Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 29.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: мдаааа,нови [re: ceлянинъt]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано10.11.11 18:25



Горе главата, нещата се търкалят към корекции в ценностната ни система и като общества. Без трясък и искри няма да стане.
Аз съм стар и уморен и ми остава само да се радвам на това което имаме и сега в момента, а то не и хич малко....
Но ще си умра с вярата, че вървим в правилната посока, нищо, че правим много грешки...
Ще ни бъде.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема бе - онова, което ме прави оптимист е,нови [re: ПЪTниk]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано10.11.11 18:32



че поколението на което приказвам - е родено някъде 90-93 година - и хал хабер си нямат от наште политтерзания, пристрастност, кривогледство, слепота...

а па фактът, че то - и тези, родените 93-98 година се вдигнаха да протестират, както навсякъде по света - означава, че те мислят за своето бъдеще...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: бе - онова, което ме прави оптимист е,нови [re: ceлянинъt]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано10.11.11 18:47



Да, да прав си.
Аз също съм изненадан от младите от способностите им сами да пресяват истинската от подвеждащата информация...
Сигурно щото това е тяхното време....
Ще я бъде България и българите... и друг път съм казвал Европа ще дойде при нас, не ние при нея!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема За мен беше обикновен ден.нови [re: Kpaдeцът нa ябълkи]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано10.11.11 19:19



В автобуса на връщане от работа чух да коментират, "че щяло да има големи промени в партийното ръководство" и.т.н. в тоя дух. Вечерта по новините казаха Тошо бил изпратен с благодарност и си викам като теб - нищо особено не е станало.
Чак като отидох в работата в понеделник (10.11.1989 беше петък, добре си спомням, понеже е ден на майстора

), видях нещо, което много ме изкефи. Колегите комунисти и гравитиращите към тях безпартийни същества или никакви не се забелязваха или на лицата им беше изписано явно безпокойство клонящо към страх. Ухаа! Но още не смеех да се зарадвам напълно, понеже разбирах колко жилав и хитър е комунизмът.

Не я смятам за най-тоталната промяна в живота си, не я възвеличавам чак толкова много. Просто промяна, по-интересна. С умиление си спомням пролетта и лятото на 1990. Ах, колко романтично беше! Изведнъж се засилиха социалните контакти.
Даже една съседка, чудо невиждано, ни покани на виличката си, съседи и приятели. Наблизо имаше доста по-луксозни вили на тия, "по-равните другари". И ние се напиваме на чист въздух и крещим безспир в топлата вечер: "Сеее-Деее-СЕ!!! Сеее-Деее-СЕ!!! Сеее-Деее-СЕ!!! ...", та се цепи Балкана.



Тема Re: просто -нови [re: ceлянинъt]  
Автор Лил ()
Публикувано10.11.11 19:32



Много е интересно, вероятно няма да имам такъв експириънс по-нататък в живота..
И аз общувам с един такъв бивш агент за добро или за лошо, по-скоро за добро, защото е умен човек и се разбираме.
Усещането е, че се чувства като в темата за гафовете: е и кво, паднах в тортата, поправих сутиена на колежката, кой не е правил гафове, големи или малки, на всеки се случва. Все едно като да се е напил някога на младини веднъж, направил или наговорил глупости, но изтрезнял и сега какво, цял живот ли да се срами от това еднократно пиянство.
Чисто човешки, психологически ми е интересно как могат да го преосмислят всичко това така, че да стане разбираемо, даже приемливо, част от нормалния ход на живота.



Тема има хора различни -нови [re: Лил]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано10.11.11 19:46



и в такива случаи също са различни, причините и мотивите за такова действия също са различни... и винаги конкретни...
любопитното е, че нааай-силно викат - ауууу, доносник! - най-големите шмекери и използвачи...

нооо - конкретно в случая меракът да си близо до властта и раздаващите морал и правосъдие е доста характерен...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Не си права, Боза.нови [re: БoзaKocмaтa]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано10.11.11 19:57



Голямата емиграция след 90-та година е точно бягство от държавата.



Тема Re: е, колежката Илиана,нови [re: DarkSide]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано10.11.11 20:00



кой е този факултет, бре? Аз не си спомням такова нещо.



Тема Re: Преди 22 години на днешна датанови [re: Kpaдeцът нa ябълkи]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано10.11.11 22:12



Нещо бъркаш датите!
Оставката беше на 7 ноември.





Тема Re: Преди 22 години на днешна датанови [re: Kpaдeцът нa ябълkи]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано10.11.11 22:16



Къде и как научихте за най-тоталната промяна в живота ви.

Не знам дали ТОЧНО това пък е най-тоталната промяна в живота ми, но:

- оставката на Т.Живков (7 ноември 1989) точно се стягахме за дискотека, нищо че беше делник, тогава си ходехме редовно. На мода беше ламбадата.

- 10 ноември (Берлинската стена и митингите в Сф) - вече се бяхме стегнали за дискотека. Празнувахме РД на приятелката ми с моята голяма любов тогава. Беше супер страхотно, ама не заради стената.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.