Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 05.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: Фтицa]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано05.02.12 19:19



Те не стават за ядене



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано05.02.12 19:23



Та то всеки ме знае, че съм член на ГЕРБ и съм гласувал и за партията и за вожда, какво като съм вдигнал знамето в онази тема.
Вожда защо така казва аз го разбирам, ами теб не разбирам на кого се мазниш и защо!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано05.02.12 19:33



Ама аз съм гладна

И какво ще правя сега?

***
Як си, пич!

Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано05.02.12 20:14



Никой не оспорва наличието на бедни хора. Такива е имало винаги и винаги ще има.
Колкото за критериите за бедност , ми стана и смешно и жалко от дадения пример. 90% от хората с удоволствие дават 100лв за една вечер в ресторант или за чифт ботушки , 150лв за маратонки и други глупотевини, но когато трябва да даваме пари за зъболекар, на всички ни се вижда много скъпо. Щото зъболекаря не ми доставя удоволствие, а ме измъчва

, а аз трябва и да си плащам за това
Дори са много хората които не слизат от колите си, не излизат от заведенията и носят маркови дрехи, но не си плащат парното...но телефоните си плащаме редовно, пък и вече сме все с по два. Във всяка къща има излишни работещи телефони, ...защото е излязъл по-нов модел. Аз съм убедена, че наистина бедните хора са максимум 20%. Това е по моите критерии за бедност.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: ПЪTниk]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.02.12 20:16



Та то всеки ме знае, че съм член на ГЕРБ

Ами, аз, както винаги, съм ИЗВЪН "всеки"...

И хич не ти личи по постовете, впрочем!

О, аз ще те наклеветя тогава! Как търчиш по клубовете и проповядваш, че хладилникът ти бил празен, че по-добре сме били при соца и че народът бил беден!!!!





Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано05.02.12 22:07




Къртиш мивки направо!!!!
90% от хората с удоволствие дават 100лв за една вечер в ресторант
Как да го разбирам???
От кои хора ?????

Ама , моля ти се!!!! Мислиш ли , че това , че си анонимна ти позволява да дрънкаш глупусти??? Би ли го казала на колегите си , на роднините си???

Заведенията били пълни.....Дрън - дрън - глупусти...
Ми , пълни са ! Хората си убиват времето на по кафе за левче.
Че ,ако си седят у дома и палят печката излиза по-скъпо.

Повечето от тези , които носят маркови дрехи , са ги купили от магазини "секънд хенд".
Количките в суперите се пълнят , да ....защото се пазари веднъж в седмицата. Понякога и в месеца.
Майка ми си взима 200-те лева пенсия и отива веднага да похарчи 60-70 за храна за цял месец . После си купува само хляб.

А , да не забравя да те питам , как се "вади" 50 лева на ден от контейнери ...
Заинтересован съм ! Ако ме светнеш - включвам се в бизнеса!!!







Моята тиха лудост:

Редактирано от kiko64 на 05.02.12 22:10.



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: kiko64]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано05.02.12 22:15





***
Як си, пич!

Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: kiko64]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано05.02.12 22:24



Много излишно се палиш. Не съм писала, че хората всеки ден дават по 100лв в ресторант. Опитах се да обясня защо по някога ни се струва скъпо да платим за парно или за зъболекар или за ток, но в същото време се чувстваме ,че сме на голяма далавера ако успеем да си купим маркови маратонки "само" за 100лв.
Когато нещо много ни харесва не ни е скъпо, когато се налага да дадем пари, "защото трябва" - зъболекар, лекар, застраховка и др. подобни неща от които не изпитваме удоволствие - все са ни скъпи.
Ако и сега не си ме разбрал...здраве да е!!!

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: kiko64]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.02.12 22:54



Ти май пообърка адресата...

Товариш Бети с мойте грехове!

Вместо да убиват време на по кафе - да си потърсят работа, ама не бюро с папка под мишница... Знаеш ли колко време стояхме без чистачка на входа? А знаеш ли колко работодатели се оплакват, че не могат да си намерят работници? А знаеш ли, че пенсионерка, за да ти наглежда детето 3 часа на ден, ти иска 5-600 лева, за по-малко не се навива...ама иначе пенсията й била малка ...А санитарки за болница със свещ не можеш да намериш...

Сори, ама пак ще дам пример с Швейцария...преди 30 години обслужващият персонал там беше САМО чужденци - португалци, испанци, сърби, албанци, безработни французи...Швейцарците - по банките. СЕГА натурални швейцарци се РАДВАТ, ако намерят НЯКАКВА работа. Имам приятелка - една година стоя без работа (със съответното заплащане, разбира се), после УСПЯ да намери като санитарка в болницата И БЕШЕ АДСКИ ЩАСТЛИВА!! Четвърта година е там, и си пази мястото...А е ЧИСТА швейцарка, четвърто коляно от там. (казвам го, защото там всеки втори брак е смесен) За другите разлики с тази държава не ми се захваща тема - въпрос на стандарт е.

Пенсиите били ниски, заплатите - също... А колко хора се осигуряват на минимална заплата?? 70%... А колко не си плащат здравните осигуровки?



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано05.02.12 22:59



Искаш баба ми да даде 100 лв за зъболекар, след като пенсията й е 150, значи.
Тия, дето дават 100 лв за псевдомаркови неща, изкарват по 5-600 лв поне. И мисля, че си е тяхна работа за какво ги харчат пари, които са изкарали, а не твоя. Сметките всеки се оплаква, че са надписани. Баба ми има 40 лв сметка за ток, от тях 20 са някакви такси, някои от които не са обвързани с количеството използвана ел-енергия - разбира се, че не е доволна да дава пари за нищо. Топлофикация я знае цялата страна, че трябва да й се плаща, ако си е "забравила" тръби у вас.
Нещо друго, което не си искала да кажеш, а си имала друго предвид?

***
Як си, пич!



Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.