Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 08.07.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: ве съществени поправки -нови [re: ceлянинъt]  
Автор БoзaKocмaтa ()
Публикувано10.12.11 13:41



"народът", джанъм, се показва в действията си.
тия действия са изключително непротиворечиви,
вж. изборните резултати.
подобни действия водят до силно непротиворечиви и ясни заключения.
толкоз.

Редактирано от БoзaKocмaтa на 10.12.11 13:42.



Тема народът не се мразинови [re: БoзaKocмaтa]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано10.12.11 13:44



и гледа с високомерие,
чугунена госпожице!

народът е нещо мноооого повече от тебе и твоите съсухрени книжни постулати...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: народът не се мразинови [re: ceлянинъt]  
Автор БoзaKocмaтa ()
Публикувано10.12.11 13:52



народът, г-н селянин, за двадесет и кусур години, а и за доста повече, не е предоставил никакви основания за друга перспектива.

с което задочно се върнахме в темата по формулирания й от ясмин начин.

.

Редактирано от БoзaKocмaтa на 10.12.11 13:53.



Тема ееех, душице чугунена,нови [re: БoзaKocмaтa]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано10.12.11 13:55



на кой бе, на кой да предоставя основания....
значи - щото не отговаря на съсухрените книшки и претенциозни измишльотини - дай да сменим народа...

ти си наистина като тоя цар, дето казал -
не ми харесва тоя народ, дайте ми друг народ!


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: ве съществени поправки -нови [re: ceлянинъt]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано10.12.11 14:17



селски, българският народ е ПОЛИТИЧЕСКИ тъп - няма как да го отречеш.

кой избира царя, комунистите, доган, сега и бойко - вече толкова години
избират ги - това е положението - воля народна.

а иначе костов им е взел пенсиите и им е вдигнал цените.

няма какво да се дърляш - ПОЛИТИЧЕСКИ тъп и ПОЛИТИЧЕСКИ безпросветен народ сме.

затова дереджето е такова.





Тема вдъхновени от тази тема,нови [re: gelsomino]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано10.12.11 14:42



"Дневник" са решили през уикенда да публикуват откъси от книги ("за различно четене").
Първият откъс е от Георги Господинов

:


Цели колонии от мравки, през всички тези години, които съм настъпвал, без да видя. Имам големи стъпала, номер 45, което увеличава поразяващата сила. И вината ми.

Мириам, или За правото да се убива

Говорехме, всъщност говорех аз, за необходимия антикоперников преврат, за това колко е важно, ама жизнено важно, да се измести човекът от центъра на вселената, за смъртта и животните...
- Живях три години с будист - каза Мириам, докато разчекваше с дългите си пръсти една голяма мида.

Обичам подобни начала, без предисловия, сурови, твърди.
- Отдавна - добави тя, за да предвари незададените ми въпроси. - Знаеш ли кое е най-непоносимото в живота с будист? - мидата потъна в устата й, здрави бели зъби, бисери и песъчинки между тях, секунди, докато тази прекрасна месомелачка се справи с месото. - Обетът да не убиваш. Това е най-жестокото... - следваща мида.

В края на втората година цялата къща гъмжала от хлебарки. Мириам гледала как пъплят на орди, самодоволни, на сантиметри от нея. Нямала право с пръст да ги докосне. Била влюбена и търпелива. Издържала така цяла година. Вечер влизала в спалния чувал, дърпала ципа над главата си, оставяйки тясна пролука за дишане. Една нощ се събудила и видяла две хлебарки заплетени в брадата на кротко спящия до нея будист и любовник. Това вече било непоносимо. На следващия ден, докато будистът бил на работа (учудих се, че будистите работят), тя взела най-силния препарат срещу такива гадини и собственоръчно напръскала целия апартамент. Било истинско масово убийство. Геноцид! Мириам имитираше разярения будист, който се върнал вечерта, стоял насред стаята, гледал мъртвите хлебарки, вирнали вкочанени крачета към тавана, стоял като последния оцелял насред апокалипсиса.
- Виждал ли си крещящ будист - пита Мириам. - Заслужава си. Крещеше, че съм скъсала цялата жива верига, че светът нямало да бъде същият, че кармичните... Тръшна вратата и си замина. Всъщност си имаше любовница.

Няколко минути се чуваше само пукането на черупки и студеният дъжд отвън. Мислех над последното изречение и един необясним гняв се трупаше в мен към работещия будист с любовница, този пастир на хлебарките.
- Все едно, правото да убиваш е неприкосновено - каза бавно Мириам. После постави внимателно последната мидена черупка върху скалистите планини пред себе си.
Ще сложа в зеления кашон и историята на Мириам, за равновесие. Да имаме от всеки вид.




Тема вече я имам тази книганови [re: Гeвpek]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано11.12.11 06:33



и я чета в момента,
а па и снощи във втори екземпляр биде подарена и отиде при клубар и той да я чете...
хубавото е, че след дъъълго мълчание ГГосподинов прописа пак...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: ееех, душице чугунена,нови [re: ceлянинъt]  
Автор БoзaKocмaтa ()
Публикувано12.12.11 03:37



този народ, джанъм, е едно огромно, колосално разочарование.
не само за това, че не подкрепи реформаторите срещу ченгетата, тогава, когато трябваше,
че не пожела демокрацията,
това едно на ръка.
този народ е едно колосално разочарование,
защото точно същото е правел през цялата си история:
не подкрепя, дори не разбира, тези,
които правят лични жертви в негово име и за негово благо,
за да го измъкнат от мизерията,
от невежеството,
от потурите,
от задния двор на историята,
от гъза на географията.
затова и заслужава съдбата си.
питаш ли се защо толкова много народ изпозамина в чужбина?
едва ли.
тази тема е дъвкана многократно,
няма смисъл.



Тема Г. Господинов за тъгатанови [re: БoзaKocмaтa]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано12.12.11 17:51



Европа е едно тъжно място, европейската тъга...
Но - нюанси: българската тъга е тежка, различна е от светлата средиземноморска тъга.

Много готин, в момента по тв.



Тема Re: Г. Господинов за тъгатанови [re: Гeвpek]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано12.12.11 18:10



кой е той - "Много готин, в момента по тв."?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.