Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 04.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Карбовски и отцитенови  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.11 14:43



Вчера ей така празнично реших да погледам малко телевизия и попаднах на интересен репортаж на Карбовски - интервю с двама братя отци - Евгени и Силвестър говорят за ересите (в това число Ванга, кукерите, мартениците и т.н.).

Принципно не съм особено набожен, но двамата братя много ми харесаха - говориха интелигентно, фокусирано (което много рядко може да се каже за български поп) и най-важното - в думите им не открих и следа от типично българската идеосинкретична православна вяра, която омесва като стой та гледай езически с християнски ритуали дори на институционално ниво. Двамата брята бяха толкова консистентно православни, че ми станаха много симпатични.

Ако ви е интересно - видео от предаването е качено на доста места, надявам се да е видимо и извън бг:






Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: kpилe]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано24.04.11 15:04



Не гледам предаването. Пуснах го заради темата.
И тримата си приличаха. Едни такива охранени, загладени и загрижени , за православиеото , за нас и най- вече за себе си. Компетентни и многознайковци.
Пречат им ... Ванга, ритуалите, мартениците и какво ли още не.

На калпав водолаз – водораслите му пречат.
На поповете - вярата им пречи.



Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: Mинyтa]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.11 15:18





Ами по въпроса за православието би трябвало да са компетентни братята, не мислиш ли?

Карбовски е противен, но се абстрахирай от него за момент.



Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: kpилe]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано24.04.11 15:29



Гледане на боб, хороскопи - всичко е грях, според тях.
Нашата фирма... направо не ми се мисли!





Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: Jennifer:)]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.11 15:34



Не ми направи впечатление това за греха - в общи линии това, което те казаха, беше - вярвайте и правете каквото си искате, но това и това е православното християнство, пък това и това не е



Аз лично не се смятам за православен християнин, въпреки че вярвам в каквото вярвам. Но с твърдението, че гадачките, врачките и "феномените" са опасни за хората, които ходят при тях, съм съгласен на 200%, без да вярвам, че православието е единственият път към Бог.

От това, което аз знам за православното християнство, мисля, че бяха прави, но ако някой е чел по-внимателно библията, свещените текстове и е запознат в детайли с доктрината на православието, нека каже къде точно сбъркаха братята в твърденията си.



Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: kpилe]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано24.04.11 15:36



Аз пък не мога да те разбера защо на днешния ден, ден в който да празнуваме, прощаваме и се обичаме, поне днес на Празника ти пускаш точно тази тема.
Струва ми се, че с тази тема почестваш силното си чувство за себелюбие, което значително надхвърли чувствата, които би трябвало да ни спохождат на днешния празничен ден.
Изглежда за теб е важно участие да има в темата ти, независимо какви качества ще се излъчат-ЗАЩОТО ТИ МНОГО ДОБРЕ ЗНАЕШ КАКВО ОЧАКВАШ ПО ТЕМАТА!

Не съм изненадан, че двамата посочени от теб братя много са ти харесвали и според теб говорили интелигентно.
Аз не изгледах цялото видео защото само началото ми беше достатъчно да направя заключенията си, че двамата брата не са от най- интелигентните. Забележи когато отговорят на въпроса за врачуванията, гаданията и другите човешки способности , как единия дори и съвременното име на екстрасензорните способности не може правилно да произнесе, та го опелтечва на "намквоси".
Освен ниска интелигентност това опелетчване показва, че този човек и представа си няма против точно какво е.
Неговата позиция е да е против, ама не знае какво и защо!
Криле, накратко да си кажа мнението, след това , което прочетох от теб и видях от клипа.

Написано е:"Сляп когато слепеца води и двамата падат в яма!"
Които е добре запознат с писанията в Библията, знае, че тя е пълна с противоречия и пародокси, а които е силно вярващ може вече и да знае, че човешкото развитие са намира в парадоксите и основно в липсващото звено в тях.
Това няма да ти го обяснявам, в клипа няма да го намериш и преценката ми е, че сега трудно можеш да го разбереш...щом си пуснал тази тема!
Всеки един който е поразгледал това онова от Библията може да вади от контекста всякакви цитати, който да носят всякакъв смисъл и да ги прилага като доводи, пък ако ще и свещеници да са.
В Библията има текстове, в които е описано как пророкуват пророците. В Библията има текстове в които пророците пророкуват, че ще настанат времена в които младите ще пророкуват...В Библията има много подобни текстове, в смисъл, че Бог може и Сам избира, чрез кого и как да пророкува.
Нашата човешка дейност е да ИЗБИРАМЕ-ти избра твоето, аз избрах моето.
Аз зная, а ти не знаеш, че и моето и твоето не е от нас.

Освен това, ти много добре знаеш какво е моментното състояние на БПЦ, да добре го знаеш и заради това НАБЛЯГАШ, че братята са интелигентни и ти харесват. Да, ама не. Пак гледай клипа внимателно и може вече да не ти се сторят чак толкова интелигентни..., а ако наистина е така, въобще не ме интересува какво те били мислили за каквото и да е. Не, не бих свел нивото си до тези двама капацитета, не бих постъпил като теб. И то когато става дума за духовен свят, личният ми духовен свят!!!!!!!!!!
И така завършвам :
"Сляп когато слепеца води и двамата падат в яма!"

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: Jennifer:)]  
Автор ПЪTниk (Оня)
Публикувано24.04.11 15:45




Двамата братя не знаят за нашата фирма, мълчи и тихо!
Нали са ни пълни банковите сметки, трай.
Криле казва, че всичко което хвърчи се яде на 200%.
А ти познай кой разпна Христос, щом Пилат казва, че не е той и си изми ръцете!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: kpилe]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано24.04.11 15:49



нека каже къде точно сбъркаха братята в твърденията си.

Няма никакво значение дали са сбъркали или не. Така мисля, защото религията и вярванията нямат нищо общо с математиката и рационалното.

За врачките - за някои хора това е бутонът, задействащ психосоматичното лечение. Нали си съгласен, че за да се излекуваш от нещо, и ТИ трябва много, много да помагаш.

По същата логика има хора, които не вярват във възможностите на светената вода, осветеният мед и т.н., които пък са църковни "атрибути".

Аз уважавам всички религии и винаги ми става неприятно, когато започнат надхващанията ние сме по-, по- и най-.

Като положителен пример ще дам нещо от моето ежедневие.
Вчера ходихме на руска православна църква (катедрала).
Днес, заедно с една унгарска католичка и една турска мюсюлманка ще ходим в англиканска църква.

Раздадох от смешните яйца на 2 яростни католички, на 1 средно ниво католичка и на 1 мюсюлманка.
Всички бяха много щастливи!

Вземала съм причастие в католическа църква.
Ходила съм в джамия.
Не съм изневерила на източноправославната си вяра, но и не мога да разбера този Бог, който иска хората да се разделят, мразят и избиват заради него.
Не ми се връзва!

Нали това е идеята на религията - да те прави по-добър, да те научи да си поставяш някакви вътрешни спирачки, ако ги нямаш.





Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: kpилe]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано24.04.11 15:50



Хубава, но тежка тема си захванал по Възкресение.
Честит празник на Възкресението, междувпрочем. Темата е добра, и няма какво да добавя към казаното.
Двамата отци съвсем мъжки заявяват очевидни истини, които никой не смее да изрече заради това, че няма да е популярен. Те казват нищо повече от това, което е написано в Библията, която е свещенета книга на християнството. Заявяват го ясно и безкомпромисно, както е описано и в Библията. С малката разлика, че не призозават към изтребление на чародеите.
Християнството е безкомпромисно, ако някой смята че може да практикува или ползва вещерски услуги, да чете и да следва Дънов, да почита Вангелия като светица и същевременно да се счита за християнин много дълбоко се лъже.
Момчетата просто заявяват на хората, които са объркани по този начин - не се лъжете, не сте християни, ако починете отивате директно в ада. Не е приятно за слушане, по тази причина и те стават неприятни на привързаните към тези практики. Стават омразни и защото разколебават потребителите на бизнеса на вещерите.
В случая, и Карбовски е прав, защото православните тънат в страшно невежество. В протестантските общества, това знание се предоставя на вярващите от самото начало, от стъпването им в църква почти.



Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: Mинyтa]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано24.04.11 15:54



Не смятам че са охранени, изглеждат здрави, симпатични хора, които поддържат добър външен вид и добра физическа кондиция. Камерата по принцип увеличава обема с около 10 процента и затова наживо хората са изненадващо по-слаби.
Братята се изразяват спокойно, логично и умно и нямат плашещия и отблъскващ вид на Вангелия или идиотското изражение на шизоидния Дънов.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.