Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 22.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема вчера гледах "животът на другите"нови  
Автор kpилe ()
Публикувано15.04.11 23:23



много ми хареса! ех че филм....



и в някакъв по-бавен момент, както си вървеше във всякакви посоки мисълта ми, неочаквано се сетих за вас, за 40-50

и се замислих

защо бе хора, защо тази ненавист към цигани, към араби, към европейци, към интелектуалци, дори към толерантните хора, за които сте измислили обидна дума - толерасти...

какво лошо има да си толерантен? какво лошо има да не мразиш, да не бълваш планове и пожелания как да се стерилизират, прокудят, изтрепат, в най-добрия случай избесят като вълци цели групи хора

"живей и остави и другите да живеят" - толкова ли е трудно това?

какво толкова ви пречат да живеете цигани, турци, бурки, молещи се хора (от каквато и да е религия)? шумят ви, вонят ви, дразни ви да ги гледате? свили са ви портмоне, часовник, петел? може би ако съберете това, което са ви направили българи, хората от вашата черга, която и да е тя, ще стане тройно или стократно повече.


пък и да не е - на кого ще помогне тази злоба, тази омраза?

не става така да мразим във формума, па после да излезем и да си пием със същите тия хора - цигани, араби, толерасти

де да знам, струва ми се, че се задават кофти времена и че ще се случват все повече кофти неща, само малка част от които ще бъдат направени от природата.



Тема Re: вчера гледах "животът на другите"нови [re: kpилe]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано15.04.11 23:33



Нещо повече за този филм? Впечатления? Снощи се чудих дали да го гледам...

Извини ме, другото няма да коментирам засега.






Тема Re: вчера гледах "животът на другите"нови [re: kpилe]  
Автор kotarak_a (познат)
Публикувано15.04.11 23:40



Крилете, най-малко съм очаквала от теб тема в този контекст! Честно! Направо ме изуми!


Не за друго, но винги съм те мислела за човек - философ, който приема Света такъв какъвто е!
Просто такъв, какъвто е!

Защо се огорчи така, mon ami?

Предпочитам оптимизъм, но ме избива на реализъм. /Пътник/

Тема Re: вчера гледах "животът на другите"нови [re: PipilotaV.]  
Автор kpилe ()
Публикувано15.04.11 23:43



Ами много ми хареса.

Близък, адски близък до истинските проблеми, които ни вълнуват, мъчат; до миналото, което не сме изживели все още, може би защото не сме си извоювали сами настоящето. Същевременно изпълнен с дребните, човешките неща. Балансиран, прекрасен...

Май само главната женска роля не ми допадна съвсем, мъничко ми преиграваше, но главният герой беше просто потрисащо добър.

Иначе сюжетът си пише навсякъде какъв е. За съжаление не знам немски, българските субтитри май на моменти не предаваха пълно съдържанието, може би английски биха били по-добри.

ps. докато съм на подобна вълна мисля да гледам

Редактирано от kpилe на 15.04.11 23:49.



Тема Re: вчера гледах "животът на другите"нови [re: kpилe]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано15.04.11 23:48



Аз бях заинтригувана именно от сюжета, пък и ми се гледаше нещо европейско.
Ще се гледа, благодаря.




Тема Re: вчера гледах "животът на другите"нови [re: PipilotaV.]  
Автор Лил ()
Публикувано15.04.11 23:53



Филмът е страхотен, гледай го. Даже сме го коментирали тук.
Пък на криле какво да кажа ... Хората са различни и възраста често няма значение... И на 40-50 са различни помежду си, и това, което го възмущава тук, може да го чуе от млади хора



Тема Re: вчера гледах "животът на другите"нови [re: kpилe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.04.11 23:55



защо бе хора, защо тази ненавист към цигани, към араби, към европейци, към интелектуалци, дори към толерантните хора, за които сте измислили обидна дума - толерасти...
Няма омраза. Просто има отказ да приема катун в центъра на София, или вонящ Женски пазар. Има безсилие. В смисъл - виждаш как катуна се самонастанил в нечия къща и собственика нищо не е в състояние да направи. Има безсилие. Виждаш как вилнееща циганска сган въоръжена с тръби, тояги... крещи смърт на българите, а полицията ги охранява. Безсилие.
"живей и остави и другите да живеят" - толкова ли е трудно това?
А ако другите не искат да те оставят да живееш? А и не ме кефи да плащам на другите, та другите още повече да ми пречат да живея. Преди 5 години катуни в крайблоковите пространства нямаше. Днес има. Утре ще има и в междублоковите пространства. А това определено ми пречи да живея.

А има хора които считат че аз съм виновен за дереджето на циганите например, и аз не плащам достатъчно за да могат циганите да се размножават още по енергично.
Просто е - на всяко родено дете, родилката получава някаква сума. Когато родилките се удвоят - съответно два пъти повече ще плащаме, а единственото което ще стане с децата е момичетата 10 години по късно да станат и те родилки, та да плащаме още повече.
Има граница след която толерантността се превръща в самоубийство.

Bеer? Mоre?




Тема Re: вчера гледах "животът на другите"нови [re: kotarak_a]  
Автор kpилe ()
Публикувано15.04.11 23:58



коя е тая философия дето "приема Света такъв какъвто е"? :) непукизъм или недремизъм?

светът определено би могъл да бъде и по-добро място - ако не целият, то поне нашият си микро свят.

огорчих се, защото осъзнах, че това, което ме огорчи, не е изключението, а правилото. и че ще се стигне неизбежно до нови уроци, които "Светът такъв какъвто е" ще си нанесе.

а покрай сухото гори и мокрото.



Тема Re: вчера гледах "животът на другите"нови [re: kpилe]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано16.04.11 00:02



Криле, няколко коментара.
Знаеш колко си ми симпатичен и си ми слабост, но не миля, че си толерантен. ТИ НЕ ПРИЕМАШ неинтелектуалците и много спориш. Точно таков те обичам, но това не е толерантност.

И аз се мислех за единица марка за толерантност, но е лесно да съм, когато не сам засегната. ДОРИ И НА МЕН да ми откраднат петела, ще им простя, но не гарантирам за повече.

Sorry за грешки. Тел.



Тема "живей и остави и другите да живеят"нови [re: kpилe]  
Автор aдмиpaл (андорския флот)
Публикувано16.04.11 11:20



Отговорът е стравнително прост: Това, че оставаш другите да живеят още не значе, че и те постъпват с тебе по същия начин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.