Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 02.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: kiko64]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано10.01.12 22:55



Не си дал рушвет и си пострадал от това, така ли? Не виждам друга причина да хленчиш, че сме корумпирана държава. И стига с това "корумпирана", все едно ни е гербова марка и го има само у нас.
Бизнесът за какво си го направил, ако ще умре с тебе? Айде отговори ми. И баща ми прави малък бизнес. Също работи като вол по 16 часа на ден, няма събота, няма неделя, няма обедни почивки - това го прави за нас, децата му. Къщата ни е строена пак за нас, децата му. И казваш, че аз, ако избера да живея в тази къща, без да съм живяла 20 години на Запад, и ако избера да доразвивам неговия бизнес, значи си бърша мързеливия гъз с измислен синовен дълг?
Е, може и да съм против родителите да смучат от децата си с оправданието, че са ги гледали, ама някак ми се струва, че след 50 години баща ми би се обърнал в гроба, ако съм продала къщата или я съм я оставила да рухне от само себе си.
Ти в момента не говориш за страната, говориш за спасяване на собствения гъз, а другите ако ще потоп да ги издави. Последно за държавата ли говорим, или за хората? Щото, ако всички духнат навън, държава няма да има.

***
Як си, пич!

Редактирано от Aз бяx на 10.01.12 23:02.



Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: Oптимиcт]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано10.01.12 23:03



Може и да си прав. Но истината е една , нали? Не е моята или нейната. Ничия е.
А личната философия си е нещо отделно. Някой беше казал , че човек заблуждава най-добре себе се. Не ми пука кой какво си мисли ...понякога ме е яд когато някой се заблуждава. И се опитвам да му обясня. Но тази мома ОБВИНЯВА.


Наистина съм шокиран!

Моята тиха лудост:


Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: kiko64]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано10.01.12 23:04



Я, аз ли казах, че който избере да остане тук, е мързелив и така нататък, без право на изключения?

***
Як си, пич!


Тема Re:Re:Re: Корабът потъва нормалнонови [re: Koм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.01.12 23:25



Но аз не се изказвам за България, а само за онази част от селото в която циганите са ощетени, като не им се дава възможност да краднат ток.

Bеer? Mоre?




Тема Re:Re:Re: Корабът потъва нормалнонови [re: Koм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.01.12 23:27



А не - не ги дават нито на мен, нито на моите представители които си избирал и ти. Дават ги директно на цар киро с надеждата да позадържат малко циганите тук, а не да плъпнат и при тях. Но в случая се лъжат дълбоко.



Bеer? Mоre?



Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: kiko64]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.01.12 23:29



Дори да имат всичките идеологеми на този свят, просто няма как да искат да останат тук та да хранят циганите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: Koм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.01.12 23:33



Прав си. След 10 - 15 години циганите може да станат и мнозинство, като се множат с тези темпове - напълно възможно. И до 20 години може да стане съвсем невъзможно да се живее в България. Щото тогава и в другата половина на селото няма да има ток. И в София няма да има ток. Щото ще са окрадени кабелите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: Aз бяx]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано10.01.12 23:36



Такааа....Ще стигнеш до някой заключения май!


Да не даваш рушвет е съпо удоволствие!!! Понякога мнооого скъпо. Много хора просо не могат да си го позволят. Един пример: Идва инспекторот пожарната и констатира , че :
1. имаш 3 врати , които се отварят навътре.
2. Имаш 150 квадрата дъсчени обшивки , които не са измазани с негорим лак.
3....
4.....
5....
В този си вид не можеш да работиш. (макар че , същата тази служба ти е приела обекта преди години без забележки) Никъде няма публикувани изисквания . (вече може и да има)
Запечатват ти обекта с необходимите предписания.
Идва човек , който ти казва , че едни 200 $ ще ти решат проблема и още утре ще имаш необходимите документи.
Решаваш , че не даваш рушвета.
Викаш фирма да ти смени 2 алуминиеви и обърне една дървена врата - 1200 лева.
Викаш втора фирма , да ти измаже с негорим лак и да даде сертификат за това - 150 квадрата Х 20 лева - 3000 лева.
И още и още. Всичко 8000 лева.
Разбра ли сега???
И особено се издразвам , като вляза някъде , кдето трябва да има авариен изход и видя , че там има само закачена врата като картина !!! А зад картината - врата няма изход , щото има пръст от съседния парцел. И вони на корупция , щото е ясно , че колегата е "снесъл" , за да може да работи.
И това е един от поне няколко стотинте случаи в практиката ми.

Как мислиш, да хленча ли или стига??? Да изляза по Космовизия и да отрека злостните твърдения , че Бг е най- курумпираната страна???!!!

Бизнесът за какво си го направил, ако ще умре с тебе? Айде отговори ми.
Отговарям: Бизнесът (както и парите) не са самоцел!!! Не са и цел. Те са средство. Да живееш добре , да изучиш децата , да издържаш пенсионерите в къщи , да дадеш рабта на няолко души , да си независим!!!

И казваш, че аз, ако избера да живея в тази къща, без да съм живяла 20 години на Запад, и ако избера да доразвивам неговия бизнес, значи си бърша мързеливия гъз с измислен синовен дълг?
Не точно това , но казвам!!! Ако си образована , ако не си бляла баирите и вирила крака с пичовете , а си научила 2 езика и имаш и още нещичко в главата , та ВЗЕМЕШ И ЗАРАДИ ЕДНА КЪЩА останеш тука , цял живот после ще се упрекваш. И децата ти ще те упрекват.
Ако обаче си под средното ниво за Бг те разбирам (малко). Страх те е , не можеш да се мериш с младежите в чужбина (некадърна си) . И ако тате плаща сметките у дома , нещата вече са ми кристално ясни!!!


Страната , та страната!!! Страната я изкупиха мутрите. И продължават.
Родината е мястото където сечувстваш добре.

Още като млад родител разбрах , че това , което трябва да дам на децата си е ИЗБОР . Образно го обяснябах като едно фоайе с много врати. Това трябва да даде родителя на детето си.
И а всяка врата да пише нещо. На една - английски език. На втора - немски език , на трета - компютърно владеене , на четвърта - хореография, на пета.....
Колкото повече врати - толкова по - добре. И младежа да може да отвори всяка от тях да тръгне . а се върне , ако не успее или не желае да продължи . Да отвори втора....
На тебе тате колко врати ти даде???
Една с надпис "На тате къщата"???
М???

Моята тиха лудост:

Редактирано от kiko64 на 10.01.12 23:42.



Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: bira_more]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано10.01.12 23:41



бе, в твоята България вече са станали мнозинство. На вас там и циганите ви са други.





Тема Re: не обиждай тоя достоен мъжнови [re: Koм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.01.12 23:45



Така е. Прав си. За съжаление моята България е единствената България. Твоята е в някакъв измислен илюзиорен свят. Свят който може да съществува само защото го посещаваш рядко и поради това успяваш да задържиш илюзията.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.