Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 05.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано06.02.12 00:15



Очаквам примери откъде хората вадят тези пари. Нали това е думата? ОТКЪДЕ, а не КОЛКО. Клиентите ти откъде вадят пари?
Къде пиша също е моя работа, питам те - ти защо не ползваш примери от своята работа? Защото не подкрепят теорията ти. Ако имаше малко акъл в главата и факти подръка, можеше и да кажеш нещо, което звучи реалистично.
Толкова ли те дразнят парите на пенсионерите? Баба ми преди 5 години изкара отнякъде спестовна книжка ли, как се казва, от татово време - завъртя нещата, изтегли парите и ги подели - нямаха 2000 - на трима души. Докъде мислиш, че стигнаха малко над 600 лв? Покриване на текущи нужди.
Уникално тъпа си, казах ти го и в черните списъци. Хвърчиш из облаците. Не се излагай.

***
Як си, пич!

Редактирано от Фтицa на 06.02.12 00:18.



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано06.02.12 00:17



Жива крава виждала ли си? Кокоше яйце да си вадила? Нещо? Няма за какво да те уважавам. Тезите ти са малоумни, а когато ти го покажат, минаваш на подигравчийски тон, а след него - "аа, вие лично ме нападате".
Тъпа си.

***
Як си, пич!


Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: kiko64]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.02.12 00:18



Виж сега ...опитвам се да съм обективен. Нещата не са добре. Срещам се с много хора ,обикалям , говоря ...

Нещата СЪС СИГУРНОСТ не са добре. Аз пък в кой мой пост твърдя, че СА ДОБРЕ? Това, което твърдя през цялото време е, че беднотията НЕ Е ТОЛКОВА МАСОВА, КОЛКОТО СЕ ОПИТВАТ ДА НИ ВТЪЛПЯТ. А че я има - има я, и все по-лошо става, и ще става още няколко години поне. Но това е ОБЕКТИВНО. Всички обедняха - обедняваме и ние. Пропорционално на стандарта на държавата. Съжалявам, че го повтарям толкова често...



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: Фтицa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.02.12 00:20



Поне в този клуб, в който съм дошла, за да НЕ слушам простотии.

Е, не ми се урежда въпросът. Простотиите просто са ти в кръвта.

Сори. Проблемът си е твой.



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано06.02.12 00:20



За теб беднотия очевидно значи да си бездомен клошар. Е, изненада - беднотия тук разискваме с малко по-друго значение - че средната заплата в България не е достатъчна за нормален живот, а минималната заплата не стига дори за елементарни нужди. Това Е беднотия. Стигне ли се до нивото "бездомен клошар" - съмнявам се, че някой от тях има компютър с интернет да ти каже колко са добре тия, които работят за минимална заплата. Бруто. И да ти подкрепи "тезата".

***
Як си, пич!

Редактирано от Фтицa на 06.02.12 00:21.



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: Фтицa]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано06.02.12 00:30




Работа на бюро се търси годинка, докато видиш, че няма да те вземат. После търсиш каквото има. Когато поработиш месец в супермаркет и ти платят половината заплата, става вече лошо.
Аз за какво не искам да работя зимата тук (за което кико много го е кеф да ме гризе)? На село работа като продавачка има - бях писала - единия начислява липси и дава смешно малка заплата, другия шамари работничките си, третия пари не дава въобще.
Мъжете - песен. Хващат се общаци на надник - първи ден надник, втори ден надник, трети ден - половин надник, докато стигнем до седми ден - "ами пари нямам сега, не са ми платили клиентите..."
В голям град да си намеря работа - добре! А с какви пари ще живея дотогава?


Хал-хабер си нямаш колко те разбирам. Повече от половината ми приятели и познати (от провинцията) са на този хал. Помагал съм с каквото мога. Живели са по3-6 месеца вкъщи, докато се закрепят и да могат да си земат квартира....
Знам как е по провинцията. Зава и опонирам на уникалната.



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано06.02.12 00:38



Беднотията е масова!!!

Хората се крепят на стри придобивки ...На кого прадядо му имал земя , на кой - такто му построил през соца къща....
В много БЪЛГАРСКИ родове нещата не са злезли от конрол , защото е спаднала раждаемостта през последните 25 години . и сега едно младо семейство разполага с ресурсите , създадени от 2 рода.

За мен беднотия няма , когато млад човек със средно оразование отиде в непознат град , започне да работи и успява да се справи сам , без подкрепа от никъде. Тоест с 2 работливи ръце.
Това , при "средна " заплата от 400-500 лева не може да стане в Бг .
Бедни сме !
За мен факта че 56% от българите пестят от храна е красноречив.



Всичко останало е дрънканици на презадоволен софиянец.
Или ще кажеш , че Мария - Антоанета е била права???

Моята тиха лудост:


Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: kiko64]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.02.12 00:47



Ти не вярваш на моите линкове, а искаш аз да вярвам на твоите...Или ще вярваме на написаното от продажните медии, или не. Иначе се губи равнопоставеността на спора.

Повтарям - ясно ми е, че сме бедни. Няма никаква нужда да ме убеждаваш. А аз се опитвам да те убедя - първо - че е нормално, и второ - че картинката не е точно такава, каквато изглежда. А малко по-различна.

Хората се крепят на стри придобивки ...На кого прадядо му имал земя , на кой - такто му построил през соца къща....
В много БЪЛГАРСКИ родове нещата не са злезли от конрол , защото е спаднала раждаемостта през последните 25 години . и сега едно младо семейство разполага с ресурсите , създадени от 2 рода.


ТОВА идва да докаже ОНОВА, което написах по-горе - че българинът някак се оправя, че всеки помага на всекиго и повечето хора намират някакви ресурси... ДОРИ това, което ти ми казваш - че прибираш гладни приятели - знаеш ли кога ще се случи в "прекрасния" запад?? Никога. Там всеки разчита само на себе си. Никакви такива баби, дядовци, роднини и приятели.



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: kiko64]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано06.02.12 00:48



+1!



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано06.02.12 00:49



че българинът някак се оправя

И докога ще продължи това? Като продадат и последната нива и им вземат апартамента - какво ще правят после?




Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.