Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 04.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: kiko64]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано11.01.12 19:53



Посочи ми 5 неща, освен два езика и компютърна грамотност, които човек може да научи. Оливаш се с това повтаряне. Не може всички да сме програмисти, тестери, поддръжка на уеб-сайтове и т.н. неща, свързани с компютри. Не може всички да сме адвокати, прокурори, нотариуси, съдии и т.н. хора с юридическо образование. Не може всички да сме общопрактикуващи лекари или тесни специалисти в някаква медицинска област. Не може всички да сме се изучили в Кралството. Не може всички да работим в Кралството. Но не може и всички, които не са учили право, медицина и ИТ/информатика, и живеят в родината си, да са тъпи, мързеливи и смотани.

***
Як си, пич!


Тема Re: линка ли съм объркал?нови [re: Silverado]  
Автор бaбa мeцa (член)
Публикувано11.01.12 19:58



хващам се за последния, не съм чела нищо, писнали са ми циганските теми
щото в тях става циганска работа

не могат да учат заедно циганчета и българчета, както не могат да учат заедно децата от горно нанадолнище с тези от математическата в софия примерно
по-голяма глупост трудно може да се измисли
а, всъщност може - че учителя ще работи с всеки индивидуално
понеже това няма как да се случи на практика без да спънеш бързащите или да влачиш изоставащите
при такава огромна разлика е чудо въобще нещо полезно да свършиш
накрая резултата е златната среда - умните стават посредствени, глупавите също
но то това е и целта май

отплеснах се
циганите трябва да учат в цигански училища, за да научат поне да пишат, четат и смятат по критериите за основно образование.
изключенията от циганите са добре дошли във всяко училище, защото те са умни, амбициозни, работливи и образованието за тях е ценност.

и в това няма никаква дискриминация

:)))


Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: Aз бяx]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано11.01.12 20:07



1. Хладилна и Климатична Техника.
2. Електроника.
3. Автомонтьорство от висока класа ( автомобилни компютри , автоаларми...)
4. Иновативна електротехника (фотоволтаика , ветрогенерация ...)
5. ТВ и Аудиотехника ( Плазмени , ЛСД телевизори и прочее)
6....
7....
........................................................
100....
Имай предвид , моме, че без владеене на Английски , Немски или поне Руски , дори магьосник да те превърне от грозна жаба в някой от гореизброените специалисти , само след година ще ставаш само за Изпълнител на Партийната Повеля на Бат'Бойко за повече овчари !!!
Щото трябва са си в час с новото. А то не е написано на български. И с Гугле-преводача не става!!!


Всички сносни професии изискват непрестанно учене.
Иначе и аз може да се тупам по гърдите , че съм супер инженер или педагог , като в действителност съм мазен кръчмар.

Моята тиха лудост:


Тема Re: линка ли съм объркал?нови [re: бaбa мeцa]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано11.01.12 20:27



не могат да учат заедно циганчета и българчета, както не могат да учат заедно децата от горно нанадолнище с тези от математическата в софия примерно

анджък де, нали именно по тази и причина закриват прословутото и цитирано тук училище!





Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: kiko64]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано11.01.12 20:31



Я, пичът не бил ограничен само в ИТ. И все пак, забиваш си в техниката и това е.

4 жени - агрономи. 3 зооинженера. Една госпожица - инженер индустриална химия. Икономистите чет нямат, но счетоводителите сред тях са малко - все пак ги има. Пчелар. Зайцевъди. Двама инженери телекомуникации. Собственици на магазинчета, заведения. Сервитьори, продавачи, касиери. Учители, университетски преподаватели, възпитатели. Все хора, каквито, сигурна съм, и ти познаваш. Явно за теб те не са хора или са някаква обслужваща каста от робски тип, която да осигури прехраната и забавленията на младежта, докато последната си купи еднопосочен билет за странство.

Като даваш акъл на хората, че умните трябва да заминат, защо и ти не заминеш, нали викаш, че можеш? По собствената си логика попадаш някъде между страхливите и мързеливите.

***
Як си, пич!


Тема Re: Душко,нови [re: PipilotaV.]  
Автор .Jess. ()
Публикувано11.01.12 20:35



То цялата тема "цигани" е сложна. Просто това, което написа Бозата, само за себе си ми се вижда логично. Но тръгнем ли да взимаме всички фактори и взаимовръзки в предвид, става мамата си трака.



Тема Re: Душко,нови [re: БoзaKocмaтa]  
Автор бaбa мeцa (член)
Публикувано11.01.12 20:49



не знам боза
струва ми се че няма по-лесно от това да те наемат на държавна работа ако си образован циганин
с тези програми и пари дето се изсипват си е шестица от тотото да намериш такъв
много са изостанали и бедни, единици живеят в 21 век

:)))


Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: Aз бяx]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано11.01.12 20:51



Спорчето тръгна от циганите , техните деца , ТВОИТЕ ДЕЦА , моите деца , кой как съветва децата си , кой заминава , кой остава и какво население ще има тук след 100 (примерно) години. Колко дълго ще продължи прехода? Искат ли родителите децата им да живеят в перманентна криза или да имат добра реализация. Къде е най - добрата релизация и най - доброто им бъдеще... И какво да направят родителите за децата си .
Сега , ако ми казваш , че Пчелар. Зайцевъди. Собственици на магазинчета, заведения. Сервитьори, продавачи, касиери.
е мечта на всеки млад човек.....айде холан!!!
Реагираш ми като грозна и дебела жена , която никой мъж не харесва . Такава моментално се определя като върла мъжемразка.





Моята тиха лудост:


Тема Re: Душко,нови [re: .Jess.]  
Автор БoзaKocмaтa ()
Публикувано11.01.12 20:58



в тази, както и във всички досегашни потенциално или ачик-ачик антицигански теми, няма смисъл да се пише.

по простата причина, че те не са замислени като дискусионни, а като изявителни на дадени обществени настроения: да си кажем къде ни стяга чепикът.

в омразата няма рационалност, каквато е необходима за провеждането на диалог за каквото и да било,
защото не хладният анализ и търсенето на решения с оглед на обективната ситуация мотивира хората,
а емоцията, иррационалността, канализирането на агресията,
търсенето на легитимация за расистките възгледи и на мотивация за продължаване на омразата.

така че и аз самата считам включването си за излишно.
за писане - може да се пише много, но няма смисъл. няма кой да чете.

едно е важно: ако проблем има, той не е в това или онова малцинство или мнозинство, той е в отсъстващата държава.

разбирай пълната неспособност на държавата и институциите й (социални, икономически, политически, законодателни и закононалагащи) да се справят с проблемите си: икономически, обществени, на градската среда, на сигурността, с престъпността.
логично е, че при това положение те могат само да ескалират.

затова и всякакви призиви за промяна трябва да се отправят директно към държавните институции. по форумите няма смисъл.

също така всенародното недоволство трябва да е към този, който е отговорен за ескалацията на проблемите, а това, потретвам, е държавата.

Редактирано от БoзaKocмaтa на 11.01.12 21:13.



Тема Re: Душко,нови [re: БoзaKocмaтa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано11.01.12 21:09



Не омразата е проблема и не хладният анализ и търсенето на решения с оглед на обективната ситуация ще помогнат.
Просто, това е проблем без решение. Каквото и да се направи , България на българите е обречена . Следва България на ромите. Не зная по- добра ли ще бъде тя или не , но така ще бъде.
Свиквайте да виждате все повече цигани и да слушате все повече кючеци .

На анонса с въпрос на Диджея на една детска дискотека на 5-ти клас от смесено училище (около 30 % роми )
– И сега , продължаваме с най-българския танц . Танц , който танцуват на всяка сватба пред кръстника и кръстницата с подаръци !!! Кой е този таааанц???
Отговора е хоров :
- Кючееек !!!!


И аз бях там и аз играх най-българския танц . И гюбеци фъргах!!!


Моята тиха лудост:



Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.