Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 06.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Хубава историянови [re: Jennifer:)]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано25.04.11 17:08



Специално за когото му се чете
Прочетох я и ми се предаде същото приятно усещане



Хихи, без пари.

Далай Лама: Man good – computer good. Man bad – computer bad

Тема Re: Хубава историянови [re: Гeвpek]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано25.04.11 17:13



Прочетох я

Моля те да приемеш един медал за усърдието!


Дългичка се получи, но откъде да отреже човек?



Тема Re: Хубава историянови [re: Jennifer:)]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано25.04.11 17:17



Не е дълго, съвсем кратък разказ - разкошно, все едно съм бил там. ткс

Далай Лама: Man good – computer good. Man bad – computer bad


Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: Jennifer:)]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано25.04.11 17:24



Много ведра история, Джен, усмихна ме след тегавите празници (което няма нищо общо с Христос, де

). Благодаря.

Само два въпроса:

1. Каква би предпочела да би била музиката, съпровождаща конкретната църковна служба?
2. И какво стана с младежите и поканата за вечеря?




Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: Jennifer:)]  
Автор kpилe ()
Публикувано25.04.11 17:25



Джени, прочетох го цялото, личи си, че доста си се постарала да го напишеш, оформиш, в крайна сметка наистина се е получила цяла статия и то на много добро ниво.

Когато го четях, у мен възникнаха някакви мисли, емоции, мнения, но най-вероятно няма да ти харесат, затова ще ги запазя за себе си



Благодаря ти, че сподели своята история с нас.



Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: Jennifer:)]  
Автор tartarianeyes (протектор)
Публикувано25.04.11 17:26



ами те са нещо по средата между католицизма и православието, от това, което съм чела, а то не е много

харесва ми непосредствеността в общуването.

това ми липсва в православната църква





Тема Re:нови [re: tartarianeyes]  
Автор kpилe ()
Публикувано25.04.11 17:28



В отговор на:


харесва ми непосредствеността в общуването.




смяташ ли, че на братята им липсваше непосредственост в разговора им с Карбовски?

доколкото разбрах впечатленията на Дарки, той точно от тази непосредственост и начин на говорене се шашардисал.



Тема Re: Карбовски и отцитенови [re: PipilotaV.]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано25.04.11 17:39



Отговарям на всички тук. Благодаря за хубавите думи!



За Криле: Историята е писана почти на прима виста. Аз така пиша по принцип - първо пиша, после съжалявам. Препрочетох я за да махна повторения и да опитам да съкратя това-онова, както и да добавя човечета.

За Тарти: Това за мен е ПЪРВОСТЕПЕННО важно - да има комуникация. Служба на старочерковно славянски... някак си... съдържа тайнство, но ми идва вповече тази тайнственост.

За Пипи:

Каква би предпочела да би била музиката, съпровождаща конкретната църковна служба?

Сигурно се поддавам на клишета, но заради сградата и стъклописите би ми се искало да има изпълнение на орган и хорово пеене. Нещо по-божествено.
Да чуя невероятни гласове в залата с хубава акустика. Да чуя многогласно пеене.
Нещо не толкова делнично.

Конкретния тип служение е характерно за определени англикански църкви. Определени хора харесват ТОЧНО това.
Имало и по-сериозни. Явно те биха били по-близо до мен.

И какво стана с младежите и поканата за вечеря?
Отказахме им!

Питах г-ците У и Т (без дъщеря ми), казах им, че ако желаят да отидат те, аз нямам нищо против и че ние си тръгваме, но и те не пожелаха, така че не сме съгрешавали!
Имаме алиби, ако се наложи, ще викам свидетели... проблемът е, че са все жени, в контекста на това което чух от беседата, едва ли ще им натежат показанията, а и те са все присъствалите на събитието. Още по-подозрително.
Хайде да е без свидетели. На моя честна дума!

Редактирано от Jennifer:) на 25.04.11 17:40.



Тема Re:нови [re: kpилe]  
Автор tartarianeyes (протектор)
Публикувано25.04.11 17:40



да, непосредствени бяха.

не мога да кажа нищо определено за тях, нямам непосредствени впечатления

недолюбвам нашите отци.

съжалявам, ако звучи грубо.





Тема Re:нови [re: kpилe]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано25.04.11 17:45



смяташ ли, че на братята им липсваше непосредственост в разговора им с Карбовски?

Мисля, че Тарти нямаше предвид точно това, а да се говори на един език.Фигуративно.
Т.е. да се говори и опитвайки се да разбереш отсрещния, а не само да си кажеш твоето мнение (най-правилно, канонично, праволинейно).

Ако ти се опиташ да ми обясниш някаква сложна математическа операция със строго математически термини, смяташ ли, че ще те разбера?

Как би постъпил един наистина ДОБЪР математик, който ИСКА да го разбера? Няма ли да ми го обясни "като за идиотче"?

Докато "Великият" математик не би си хабил усилията да обяснява. Важното е, че той е математик. Велик. И всички нематематици са идиотчета.






Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.