Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 03.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: Koм]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано04.02.12 20:14



Да приемем, че съм суицидна личност тогава, но в който и да е център да ме закараш - няма да изтрая дълго.





Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано04.02.12 20:19



Ето в тази тема не мога да не те подкрепя. Като гледам как от магазините за дрехи втора употреба купуват с чували, сякаш ще живеят още 100г напред К'во ги правят тези дрехи, като няма какво да ядат и не си плащат парното?
Колите не спряха. И 3лв да стане бензина пак си ги карат. Задачката е с повишена трудност.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: DarkSide]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано04.02.12 20:30



Общо - моите данъци са 1.462% от стойността на имота.
Базовите данъци са 1% - над тях - местните си начисляват други. Където е по-нов район общината взема заеми за инфраструктурата и след това ги плаща, като събира парите във вид на данък.


Това е с отстъпката, която ти правят ако живееш в къщата. Ако я даваш под наем - ти облагат $7000 повече.



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано04.02.12 20:42



Два въпроса.
Кой купува с чували дрехи на кило?
Кой кара кола на бензин?

***
Як си, пич!


Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: Фтицa]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано04.02.12 21:11



ми да ти отговоря - кризата роди откачалки.
Познавам такива. Здрави, прави хора. Докато не обиколят всички дрипшопове и всички магазини де'т са им напущали в пощенската им кутия "вълшебни промоции" не се прибират дома. И мъже, даже. И купуват стоки на поразия, без да са им нужни.
Питам го - какво купи снощи?
-Ми, салам на промоция.
-А ти за салам ли влезе?
-Ми не?!?!?!
И те така...



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: Фтицa]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано04.02.12 21:32



Богатите не купуват такива дрехи, т.е. клиентите на тези стоки са все уж бедни. Бедни, бедни , а дрехите все не им достатъчни..пък колко дрехи му трябват на човек?
Виж за колите, не разбирам какво имаш предвид с бензин карат и бедни и богати. Важното е, че колкото и да се вдига цената на горивата, колите си бръмчат. Ей сега по студовете беше малко по-спокойно , щото дизелите не могат да се събудят сутрин.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано04.02.12 22:11



Ти с едни и същи дрехи ли ходиш, кога се переш при това положение и какво обличаш, докато ти се перат дрехите?
Дрехите на кило са по-евтини и качествени, поне това, което купувам аз. На баба ти като й писне да носи една и съща жилетка - какво ще направи? Може би ще си купи тренди китайско елече с пайети и надпис "секси" с "фабрично" изплюти шефове, което в Илиенци е 5 лв, а го продават за 25. Хаха.

Кой кара на бензин? Повечето ми познати са на газ.

***
Як си, пич!


Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано04.02.12 22:24



Не знам какво имаш предвид под "бедни" и "богати" , но има хора вманиачени на тема дрехи.
Имам позната , която не посещава официално събитие 2 пъти с един и същи тоалет. За всеки празник, на всяко излизане - нов. И ако приемем , че един нов комплект парцалки струва примерно 200 кинта, а в месеца има поне 4 такива празника/излизания - те ти 800 - 1000 лева .
Секънд хенд - средно 5 лева за кило - 100 -тина лева на месец.

Между впрочем , наскоро ме замъкнаха и мене в такъв магазин....
(А мен е аааадски трудно да ме заведеш , на какъвто и да е нетехнически магазин) И изведнъж и аз се зарибих!!!


Купих си таман 3 неща изглеждащи съвсем нови ( цената този ден беше най- висока - 8.0/ кг) За нови такива щях да платя поколо 500 лева - балтон(или как точно се нарича?) и 2 якета . Излязоха към 6 кила - четиридесет и няколко лева.
Имам едно ново яке , купих го ново в края на миналата зима за към 200 лева . Развали му се ципа и ако ида, та го ремонтирам ще платя поне 15 кинта .
За 10 лева ще си купя подобно ...
Ха сега де????
Не ме е срам , даже ми е гот .
Даже ме е яд , че досега съм се набутвал за скъпи нови буклуци.
И малко ми е тъжно , разбира се.....

Моята тиха лудост:

Редактирано от kiko64 на 04.02.12 22:29.



Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: Фтицa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано04.02.12 22:27



Кой кара на бензин? Повечето ми познати са на газ.

Яка си , пичке!!!



Моята тиха лудост:


Тема Re: Бре, този беден народ...нови [re: kiko64]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано04.02.12 23:09



Хората които могат да си позволят лукса да са вманиачени на тема дрехи, не живеят в мизерия. Точно за тях ми е думата. Щом си позволяват такова скъпо хоби (купуване на дрехи на кг) не са нито в онези 20% богаташи, нито са в онези 20% наистина бедни хора (от които половината са мизерстващи)
В България 60% от хората живеят правейки си сметка на парите,но в никакъв случай не са бедняци. Това е нашата средна класа.
И стига вече със злоупотребите, че София не е България. След една обиколка из България забелязах, че в провинцията много от стоките се продават по-скъпо. Това означава, че има достатъчно платежоспособни клиенти.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува


Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.