Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема И тоя върши безумия...нови [re: kpилe]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.09.11 11:45



За убийство на човек при ПТП с алкохол - условна... за писане в нета или скандиране - затвор?!?!

И тук някои му се кефят, абе вие ненормални ли сте?
Първо, че без ясни критерии кога е лично мнение (а на такова всеки трябва да има право), колко е насаждане/провокиране, това е цензура и инструмент за политически присъди... второ, че налагането на (заплашването с) такива тежки (на фона на останалите присъди) санкции в такава обстановка засилва омразата още повече защото подкрепя тезата, че държавата се грижи само за определен/и етнос/и за сметка на други... трето, че подобни методи правят следващото избухване на пожара още по-непредвидимо, с голяма вероятност и много по-тежко.

Инак ... да не влизаме в спорове на циганска тема - извадка от блога на Г. Гачев ... не мога да го кажа по-точно:

- Не са тея виновниците. Не са те научили циганите така.

- Как да не са, бе! – обадиха се в един глас всички около него. – Залагам си главата, че е… Името на политика се превърна в словесна амалгама, в която всеки глас беше допринесъл с различно име.

- Не са те, бе! – отвърна спокойно онзи. – Ако ви кажа кой е, кво ще го правите?

Отговорът беше дружен възглас и десетина размахани ножове, вилици, лъжици, един бастун и една съдинка за оцет.

- Е ви там вътре тоалетната, има огледало. Там ще го видите – заключи невъзмутимо компетентният.


И с радостта си от поредните опити на властта да върне едно грозно минало сте още по-виновни!!!


Едит: Отнася се до подкрепящите идеята, не до автора... не ми се отговаря на всеки по отделно.

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 30.09.11 11:47.



Тема Re: И тоя върши безумия...нови [re: Mopфиyc]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.09.11 11:48



За убийство на човек при ПТП с алкохол - условна... за писане в нета или скандиране - затвор?!?!

И тук някои му се кефят, абе вие ненормални ли сте?


Съгласна. А пък аргументи за силата на думите и омразата не ми се слушат... Просто елемент от жанра "запушваме предизборно дупки... всякакви и всякак", уви.




Тема Re: И тоя върши безумия...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.09.11 11:53



Аха, а ако при убит човек при ПТП с алкохол даваха много години затвор (между другото те са си предвидени и винаги са били, наказанието на Стависки и събратя беше заради т.нар съкратено съдебно следствие), щяхте ли да сте съгласни на затвор за подбуждане към расизъм?



Аз щото - не. Прекалено е. За думи, дори много тежки, но само думи, по-добре абсолютно никаква санкция, отколкото сериозна.

****

Обаче и философстванията тип "всички вкупом сме виновни за всичко, и в частност негласуващите са много виновни", много ги обичам.
Моята работа като гражданин е да съм почтен гражданин и след като съм, моля да не ми се натрапва вина за нещо си.

Редактирано от Mиpa_M на 30.09.11 12:00.



Тема Re: И тоя върши безумия...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Koм (ветеран)
Публикувано30.09.11 11:57



Такива закони има във всяка страна на света и - за разлика от България - се прилагат. Естесвено, че никой юрист няма да цитира закона с всички подробности във вестникарско интервю - много ясно, че ще каже основното.

Това, което си написал е по-скоро пледоария защо нищо не трябва да се прави по въпроса.



Тема Re: И тоя върши безумия...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Koм (ветеран)
Публикувано30.09.11 12:03



закона предвижда ДО 6 години затвор.
Значи - ако приемем условно, че сега са 30-те години на миналия век и живеем в Германия - Хитлер щеше да влезе в дранголника за 6 години.
Което означава, че самия той щеше да живее повече от 10 години, но по-важното - това се отнася за още около 60 милиона човека.





Тема Re: И тоя върши безумия...нови [re: Koм]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.09.11 12:07



От една до 4 и глоба от 5 до 10 хиляди, сега погледнах. Говоря за словесно подбуждане.
И 4 са много.

Редактирано от Mиpa_M на 30.09.11 12:08.



Тема Re: И тоя върши безумия...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Koм (ветеран)
Публикувано30.09.11 12:11



4 е максимума - не случайно дадох пример с Хитлер - той е максимума (примерно). И в неговия случай - даже мисля е малко.





Тема Re: И тоя върши безумия...нови [re: Koм]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.09.11 12:13



Той Хитлер, като е взел властта, не се е ограничил само до говорене.

Иначе може и да си прав, че ако го бяха вкарали в затвора тогава, можеше и да не я вземе (ако не стане герой, де), но някак си не мога да приема, че говоренето трябва в каквито и да било случаи да се ограничава с репресии.

Редактирано от Mиpa_M на 30.09.11 12:13.



Тема Re: И тоя върши безумия...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Koм (ветеран)
Публикувано30.09.11 12:20



Ми - тук не става дума за говорене между мен и теб - на маса и на 3 ракии. В тая обстановка - ти например на кого ще насаждаш ентическа омраза - на мен ли?

А ако искаш друг пример за ограничаване на говоренето - клеветата. И срещу нея ли си против да се ограничава с репресии?





Тема Re: И тоя върши безумия...нови [re: Koм]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.09.11 12:25



Общо взето, да. А пък за обидата съм даже много против.
Според мен за обида не трябва да има последици, за клевета - обезщетение за неимуществени вреди в малък размер в нормалния случай. Сега ги присъждат вече и в хиляди. Повече от няколкостотин ми се види много.

Не на маса, говоря за клипчета в интернет, публикации и подобни.
Санкцията би трябвало да бъде общественото осъждане, но свободата на словото си е ценност.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.