Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 05.10.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Американцинови  
Автор .Jess. ()
Публикувано31.01.12 19:11



Отдавна бях обещала на Оптимиста, че ще постна още снимки от американската ми обиколка.
Обаче се оказаха толкова много, че реших да пускам на порции, тематично или по някакъв повод, така че и тема да става, а не само гледане.
Тук показвам американците такива, каквито ги видях аз. Тъй като нямам много опит във фотографията, на място установих, че да снимаш хора е много тънка работа - местят се непрекъснато, застават в посока слънцето, така че нищо да не излезе от фотото, и най-важното - трябва да го правиш дискретно и разбира се, точно в този момент ще натисна я грешния бутон от вълнение или батерията ще издъхне. Имах доста подобни сакатлъци (един път изтървах батерията в пропастта на един каньон, но друг път ще разкажа случаката

)
Освен това в САЩ е забранено да се снимат хора без разрешение. Проблемът е, че когато поискаш и получиш такова, обектите застават в някакви дървени пози и вече снимането не е чак толкова интересно. Имам само няколко подобни кадъра и те се разпознават веднага . Та искам да кажа, че пропуснах много интересни образи поради изброените причини, но каквото-такова.


Тази двойка са едни от любимите ми в колекцията, затова директно ги показвам тук.









Албумът с останалите:





Тема Re: Американцинови [re: .Jess.]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано31.01.12 20:09



ми, може да бяха за Оптимиста, обаче аз ти благодаря! Харесва ми техния Свят усмихнати и спокойни хора!



Тема Re: Американцинови [re: parvaty]  
Автор .Jess. ()
Публикувано31.01.12 20:17



Е, щом ги показвам тук, значи не са само за него

.
Той ми беше вдъхновителя, така да се каже.
Радвам се, че ти хареса.



Тема Re: Американцинови [re: .Jess.]  
Автор xип (о!тенуза)
Публикувано31.01.12 20:21



Браво, Джес, снимките ти са супер, имаш репортажно око:)

Чудя се, коя да посоча като най-добра, обаче са няколко и не мога да се реша.
Може би все пак тази, защото има много танц и движение в нея



Но и няколкото минималистични, паркове с по една или няколко човешки фигури, усещането за пълно отпускане. Също и една улична с двойка младежи в анфас и всички други обърнати с гръб. Абе с една дума - благодаря за удоволствието:)

Разкажи нещо за този индиански фестивал, или пък за онзи водач в каньона /а! и неговата седнала снимка е много добра!/



Тема Re: Американцинови [re: xип]  
Автор .Jess. ()
Публикувано31.01.12 20:43



Индианският събор беше страхотен - в Америка се правят такива постоянно, някои от тях са традиционни, т.е. провеждат се всяка година. Този, който ние посетихме в Стоктън, трае 3 дни. Провежда се на територията на "Пасифик юнивърсити" - частен университет, с всичките му удобства. Беше адски горещо и добре, че можехме да ползваме обществените заведения в университета (тоалетни, кафенета и ресторанти), където отвреме навреме отдъхвахме от жегата на климатик

. А както се вижда на снимката, някой джапаха из басейнчето



Индианците се събират от най-различни краища, условието е да имат поне малко индианска кръв, защото вече и те много са се омешали. Пеят, танцуват, показват си обичаите, за да не се забравят. Състезанията в танците са по видове и възрасти. Направи ми впечатление, че по едно време се постла едно одеяло в средата на поляната и помолиха, който иска да сложи някакви пари, които ще бъдат дадени на едан индианка (казаха и името), останала сама с 4 деца след като съпруга и загинал в катастрофа. Зрителите трябва да спазват определени правила, например е забранено снимането на индианците извън мястото за танци, само с разрешение. Или е абсолютно забранено да се взима паднало перо от земята - в този случай се уведомяват старейшините, те се събират, правят си някакви заклинания и тогава го вдигат, а ритуалът е абсолютно забранено да се снима - ако не се спази всичко това, ще се случи нещастие. А бе индианска му работа . Движех се малко като на тръни там.
Иначе много шарено, красиво, интересно и малко тъжно, бих добавила.

За водача в каньона - абсолютна капия! Понеже влизането в каньона става през едно доста тясно място

линк:


и каза, че той е мярката за ширина . който е по-широк от него, да се връща . Помагаше на хората, напътваше ги, обясняваше, даваше съвети как да стават най-хубави снимките, даже ми взе фотоапарата да ми направи една (не помня коя беше обаче). Много готин образ!

П.П.Имам още много снимки на събора, но реших, че ще е досадно да кача поне 100 броя само индианци

Редактирано от .Jess. на 31.01.12 23:59.



Тема Водачът в Антилопе кениъннови [re: .Jess.]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано31.01.12 21:31



Чудесна снимка!


Благодаря, за удоволствието от цялата колекция!




Тема Re: Водачът в Антилопе кениъннови [re: Dolce De Leche]  
Автор .Jess. ()
Публикувано31.01.12 21:33



Пак заповядай

.

Ти не си ли ходила натам? В Антелопе кениън имам предвид?



Тема Re: Американцинови [re: .Jess.]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано31.01.12 21:41



Браво, повече такива теми, браво Джеси.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Американцинови [re: ПЪTниk]  
Автор .Jess. ()
Публикувано31.01.12 21:46



Е тук вече ме изненада, Пътнико





Тема Re: Американцинови [re: .Jess.]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано31.01.12 22:04



Винаги съм искал да говорим за света на хората, а не за външния мизерен свят.
И темата ти е точно такава.
Можем се поучи, чрез снимките ти, как"загиналите" индианци пазят все още традициите си и се гордеят с тях... а ние живите българи...
Да хубаво е да има повече такива теми.
А и визуално са живи и красиви!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от ПЪTниk на 31.01.12 22:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.