не съм обърнал резбата. Все се каня



А магистрала Люлин изглежда е като Кугърите - като й е студено, не работи. Същия номер в момента ми прави и климатикът (Panasonic, долу! да живее Мицубиши...)

Редактирано от Гeвpek на 07.02.12 12:14.



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: Гeвpek]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано07.02.12 12:16



господинът тежи на машината, пречи да бъде вдигнат товар, притеснява пилота, безотговорно нарушава инструкции няколко. определено си кифла



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано07.02.12 13:31



..чакай де, сега се почва, гледай до края на седмицата за какво иде реч....ще сме свидетели на нещо ужасно .....ама нормално е, срещу майката природа нищо не може да се направи ..както се казва вола като рие ,рие на главата си и на гърба ....



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: магистрала Люлиннови [re: ha!]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано07.02.12 14:51



- колко тежи господинът и колко е товароподемността на машината?
- по какъв точно начин господинът "пречи" да бъде вдигнат товар (товарът е 1 бр. човек)
- как виждаш притеснен от присъствието на Борисов пилот?! През последната година поне 30 пъти са летели заедно
- инструкциите са нарушени, но отговорно, а не безотговорно.

Определено си кроасан.



Тема да де,нови [re: Гeвpek]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано07.02.12 15:06



хубаво, че ти им обясняваш на тийя кроасани,
спокойно им обясняваш,
та да не им обяснявам ази,
щото се гнервирам!


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: магистрала Люлиннови [re: Гeвpek]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано07.02.12 15:40



пишеш глупости.
не става дума кой колко тежи, нито колко място заема, а за това, че по време на спасителни операции странични лица нямат място на борда. какъв е този? обучен спасител? член на екипажа? пакет с неща от първа необходимост? или може би току-що спасен човек?

има ясни правила и планове за провеждане на спасителни операции, които трябва да се спазват безпрекословно. щото не са случайни. няма отговорно нарушаване на правилата. нарушаването им може да само безотговорно.

всяко странично присъствие и вмешателство в работата на екипажа (каквото не съмнявам е правил въпросният пасажер, като го знам що за идиот е) е притеснително и безотговорно.

ако питаш мен, пилотът е трябвало просто да го изрита - и то от повече от 60 метра.



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано07.02.12 15:52



ha! написа: "господинът тежи на машината"
gelsomino написа: "не става дума кой колко тежи"

А сега де?





Тема и снимки съм далнови [re: ceлянинъt]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано07.02.12 16:04



по-горе, ама - злобата заслепява, снимката не показва който и да било да пречи на хеликоптерите.

Ама не - премиерът пречел.



Тема о да,нови [re: Гeвpek]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано07.02.12 16:08



видях и коментарите под снимките...
премиерът постапи като истински премиер, мъж и пожарникар...
ефектът от неговото присъствие - и това, на армията - е много съществен от психологическа гледна точка за тийя хорица... а тя не се мери в килограми...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.02.12 16:32



по цял свят така се прави, ръководителят на страната ако е извън страната си прекратява командировката, посещениетo, отпуската или каквото там и тича по най-бързия начин на мястото на бедствието, не за да помогне с нещо конкретно, а за да повдигне духа на спасителите и бедстващите



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: DarkSide]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано07.02.12 16:39



говориш за нормални страни с нормални държавни началници.

а тоя с какво ще го повдигне?
с перчене?
или ще дава ценни указания как се спасяват хора?
не им стига едно бедствие, ами и още едно им се стоварва на главите - буквално :)

че и седнал да обяснява устройството на хеликоптерите и как летят.

Редактирано от gelsomino на 07.02.12 16:53.



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор xип (о!тенуза)
Публикувано07.02.12 16:50



Преди време съчувствахме на Ихтиман, после на Цар Калоян, мислехме си, че не може да бъде по-страшно от наводнение, оставящо след себе си вонята на избили канали и разлагаща се риба по дворовете на хората. Оказа се, че има - ледено наводнение, това там няма съхнене и няма стопляне, прогнозите са за -10 градуса ... не знам как се преживява такова бедствие, страшно ме потресоха синмки на човек, мъчещ се да извади кравата си от водата...



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: Гeвpek]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 17:54



тежи в случая като камък, ама на мястото си тежи и даде кураж на пилотите на вертикопелите. И то не заради друго, а за да не ги обвинят после че са дигнали у въздуха скъпите машини без системи против обледяване. Пое си отговорността човека, а не я прехвърли на другиго на гърба, по станишевски, един вид, нали?





Тема Re: о да,нови [re: ceлянинъt]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.02.12 18:52



Жалко за тези които не го разбират. Не съм фен на Бойко, но подкрепата е важна, психическите травми са не по-малко важни, а и пилотите усещат подкрепа при тази мисия.



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: Silverado]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано07.02.12 19:07



бе вие акъл имате ли, че плещите глупости като за световно?

единствено командирът на екипажа взема решение дали да излети и с какъв товар - жив или нежив. и единствено той носи пълната отговорност за полета. никакъв бойко, нито т. живков, нито папата, нито марсианците могат да му заповядват, камо ли да носят отговорност за протичането на полета.

къф кураж, кви пет лева! повтаряте като папагали предната бойкова глупост.



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.02.12 20:13



имаме и примера на Путин, който не си прекъсна отпуската в Крим когато стана произшествието с Курск



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: DarkSide]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано07.02.12 20:23



в трагедията с курск причината беша съвсем друга - дълго време военните отричаха, че има катастрофа от такъв мащаб. отиването на путин щеше да компрометира тази официална версия.



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 20:44



викаш при Лех Качински е по друго било, а?
Иначе виж





Тема Re: о да,нови [re: tia9]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано07.02.12 21:02



Този път...ББ има моето браво...той тръгна напред и всички министри го последваха...щото няма как...ооо.... ако беше тръгнал в този момент да краде...ооооо всички министри щяха да краднат десеторно повече от него... както и стана..но не за кражба, а за съпричастност , отговорност и най важното ДЕЙСТВИЯ.
Ами браво този път на ББ. И тъкмо навреме..., че го бях отписал вече...
Не се съмнявам в него, че щом е започнал нещо ще и го довърши, нали и заради това му качество гласувах за него...само съм леко притеснен да не го издънят неговите, леко , по навик, зад гърба му...
ББ каза, ще обезщетим пострадалите каза и как точно. Ей тук да не го препънат неговите...
Щото днес , охоооо, те го следват, но утре...ББ ще си има други проблеми от подобно естество, пак да си води министрите, но при друг проблем и....мамка им...ония дето селянина ги нарича пудели, пуделчетата, които трябва да извършат обещаното от ББ , ще се закопчеят в буквите, в усилията си да са незабележими и никакви, и нищо да не вършат, и за нищо да не отговарят...докато получават тлъсти заплати, за да следват правилата...та тези пудели ще му мамата ебат на ББ...в тях е проблема господа офицери... в пуделчетата...
Май е време ББ отгоре надолу и ние отдоле нагоре, па да им пооскубем спластената на вълми на вълми от мързел козина...
ББ, четеш ли тук бре


Ми хайде почвай ги, откога те чакаме?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: о да,нови [re: ПЪTниk]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.02.12 21:07



Не смятам, че ще направи нещо повече.......но в такива ситуации реагира, ако не друго.поне усещането, че имат държава зад гърба си. Глупости от сорта - пречи, не разбира, какво прави там......ами най-малкото е пожарникар, какъвто и да е бил това не му е първа спасителна акция. По същата логика ще питаме и Кристалина какви ги върши там, (е и жена, че и финасист)а това, че е еврокомисар кой обръща внимание



Тема Re: о да,нови [re: tia9]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 21:19



напротив, баш сега е важно да се изкарат щетите над нам'къв си беше процент от БВП и да получим съответстващата за това и полагащата се де, помощ от ЕС.


От там насетне кака Кристалина си знае работата.



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: Silverado]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано07.02.12 21:26



при качински, както стана ясно от записите, си е чиста грешка на екипажа, че е допуснал външен човек в кабината. отделно, че командирът се е съгласил да поеме риска под давление на качински. обаче това се третира като груба грешка. ако и екипажът на хеликоптера се е 'съобразил' с желанието на борисов, това също е грубо нарушение на правилата и пилотът трябва да бъде наказан.

колкото до линка, който ми даваш, ами историята там е според думите на борисов, а те нямат никаквата стойност, защото той лъже перманентно. според него излиза, че пилотите са се насрали от шубе, ама нашичкият батман се е появил и казал 'карайте, аз съм с вас' и те, вдъхновени от смелостта му, изведнъж фръкнали.

ма големи хора сте, пък вярвате на такива приказки!



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 21:29



къде къде по прозаично го виждам - да рискуваш такава скъпа техника си е шубе.
Та затова и присъствието му си е фактор.
Споко, не съм си пускал гласа за него.
Но на бялото черно не искам да кажа!



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: Silverado]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано07.02.12 21:38



не е до шубе, а до пресметнат риск. и този риск се преценява от командира. по начало работата със спасителни хеликоптери е рискова по ред причини, които ще е дълго да описвам тук.

комадирът на екипажа е длъжен да прецени риска и да вземе решение да започне, да продължи или да отмени операцията. и никой не може да му каже копче, ако е отказал да излети поради необоснован риск за машината. тук място за емоции, че видите ли хората там умират и други такива, няма. звучи жестоко, но е факт и той не е случаен. от безсмислено разбита машина полза никаква. хората, които е трябвало да спаси, пак няма да бъдат спасени.



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 21:48



с което само доказваш моята правота.


А да не си пропуснал че и президентът беше там - а той е и главнокомандващ, нали?



Тема Re: о да,нови [re: Silverado]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.02.12 21:58



Така е....но иди го обясни на тези дето всичко им е криво



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: Silverado]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано07.02.12 21:59



каква правота, бе човек?
че без твоя прехвален борисов, хеликоптерът нямало да излети?
че пилотът е летял единствено благодарение на безграничната 'храброст' на премиера-слънце зад гърба му?
че същият този пуяк се вози на техника, чиято задача е да извършва спасителни операции само и само да начеше безграничната си суета?

не се усещаш какви глупости дрънкаш.
ама наистина.

нямам намерение повече да си губя времето да обяснявам очевидното.



Тема Re: о да,нови [re: tia9]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 22:27



анджък, и то ако не си Бирата, примерно де.
Намислил съм да дам на селянинъt званието възрожденец на клуба, а на бирата - Дон Кихот. Ако ме разбираш, де?





Тема Re: магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 22:29




нямам намерение повече да си губя времето да обяснявам очевидното.


и така ще е най добре!



Надявам се че бях доволно тактичен.



Тема Re: о да,нови [re: Silverado]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.02.12 22:31



Дали те разбирам))как мислиш?)))



Тема Re: магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано07.02.12 22:33



Болен си ве човек, върви се лекувай.
Фактите са че хеликоптерите летяха и още летят, спасиха хора. Факт е, че ББ е на мястото си на което трябва да бъде всеки на неговото място. Факт е, че е проявено максимална грижа за спасените хора. Факт е, че са им предоставени храни, вода подслон, дадена им е вяра и надежда. Факт е че в момента е ангажиран целият министерски екип и действат така като никога до сега не е правено.
Това са фактите...останалото са си твои фантасмагории, но си личи, че са породени от болния ти мозък...
Най-хубавото на този форум, клуб е, че проявява търпимост към такива дребни душици като теб и така ви дава възможност да изявите низкото у вас и да се види от всички.
Лаенето ти преминаващо в квичене е показателно, че нещата у нас вървят добре.
Бъди все такъв, също като псетата на улицата ми, които като заджавкат, аз познавам, че нещо живо се движи покрай тях.
Какво не ти е наред там където си, та ни си гледаш кефа, а си се юрнал нас да оправяш?
Можем ли да ти помогнем с нещо?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: о да,нови [re: tia9]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 22:34







Тема Re: о да,нови [re: Silverado]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.02.12 22:35







Тема Re: о да,нови [re: tia9]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 22:40



и да удържаме Адаша, че е препасал сабята френгия и пушката бойлия и се кани в балкана да излазя.


Па то в Свищов сега вей, вали.
Аз му рекох че съм на кървавочервено вино, па той е пропуснал "вино"



Тема Re: о да,нови [re: Silverado]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.02.12 22:43



И той с вятърните мелници се бие





Тема Re: о да,нови [re: tia9]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано07.02.12 22:43




Толкаво еднакво мислим, че нямаме какво повече да си кажем с теб.
Но винаги те усещам и зная че си наблизо...и това е достатъчно.
Що се отнася до Кристалина, да, тук и е мястото...защото това и е работата...И ще е една от малкото която ще знае какво говори там в Европа, какво точно иска, и ще се обоснове, че не го чете от документи или от гугъл, а го е изживяла, сред бедстващите хора, и го е усетила със сърца и душа...и ще го отстоява със сърце и душа....щото го е изживяла...и ще убедителна, и уважавана, и ще постигне това което желае...там в Европа, което е и работата и!
Толкова е простичко за разбиране...трябва ли и за това да се говори?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: о да,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 22:46



тъкмо сега по канал 1 жители на село Бисер казаха че за толкова години демокрация за пръв път са усетили държавата и вниманието и към тях.
Което не е малко!



Тема Re: о да,нови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано07.02.12 22:50



Вей ей, наистина вей...имам предостатъчно хляб, вода, храна, ракия, въглища, пари, кисело зеле за още 7 дена...след туй ще му мисля. А ако спра да мисля ще съм още по- добре


НАЗДРАВЕ адаш , за здравето на всички!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: магистрала Люлиннови [re: gelsomino]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано07.02.12 22:52



хората, които е трябвало да спаси, пак няма да бъдат спасени.

в случая обаче, хората които трябваше да бъдат спасени, са спасени.
ако не беше излетял - немаше да бъдат спасени.

отделен въпрос е, че ако се беше разбил - ти щеше да си най-щастлив.
а сега си нещастен.
и ти личи.

<... плеоназмът е като девствеността - лечим е, но ако се открие навреме ...>


Тема Re: о да,нови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано07.02.12 22:53



Не гледам телевизия нарочно тези дни...
Не им вярвам...
Но ти ме зарадва с тази новина... и и вярвам...то се усеща адаш.
Ще те черпя...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: о да,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 22:54



наздраве Адаш!


Само не разбрах водата за какво ти е?



Тема Re: о да,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Дpъндoлeтa (воайор)
Публикувано07.02.12 22:57



кисело зеле за още 7 дена

заменям кило ракия за кило зелева чорба...





Тема Re: о да,нови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано07.02.12 23:00



Водата ли...ми останал ми е един конфитюр от тиква, за Пипито го пазех, бях и го обещал, но в бедствено положение, мога с тенджерата под налягане да си сваря малко ракийка...та за това ми е водата...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: о да,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 23:01



знай'ш ли какво се сетих, Адаш?


Едно време карах такси. И не откривам топлата вода със следните примери:
1. - Беден човек, на който сърших услуга си извади последните два лева за да ми дадял бакшиш?!?!?!
2. - Обратно на него - помогнах му на друг да си пренесе и багажите и си иска пеесетях стотинки ресто, дето ги вадех в същият момент за да му ги върна!?!?!?



Тема Re: о да,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 23:02







Тема Re: о да,нови [re: ПЪTниk]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.02.12 23:08



Не, има неща които се правят защото трябва, има неща които се правят дори само заради усещането, че хората в беда не са сами



Тема Re: о да,нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано07.02.12 23:13



Предлагам корекция в офертата ти.
Приемам две кила ракия, срещу 10 кила зелева чорба. Разходите по транспорт за твоя сметка.


Би било добре да си ми съседка, щяхме и двамата да сме лесни...а съседките ми нямат интернет...
Допи ми се зелева чорба...а ме мързи, мазето е на врата,две стъпала+1метър,пак врата, още3 стъпала, и още един метър...Това е толкова далеч от клавиатурата...
Ама май ще слизам...допи ми се много...мммм...щото вечерях варена патица...сигурно от това...или от ракийката...
Не, не може, не е културно, не е редно да легна до пътничката и да смърдя на зелева чорба....хубаво че се сетих, за малко да се налоча със зелева чорба като свиня..
Най добре да я сменям за ракия...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: о да,нови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано07.02.12 23:16



Еми не чакай от мен бакшиш след седем дена...до там съм ти казвам



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: о да,нови [re: tia9]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано07.02.12 23:19



Има и друго нещо, помиярите използват, че хората са в беда за да лаят и да се посират...и в такъв момент само тояга по задника ги оправя.
Брех, как не се спряха бе, поне в такива трагични моменти да замълчат за малко!
Чак толкова ли са се освинили тези хора?!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема е, айде сеганови [re: ПЪTниk]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано07.02.12 23:25



Така е настроен, не е в състояние за по-обективна преценка за каквото и да било по отношение на ББ. При светкавичното поемане на контрол върху ситуацията, трябва да се търсят минуси. Ако си беше стоял в кабинета в София, пак орталъкът щеше да е ореван. Преди това ще да е пробил дупка в стената на язовира, та да се шурне водата и да излезе герой.

Важното е, че от Доган (какво ли прави в това време тоз човек) не се чу лоша приказка, нито от Станишев (той пък си има бебе за дундуркане), царят и той не се е юрнал да помага, но и не критикува реакцията на сегашния премиер. Ето, и Сидеров си трае, и Яне Янев.
Тъй че, оценявам мнението на gelsomino като последователно политическо, не като болно. Да не прекаляваме. В първия момент реших, че се шегува, но болният човек е ник "ha!" - за жалост за gelsi нямаше никакво значение какво точно е написала (т.е. не страда и от демократичност).

Но, да не си пием и ракията в темата де...

Редактирано от Гeвpek на 07.02.12 23:28.



Тема Re: о да,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано07.02.12 23:29



запържи по добре два три стръка праз, настърган морков и мъничко пушена мръвка, зачерви го с мъничко червен пиперец и долей с зелева чорба. Ако па ти е солено, капни и водица колкото ти харесва, ръсни му чубричка и довари на бавен огън. Нататък няма да ти казвам какво....





Тема Re: о да,нови [re: ПЪTниk]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.02.12 23:32



Виж, каквото и да направят публични личности....все е грешно, ако седяха на топло.щяха да са мижитурки, ако отидат...са виновни и пречат......На крива ракета космоса и крив



Тема Re: о да,нови [re: tia9]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.02.12 02:00



виж, разбирам съпричастността и еуфорията ти/ви, но ми се пощя личностите да си вършат работата, а не да са толкова много публични. моят домоуправител като се лъзнах и паднах и си чупих кртака, притича, подигна ме, повика кола, настани ме и после секи ден ми купуваше хляб и цигари. ама наистина ми се щеше просто да беше почистил леда.
бог да прости осемтях неспасени



Тема дубре де,нови [re: ha!]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано08.02.12 05:34



ама ти, като живееща там - що не си си почистила леда?
или твоите комшии?
а?


ЕВРОПРОСТАК


Тема 15-ти траур след 1990-танови [re: xип]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано08.02.12 08:06



цитат:

"Това е 15-ият ден на траур, обявен от правителството на страната след 1990 г., когато
(1) на Коледа почетохме удавените 10 военнослужещи в река Върбица (край Момчилград) по време на учение. Пет години по-късно беше обявен ден на траур (2) в памет на 14 загинали войници от Транспортните войски при катастрофа на околовръстното шосе на София на 11 август. Ден на траур (3) беше обявен и на 2 септември 1997 г. - в памет на загиналите 11 миньори от експлозията на 1 септември същата година в мини Бобов дол. Два бяха траурните дни през 2001 г. Един (4) на 13 септември, в памет на жертвите от терористичните атентати от 11 септември 2001 г. (траурен ден по същия повод бе обявен в повечето страни по света). На 23 декември същата година почетохме (5) и паметта на загиналите (два дни по-рано) седем деца от смачкване и задушаване от тълпата в столичната дискотека „Индиго". 30 декември 2003 г. - ден на траур (6) беше обявен в памет на петима загинали военнослужещи при атентата срещу българската база в Кербала, Ирак, на 27 декември същата година. 8 април 2004 г. отново имаше ден на траур (7) - в памет на 12 загинали деца от Свищов при падане на автобус в река Лим (Черна гора) на 4 април с.г. Траур в памет на българските жертви обявяват българските градове Свищов и Смолян (откъдето са шофьорът и фирмата-собственик на автобуса), и съседните на мястото на катастрофата градове - Биело поле (Черна гора) и Приеполе (Сърбия).

10 декември 2006 г. - почетохме (8) паметта на 18-те загинали в катастрофа край град Бяла на 7 декември. На 9 декември община Бяла обяви 5-дневен траур в памет на жертвите - всички от града. 5 март 2008 г. - ден на траур (9) беше обявен в памет на деветима загинали пътници при пожар във влака София - Кардам от 28 февруари с. г. Община Шумен обявява траур на 4 март, а община Добрич също на 5 март. 2009 г. също беше траурна година. На 29 май почетохме (10) паметта на 16 загинали при катастрофа в област Ямбол. В общината е обявен 3-дневен траур. Три месеца по-късно, на 7 септември, ден на траур (11) беше обявен и в памет на 15-те загинали при потъване на туристически кораб в Охридското езеро.
На 18 април 2010 г. ден на траур (12) бе обявен по повод трагичната смърт на президента на Република Полша Лех Качински, неговата съпруга и полската делегация край руския град Смоленск на 10 април същата година при самолетна катастрофа. Миналата година траурен за страната беше 16 юни (13), в памет на трагично загиналите осем души при катастрофа на автомагистрала „Тракия", станала на 15 юни.
8 февруари 2012 - ден на национален траур (14) заради трагичната гибел на български граждани при наводнението в хасковското село Бисер."

(P.S.: аз ги изброих 14 национални, или на мен нещо ми се губи, или авторите не са преброили точно)

Редактирано от Гeвpek на 08.02.12 08:18.



Тема Re: о да,нови [re: ha!]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано08.02.12 09:31



За публичността във всички останали случаи не споря. За лошо свършена работа на всимки нива също, това не е ангажимент само на правителството обаче, друг въпрос е чий контрол куца. Общинските власти също имат ангажименти. Абсолютно съм съгласна, че трябва да не се допускат трагедии, но сама знаеш, че това не е от вчера. Далеч съм от еуфория, думата е цинична, това без извинение. Не мога да бъда доведена до еуфория при трагедия с 8 загинали и такива разрушения, ти можеш ли?



Тема Re: 15-ти траур след 1990-танови [re: Гeвpek]  
Автор диoниc (ал-кохол)
Публикувано08.02.12 09:57



петнайстият предстои. сигурно него са броили. неизбежен е,
като самата смърт.
има ситуации, които човек не може да предвиди, нито да им влияе.

от друга страна очевидно е, че във всяка трагедия най-важен е човешкият фактор.
въпросът е, колко от тези 14 почетени с траур досега трагични събития
можеха да не се случат, въпреки човешките грешки.

за България е ясно - държавата не прави нищо или почти нищо по отношение на превенцията, а когато каруцата се обърне - пътища много..

и т.н.






Тема Re: о да,нови [re: ha!]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.02.12 10:23




"...дравейте,аз съм от Харманли във форума съм от скоро не прочетох всички мнения и не знам дали някои е дал информация за случилото се,ще започна от някъде моята история,на този язовир ходя за риба от както се помня и проблема за стената се знаеше от всички, дори наскоро е имало оглед на стената, надявам се от специализирани компетенти органи, не знам какво са констатирали, но щ..."



Тема Re: дубре де,нови [re: ceлянинъt]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.02.12 10:27



ама моля ти се, секи да си гледа работата, ся ще ми кажеш и държава да управлявам, хайде , не се лигави в тази тема, а



Тема еми ний, в нашия блокнови [re: ha!]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано08.02.12 10:34



наред си чистим снега и леда, не чакаме на домоуправителката...


ЕВРОПРОСТАК


Тема тук има хубави разкази от първо лице -нови [re: ha!]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано08.02.12 10:35



добре е да се прочетат...
аз лично нямам нерви...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: еми ний, в нашия блокнови [re: ceлянинъt]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.02.12 10:37



домоуправителката управлява, не мете. може по съвместителство, както си го нагласите. точно както по-големи управители управляват по-големите неща.



Тема Re: о да,нови [re: tia9]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.02.12 10:39



друг въпрос е чий контрол куца
е това е голямата грешка в мисленето. контролът е във вид на пирамида. като се капичне отдолу, значи отгоре не държи. капиш?

Редактирано от ha! на 08.02.12 10:40.



Тема язовири и мутринови [re: диoниc]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано08.02.12 11:18



Аз като чуя язовир, сещам се за мутра.
Линкове към 90-те няма. Но повечето арендатори на частта от 3 000-те язовира, дадена на частни лица, се точно такива. Карамански например и други видни дейци на прехода, особено свъэрзаните с тях бели якички и дебели вратове.

Като стане някое бедствие (като това спукване на стената на язовира, но и при земетресения) корупцията намира своето пиршество, изпада в оргазъм. Примерно - земетресения в Турция.

Ето едно от имената й:

, областен управител на Варна.
Някой ще каже - каква е връзката между него и удавените? - Съвсем пряка. Това са и подкупите, за да пробиваш язовирната стена и да вкарваш тръби през нея, за да напояваш. Това е и ниско качество на жилищно, инвестиционно, ваканционно и пр. строителство, с цел да се избият парите, дадени за подкупи по различни разрешителни...



Тема Re: о да,нови [re: ha!]  
Автор Втасахме_я (Е, и?!)
Публикувано08.02.12 11:27



Зачетох се във форума, видях какво са направили, разгледах снимките им и ми стана едно надеждно и благодарно. Какво кара хора, които не са засегнати от бедствие, да се дигнат и да вложат всичко от себе си, за да помогнат на други? В този кучи студ, в тези опасни пътища. Защо не седят като мен дома, на топло, пред телевизора, да съчустват на нуждаещите се, а са запалили колите си и отиват да направят каквото могат. Излизам навън, студа и вятъра вкочанясват всичко човешко в мен. Неминуемо се сещам за тези, които няма да се докопат така бързо до топлото избавление, ужасявам се и спирам да мисля за тях, защото нищо не мога да направя. Или не смея да направя. Добре, че има други, също толкова обикновени хора като мен, но различни. Този свят се крепи на тях. Ако изобщо още съществува, то е защото има една порода човеци, които правят нещата, независимо от личният им комфорт.
Ако някога изпадна в беда, знам, че няма да ми помогнат брилянтните политико-социологически анализатори, начетените изкуствоведи, талантливите фотографи и убедителни авторитети, а тези, дето не изглеждат толкова престижни, дори понякога простеят с наивните си аргументи, но няма да те оставят, щото нещо отвътре няма им го позволи.
И в този клуб има от всички видове хора. Когато видя презрителни коментари за интелектуалното и културно ниво на другите, винаги се сещам точно за това. Да си учен и начетен се постига - милиони книжни и електронни източници. Да си добър ( срам ме е да ползвам тази дума тук, наивна стои в това общество) и отзивчив няма къде да го прочетеш. Това отдавна искам да го кажа и все не намирам място.
Нищо не е в състояние да ме впечатли повече от способността на човек да надмогне инстинкта си за самосъхранение и естественото желание за спокойствие и удобство, за да помогне на друг. Независимо какви са мотивите му. Все пак и аз съм човек и знам каква е цената на това усилие.
Да са здрави и да им се връща добрината!



Тема Re: о да,нови [re: ha!]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано08.02.12 11:55



Че те разбирам е ясно. При случила се вече трагедия е правилно поведението, не говорим за рязане на ленти....говорим за усещане за подкрепа и се направи навсякъде. Съвсем друг въпрос е, че искам да видя виновни за трагедията, но това после.........сега е нужна подкрепа.



Тема Re: о да,нови [re: Втасахме_я]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано08.02.12 12:50



+100





Тема Re: о да,нови [re: Втасахме_я]  
Автор .Jess. ()
Публикувано08.02.12 13:37



Да си добър ( срам ме е да ползвам тази дума тук, наивна стои в това общество) и отзивчив няма къде да го прочетеш. Това отдавна искам да го кажа и все не намирам място.

Не, не стои наивно думата "добър". Тук много пъти сме говорили за това по различни поводи. И пишеш точно това, което и аз съм споделяла тук вече - че стойностните хора за мен са тези, които са съпричастни, отзивчиви и правят добро, няма значение колко "интелектуални" са. Може и 100 000 книги да си прочел и пак да си останеш егоистично дърво.
Все се сещам за онзи мъж, Стефан Стойчев, който спаси много хора от горящия автобус.

Ще потърся една тема от преди няколко години и ако успея да я намеря, ще ти я пратя, не искам да поствам тук, защото знам, че за човека, герой на историята, май не му беше много приятно да си спомня всичко пак.



Тема Re: о да,нови [re: ha!]  
Автор .Jess. ()
Публикувано08.02.12 13:55



Този форум ми се видя като някакъв светъл оазис насред цялата тиня и мръсотия в държавата. Нищо не е загубено, щом има такива хора!


Пост на Ник Николов от форума:

"Здравей! Разбира се, че ще си съдействаме. Точно има места където ние сме тотално безсилни, а сам знаеш няма нищо по гадно от това да си свидетел на трагедия и да си безсилен. Именно в такъв момент се поемат прекомерни рискове и се правят глупости.А глупостите в екстремните спортове, водят до....знаеш какво.
Сега да ти кажа, как ние имаме и се ползваме с някакво доверие от официалните органи. Извоюваха го именно мъчаливите и настойчиви колеги от форума, тия дето не обичат да се снимат и не дигат пара от свършеното.
Просто отиваха и опитваха да помогнат, повече им отказваха, по някой път ги пускаха. И тогава ...какво ?
Представи си, че си редови служител в някое звено на ГЗ. Правил си 2 учения на година как се разпъват лебедки , как се вади кола от устие и толкоз. Правил си и 2 учения за управление на лодка в бързотечащи води.
Може ли твоят опит да се сравни с опита на ония, дето го правят почти всяка Събота и Неделя, за спорт или кеф ? Няма начин. И постепенно започва да се разнася мълвата, че има едни момчета живеещи в цялата страна, дето идват доброволни и по-ги могат някои неща. Не всички, но някои конкретни неща по ги могат. И когато се случи, да имаш трудно изпълнима задача и ти цъфнат доброволно ония мераклии, ги пускаш. Нямаш страх да не загинат, виждаш ги, че са печени.
Накрая хем спасяването е протекло по-успешно, хем сте приятели по бойно рамо. А редовите служители от ГЗ, са съвсем истински бойци и тях ги влече адреналина.
Обаче като човек работещ в ГЗ, си дал всичко от себе си, но не си успял да спасиш всички, прочетеш някой да те плюе, някъде из медиите - как ще се почустваш ?
Та кой по-добре от теб самия знае, че ако сте били по-обучени жертвите щяха да са по-малко? Ама държавата толкоз дава за обучение - повече няма.

Ако разровиш форума назад, ще видиш колко пъти съм аз съм обиждал ГЗ. И аз бях подкарал пълната конфронтация, метода на тотално отричане. Обаче точно мълчаливите мъже от форума и от ГЗ, които се научиха да си съдействат откриха правилния път.
И така стигнахме до там, че онази вечер, когато достигнахме охраната на МВР, пред село Бисер, шефът на мероприятието каза - Минавайте момчета, мостът е разпаянтен от реката, но вие си знаете как.
Нямаше защо да ни обяснява, че през моста един по един и без резки спирачки или форсирания. Тай знаеше, че ние знаем.

Сега през летния сезон ние сме твърдо решени да натиснем държавата, с правата си на Гражданско общество ,да ни позволи да направим предварителен одит на всичките между 4000 и 6000 водохранилища.
Колкото и да се пънат съответните министерства, те нямат ресурс да огледат по места. Ние и Вие и алпинистите, обаче имаме тази мощност. По райони, всеки от нашите колеги може да отиде и да заснеме преливниците и изпускателите на малките язовири.
Всеки от нас е достатъчно грамотен за да различи заварена клапа или ръждясала до непригодност такава.
Разбира се нищо няма да пипаме само ще снимаме.
И което ни се види съмнително, го предаваме на Гражданска Защита за инспекция. Вчера по телевизията един от шефовете на Басейнова Дирекция, разказваше как мутри стопанисващи язовир, заплашвали с бой и стрелба негови служители, та не могли да инспектират язовира.
Е, нека заплашат и нас."



Тема правим план на една курортна местностнови [re: Гeвpek]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано08.02.12 14:10



според земеразделянето - и имотите, които са вече частни и са напляскани навсякъде /уж възстановени/.
на средата - язовир, водната площ оформена като самостоятелен имот, частен, а па собственика - в америката...
ноооо - още по-парадоксалното - стената на язовира - земно насипна - и тя оформена като самостоятелен имот - разбира се - частен!
и като е частен - е равностоен на другите имоти - и има право на застрояване...
и ако ази не бях огледал това - като нищо някой от моите хора щеше да му сложи къщичка да си построи върху склона на земнонасипната стена на язовира!

самата водна площ - е на един частен собственик,
стената - е също частна, на друг собственик, който ако рече може да си изкопа и построи нещо... нужник например и павилионче за закуски, за което не се иска разрешениеееее...

та така!
мнооого верижни глупости се направиха през изминалия период...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: о да,нови [re: .Jess.]  
Автор Втасахме_я (Е, и?!)
Публикувано08.02.12 14:56



Накрая на всичката ни суета и значимост, оставаме малки и безпомощни, и значение имат само тези, които няма да ни подминат. Останалото е от Дявола.
Благодаря за линковете.





Тема Re: магистрала Люлиннови [re: LeoS]  
Автор Oчeтo (огледало)
Публикувано08.02.12 15:11



Поизнервил си се и много остро засичаш.
Когато държавата не си затваря пътищата и пространствата, всеки е длъжен да ходи на работа и да си я върши до второ нареждане. Ей това, според мен, е по-страшното понякога, защото в Смолянско твърдят, че няма бедствено положение, а в Пампорово преспите са до 2-2,5 метра височина и хотелите никакви не се виждат на хоризонта. Може би планината трябва да падне, че да им стане страшно някак...а иначе, недей така негативно да се настройваш към хората. Когато си в беда, разчиташ само на наличните си ресурси, а не на нещо абстрактно.



Тема Re: язовири и мутринови [re: Гeвpek]  
Автор диoниc (ал-кохол)
Публикувано08.02.12 17:05



аз пък като чуя за мутра, първо се сещам за министър-председател, не за язовир

, но това го оставям настрана.

съгласен съм, че корупцията ни ебава тотално мамата, а в конкретни случаи пряко причинява смъртта на десетки невинни хора.
но не мисля, че проблемът е в собствеността. по-скоро е в занижения контрол вследствие на корупционните практики, в склонността на контролни държавни институции, на хората, които работят там, да си затварят очите за нарушения.
собствеността няма никакво значение, когато имаш ясно разписан и спазващ се режим.


сега отговорността трябва да е поделена между държавата и арендатора-частник.
утре ще е между държавата и пак държавата.
при неизтребима корупция, все тая - пак ще стигнем до следващия, 15-ти пореден, ден на национален траур.




Редактирано от диoниc на 08.02.12 17:07.



Тема Re: язовири и мутринови [re: диoниc]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано08.02.12 17:31



Това, което сполетя жителите на село Бисер, не е природно бедствие. Природното бедствие дойде по-късно под формата на загрижени за имиджа си политици. Това, което сполетя хората от Бисер и половин България, е описано в Наказателния кодекс. Най-мекото определение за причината село Бисер да бъде заличено от картата на България, се изразява в съвсем конкретни юридически категории, вариращи от „груба небрежност до престъпно нехайство, застрашаващо живота на мнозина“. Има конкретни виновници с конкретни имена и длъжности, а това, което се опитват да ни внушат управляващите и послушните им медии, е троен грях – спрямо жертвите, спрямо останалите и спрямо природата.

Внушението е, че са виновни зимата, лошото време и валежите от дъжд и сняг. Истината е, че са виновни хората, които позволиха построен от човешки ръце язовир да скъса стената си и да унищожи няколко човешки живота и стотици хиляди човешки съдби. Казвам стотици хиляди, защото село Бисер се превърна в символ на трагедията, сполетяла половин България. Тя се случи не защото през февруари заваля сняг и завиха бури, а защото на хората, които са избрани да ни управляват, въобще не им пука за какво са избрани. По-лошото е, че въобще не ги е грижа за живота на останалите.


цялото -





Тема Re: язовири и мутринови [re: gelsomino]  
Автор диoниc (ал-кохол)
Публикувано08.02.12 18:08



да, прочетох го.
не е само това, има още.
внушението е, че най-виновен е частникът.

(той, частникът може и да е виновен, но за това има съд, да издаде присъда.
със сигурност по-виновни са държавните институции, които не са си гледали преките задължения.)

внушението е, че частник е лоша дума. честен частник няма.
освен това (това тук селяндура го тиражира) частникът е мизерен гражданин,
който нехае за селската съдба. затова, дайте, другари, да национализираме и експроприираме.
няколко пъти по различни поводи го казвам тук, сега ще го кажа пак.
бъ.бъ. и неговото правителство връщат лошия дъх на комунизма.
и замениха едни играчи с други, а трети ги оставиха, само им смениха правилата.

нямам спомен дали при предишни трагедии е имало някой осъден (освен някой дребен бушон, разбира се). ама ефективно осъден. някой държавен служител, дето е прибирал подкупи, за да си затвори очите за явни нарушеия, вследствие на които е бил погубен човешки живот.


п.п. сори за редакцията, просто допълвам, понеже се зачетох в коментарите под статията: Яворе,гнидо скапана-не разбра ли ,че никой не те ебава за слива ,бе простак ! от някой си ценко.







Редактирано от диoниc на 08.02.12 18:16.



Тема бе ти като четеш, вдяваш ли въобще -нови [re: диoниc]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано08.02.12 18:18



на плана за земеразделяне, на кадастъра демек - няма язовир с принадлежащите му съоръжения, а има два отделни и независими имота - имоти за строеж - единия е водата, другия е стената!
язовир няма, с произтичащите от това права и задължения...

гиди брюкселска зелко шарена...


ЕВРОПРОСТАК

Редактирано от ceлянинъt на 08.02.12 18:23.



Тема Re: бе ти като четеш, вдяваш ли въобще -нови [re: ceлянинъt]  
Автор диoниc (ал-кохол)
Публикувано08.02.12 18:36



демек, няма виновни длъжностни лица?
виновни са гражданете?






Тема именно - има виновни -нови [re: диoниc]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано08.02.12 18:42



тия, които са направили кадастралния план и тия, които са го приели, узаконили...
кви граждани, кви селяни...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Гeвpek]  
Автор Слънчице (тракийско)
Публикувано08.02.12 18:43



Да оставим за миг вините настрана!

Вие помогнахте ли? С какво?
Благодаря!



Тема Re: именно - има виновни -нови [re: ceлянинъt]  
Автор диoниc (ал-кохол)
Публикувано08.02.12 19:03



и аз това казвам, че има виновни длъжностни лица.
не ме интересува техническата страна, дали се води язовир или дискотека на открито.
е, значи, (само)сезира се прокуратурата, събира доказателства и - в съда.
не трябва да им се размине на тези копелета, дето са гушнали пари под масата, за да си затварят очите за фактическото състояние. дори да е само небрежност, престъпна е.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

питаш кви граждани, кви селяни...
може, като излезеш от активна фаза, да забравяш, че имаш нужда от контрапункт на фиксациите си.



...онези лицемери, които барем веднъж са казали - това тъпо село, тия прости селяне, тия тъпи компоти, тая простотия и изостаналост...
защо?
защото с години изтласкваха проблемите на селото от общественото внимание и насаждаха едно презрително отношение към тийя кротки и работливи хора!
да гниете в някоя лудница дано, измекяри, пудели и майцеругатели!


ей в тази ти прочувствена реч изтласкваш истинската причина за трагедията в друга посока, за да храниш болестното си състояние. сега си се поукротил нещо, в депресивна фаза си.
взимай мерки, грижи се за здравето си.






Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: Слънчице]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано08.02.12 19:20



да, но не е твоя работа да го споделям където и да е - още по-малко пък тук.

извинявай, но намирам въпроса ти за крайно нетактичен.



Тема Re: именно - има виновни -нови [re: диoниc]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано08.02.12 19:37



на 100% съм сигурна - че за поредната трагедия...виновни няма да има:(

пп чудя се - защо се дърлиш със селският?
когато никога няма да си драснете - нещо обединяващо обща мисъл;)!



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: gelsomino]  
Автор диoниc (ал-кохол)
Публикувано08.02.12 19:47



извинявай, че се намесвам в разговора ви с *гъркинята*,
просто искам да споделя впечатлението си, че има хора,
на които тактичността не е силна страна.

според теб на каква тактичност е способен човек, който провежда следния диалог (chek-нах й последните мнения и попаднах на това)
взето от ей тази поредна селяндурска словесна чекия

:

Слънчице: ....Обаче пътят до там минава покрай едно незаконно сметище, (уж първоначално за строителни отпадъци, по-късно и битови), което обикновено е свърталище на такива гадинки*.

Silverado: моля те да уточниш, че да не станат сакатлъци - за циганите или за псетата говориш.

Слънчице: И ти задаваш такъв въпрос? Че то има ли разлика?


*гадинки = бездомни кучета






аз такива в суратдефтера директно ги report-вам. ама тук файда няма да има.






Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: диoниc]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано08.02.12 19:53



понякога се засрамвам и и ставам много деликатен в изказа си :)
за щастие, бързо ми минава :)

иначе рядко обръщам внимание на постингите на традиционните примитиви тук.
ето, мина ми :))



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: gelsomino]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано08.02.12 19:55



не ТИ вярвам - че ти е "минало"





Тема Re: именно - има виновни -нови [re: NUT]  
Автор диoниc (ал-кохол)
Публикувано08.02.12 20:05



здравей



първо да ти се извиня, че не ти отговорих, докато си играех на исмаил.
отделно трябваше да подмина въпроса ти дали съм рак или везни,
щото това си е кръвна обида (да не ми се сърдят никовете, които имат нещастието да са от подобни зодии).

близнаци съм, с асцендент близнаци и луна в близнаци..
и аз един, та станахме 7
едно дългогодишно гадже, дето си ме беше харесало, понеже с мен все едно ходеше с още поне петима , в един момент ме напусна -
каза ми, че сутрин не била сигурна до кого точно се събужда, а вече имаше нужда явно от сигурност. това беше бая отдавна и досега е с новия си човек :-)

за трагедията - не знам, има съд, вярвам, че той трябва да е независим и никой да не му се бърка. а издавените, лека им пръст, няма как да бъдат върнати срез живите.
казвам, че трябва да се набляга на превенцията, обаче нито едно правителство в тоя нескончаем преход не е излязло с ясна визия как да стане това. и трагедиите следват една след друга.

а за селяндура - какво да ни обедини. още не са погребани жертвите от тази трагедия, той пише поредния си наплюнчен памфлет, обвинявайки хора като мен с едно недвусмислено послание.
...онези лицемери, които барем веднъж са казали - това тъпо село, тия прости селяне, тия тъпи компоти, тая простотия и изостаналост...
защо?
защото с години изтласкваха проблемите на селото от общественото внимание и насаждаха едно презрително отношение към тийя кротки и работливи хора!
да гниете в някоя лудница дано, измекяри, пудели и майцеругатели!


не го е срам, кос коджа ми ти старши нАучен сътрудник първа степен (или втора беше). пфу!

ей тук.







Тема мдаааа -нови [re: Слънчице]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано08.02.12 20:11



ти запита и чикиджийчетата се развихриха...
сега и софчето ще довтаса...


ЕВРОПРОСТАК


Тема бе ти, щото си толкова глупав,нови [re: диoниc]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано08.02.12 20:15



та не знаеш колко си глупав -
трябва да ти се каже, поради състрадание -
иди на доктор, психиатър...
крайно време ти е, туй зацикляне ще ти види сметката, ако не се лекуваш овреме...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: диoниc]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано08.02.12 20:25







Тема теми и свиненови [re: gelsomino]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано08.02.12 21:27



Срам и позор за такива образовани хора с претенции, че са българската интелигенция, будната част от народа.
Няма да коментирам публикацията, то е ясно.
Ясно е, че има хора който освен да плюят друго не могат.
Живеят за да плюят, плюят всичко което ги заобикаля, плюят се и помежду си, плюят и самите себе си.
Мръсна работа ти казвам, долна и отвратителна.
Ето виж и сам се убеди, цитирам ти няколко коментара под публикацията, това сте едни и същи хора, едните пишат другите плюят и после си разменят местата -отврат:

"Някой
08.02.2012 / 13:13
Браво Яворе! Унищожителна статия за свинете, дето ни управляват. Само, че ние сме хора и е крайно време да го осъзнаем. И да наритаме грухтящите всекидневно по телевизиите задници и да ги натирим там, където им е мястото - в дрънголника. "

"ценко
08.02.2012 / 15:21
Яворе,гнидо скапана-не разбра ли ,че никой не те ебава за слива ,бе простак ! "

"Popa
08.02.2012 / 14:34
ЯД - инициалите на Дачков! Този го е яд на онази си работа на майка си, че се е появил на света и сега се прави на главен лайномет на репубриката. Кака Люба затова те издуха, ЯД-чо... "

"български шопар
08.02.2012 / 15:45
Радостин, Popa, ценко, Краси - миризливо свинско стадо. нерез само ножа го опровя. "

"Gerberow
08.02.2012 / 18:54
Като прочетох коментарите, от някои замириса на кочина, явно авторите им са от състава на "жителите" на "Фермата". Почтен човек не вуни на кочина и не се оплаква, че някой му "таковал" в гащите, както се оплакват герберотиквеничетата и тарторът им. "

gelsomino и дионисе, ами щом това ви харесва, що не пишете там, а го принасяте тук...или пишете и там, но не ви е достатъчно ...?
Не, това не е интелигенцията на България, някаква измет е това...погледнете им стила на изказ, поведението...
абе не ни ги давай за пример, събирай си ги в папка, там, при теб.
Но е твое право да ги пускаш и тук, за да се видите добре какво представлявате, пък и да чувате и такива прости хора като мен - идиоти,.. какво мнение имаме за вас...да си знаете...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: теми и свиненови [re: ПЪTниk]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано08.02.12 22:35



хайде сега, бъди послушен и си ги изпий:






Тема Re: теми и свиненови [re: gelsomino]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано08.02.12 22:43



тц, т'ва са розови хапове за гейове, па са и менте и нямат разрешение от наш'то МНЗ.
Я ги виж какви осенъци имат - гаражно производство са!





Тема Re: теми и свиненови [re: gelsomino]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано08.02.12 22:53



Нормално е!
Мнението ти като отговор към мен.
Ами нали и аз точно това казах за теб и за такива като теб.
Друго вие не можете, ние ви разбираме, а вие ако щете!
Както, ако забелязваш, ние и тук съжителстваме добре с вас.
У нас сме, колко му е да ви праснем...значи не ни пречете да сме това което сме...
...и ни е добре..нямаме нужда от плюене....а вие се оправяте както можете...
Нали това ти казах и горе!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Аманови [re: ceлянинъt]  
Автор Слънчице (тракийско)
Публикувано09.02.12 00:10



паднаха яко в капана



Софката не и пука, когато оптимиста не е замесен

Попитах ги човешки, дали по човешки са помогнали ... с каквото им е там ,, възможно. - Джип, пари някакви, SMS, каквото - такова, само да е в помоя на бедстващите!
А те? Тинтири минтири ,,, , да дерзаят! Дреме ми! Аз си изпълних дълга!
Да му мислят ... пуделите неверни



Тема Re: Аманови [re: Слънчице]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано09.02.12 01:26



"Софката не и пука, когато оптимиста не е замесен "
Веднага замесвай оптимиста, щом и знаеш слабото място...
За нас кибиците шоуто е важно!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Егати поредния гаф,...нови [re: Гeвpek]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано10.02.12 15:34



... откровен идиотизъм или долнопробен пи- ар, и аз не знам вече...






Тема Re: Егати поредния гаф,...нови [re: PipilotaV.]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано10.02.12 15:52










и паметникът на победилия юмрук:





Редактирано от gelsomino на 10.02.12 15:57.



Тема Re: Егати поредния гаф,...нови [re: PipilotaV.]  
Автор уф (терореро)
Публикувано10.02.12 16:12



Рамбо е искал да демонстрира, че е заложил и своя живот на карта, като се е качил, ах, мъжкар...., но Аню го опроверга... Парадоксът е, че министерството на втория отговаря за язовира...



Тема Re: Егати поредния гаф,...нови [re: PipilotaV.]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано10.02.12 17:34



За да отправи депутатското си питане, Ангел Найденов от БСП има повече информация, отколкото ББ е можел да си представи.

Всъщност подготовката на хеликоптерите за излитане отне твърде много време, няколко часа. Винаги съм си мислел, че трябва да могат да излетят за не повече от 5 минути.

Сега си мисля, че просто са чакали някого.


===

Да се бори с БСП няма да е лесно, никога не е било. Още дълго време ще бъдат:
- и по-умни
- и по-образовани
- и по-информирани.

====

Ангел Найденов е пропуснал да отбележи, че удавените са тези, които през 60-те години са молили властта да се осефери.
Представих си двамата възрастни, намерени удавени днес на 300 м. от дома си. Явно са се опитали да не умрат, но водата ги е отнесла.

Тъжно ми е, може да имат кой да жали по тях, а може и да нямат.
Но какво пък, политиката е по-важна и изисква жертви.

Редактирано от Гeвpek на 10.02.12 17:39.



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано10.02.12 17:53



Преди малко казаха, че жертвите са вече 10. А може и повече да се окаже, че са след някой и друг ден, не дай си боже .



Тема Re: Егати драмата (с. Бисер)нови [re: chavdar4e]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано10.02.12 17:59



Мъка голяма. Колкото повече гледам и слушам, толкова по-тежко ми става. Навремето като ученици, бяхме на есенна бригада в с.Бисер за 1 месец.Бяхме настанени по къщите на хората. Толкова доброта и благородство имаше в хората, в чиято къща бях с още 2 мои съученички. И двамата бяха учители. За мен бяха направили огромен жест. Случилото се в селото ме върна толкова години назад.... Много ми е тежко.



Тема Re: Егати поредния гаф,...нови [re: Гeвpek]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано10.02.12 18:13



Гледам канал 1 и се чудя на водещия как може да задава въпроса на журналиста, който е в с.Бисер : " Свикнаха ли хората с трагедията"? Как се свиква с такова нещо? Всичко, което им се случи, едва ли ще могат да го преживеят и забравят. Такова нещо не се преживява и не се забравя. И 2-ри неподходящ от водещия въпрос: " Спомнят ли си хората за наводнението"?
Що за въпроси задава Марин Маринов?



Тема Re: именно - има виновни -нови [re: диoниc]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано10.02.12 18:18



имам мн близки "близнаци" - общото м/у тях е владеенето на чужди езици:)
само дъщеря ми е с 5 - близнак от класа...фигура и облекло на мах!

покрай язовирната трагедия - се "разбра"...че няма стопанисван изцяло БГ язовир!
което внушава липса на цялостна отговорност:(

селският е безобиден българин - емоцията му е в повече;) както И на мен!



Тема хеликоптери - обяснение на премиеранови [re: gelsomino]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано17.02.12 14:50





Вдигането на хеликоптерите в случая – виждате, в един хеликоптер летят по шест човека, в смисъл, в този момент трябваше да взимам решение заедно с колегите от отбраната дали да жертвам шест за двама. И когато след това щеше да ни викне – пази, Боже, да се случи – Военна прокуратура да дойде да разследва, ще ни попита: след като в инструкцията пише преднамерено да не се влиза, защо ги карате да влизат

с министъра ние взехме решение да вдигнем хеликоптерите. Рискът беше сега техните семейства да ни питат защо в края на краищата за двама души уби два екипажа… Това си беше реалната ситуация! И аз им казах: С Цветанов и със Симеонов ще излетим веднага - защото тук не можахме – тръгнахме, пък се върнахме, че бурята ни захвана - ще отидем и ние. Те имат записи на РВД на полета сигурно, ще видите как беше. Даже, аз си бях сложил слушалки, с които чуваш какво си говорят летците, и ги свалих, обаче като ги слушаш: Бягай наляво, бягай наляво, отгоре, обикаляй… "

Летците обикаляли над реката и се молели "да не уцелят я стълб, я някоя кула, ретранслатор или да не изникне някое възвишение пред тях".
"Спасиха ги и двамата, и другия човек, общо трима души и най-вече, за радост, се прибраха живи и здрави в базата. Беше изключително тежко нещо и невероятно майсторство. И спорът, и реакцията ми беше не да търся някакъв политически или какъвто и да бил дивидент и да ги нападам предишните, а затова, че в инструкцията така е написано. А трябваше да вземем решение. А ако накрая има съдебен процес, знаете, че се чете това, което пише в инструкциите, а не какво е било положението тогава"


Не дай Боже да беше обратният вариант - сега щяхте да чуете как щяха да ни разпердушинят, казва Борисов.
По думите му, наградите на летците са абсолютно заслужени и станало ясно, че са действително достойни и добри пилоти.



Тема Re: хеликоптери - обяснение на премиеранови [re: Гeвpek]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано17.02.12 15:14



голямо шубе трябва да го е гонило, че още не може да си събере мислите :)
(то не че някога ги е имал, де)

виж,

е друга работа :)

------------
п.с. обаче си е жив цинизъм.
дет' съ вика, гледа закона в очите и го нарушава.

и също!



Редактирано от gelsomino на 17.02.12 17:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.