Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 24.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Няма ли кой да ми даде  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.02.11 22:30



инсталационен плеър за да си отварям фейсбука, тубата и вибокса...ами с какво ли не ми се напълни компютъра като се опитах да го взема от тях самите, както ми го предлагаха ...ама то проверки, съвети, въпроси, напълни ми се компютъра с икони...все едно съм в църква......баси все едно жена ми ми разпитва как точно съм изчукал съседката , която обаче не съм чукал.
Само не ме съветвайте да изчукам съседката за да се науча как се инсталирва флаш плеър


Помогнете на бедните и простите, направете едно добро ....

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано21.02.11 23:14



Ако със съседката си се пробвал толкова пъти неуспешно, колкото и аз да го инсталирам тва, не питай защо от нейния двор към теб хвърчат шрапнели, тръби, копия и осоколки.



Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: kakata]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.02.11 23:29



Информацията ти не ме кефи, но пък усещам разбиране и съпричастие.. охо...и малко обич...
Нищо повече не ми е нужно, на плеъра майната му...даже и на мен...


Ако заради това са ми проблемите, аз съм най - щастливия човек в този клуб.
А съседката да се оправя с мен както и се иска, жив съм все още.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано21.02.11 23:32



E, поне спомени ОС, браузер какви?...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.02.11 23:50



Че аз ако зная какво е браузър щах и сам да се оправя


Проблема е че ми се прикачи нещо като това и каквото и да направя ми отговаря едно и също, ..че моята няма да стане....

Пак и на всичкото отгоре това не мога да го махна...мамка му...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.02.11 23:55



На всичкото отгоре ми казва че намсиколко потребители го харесват....шибан свят ти казвам, ми как може да го харесват тези лумпени...или онова си измисля...
и като си представя до преди няколко години интернета колко беше любезен с мен "моля да ни извините, изчакайте зареждаме ви", още тогава се съмнявах аз, че нещо не е наред с мен...



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема ако зная какво е браузър щах и сам да се оправянови [re: ПЪTниk]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано22.02.11 02:37



Браузера ти по всяка вероятност е или Мозила, или интернет експлорер. ОС по всяка вероятност ти е Уиндоус, от ХР нагоре, както те чета от няколко години не вЕрвам да си бунтар с Линукс

. ИнДЖЕнер си ва, би трябвало поне тези неща да разпознаваш в компютра си

Личното ми мнение е че не ти трябва Фейсбук, достатъчно си "си свалял гащите" пред IRS (със що годе защитени от неавторизирани "любопитни" деликатни лични данни). Та не е нужно и нЕкой друг да се ровичка в тях, и да ги споделя с трети функционери. Подчертавам, това е личното ми мнение.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: ако зная какво е браузър щах и сам да се оправянови [re: Mitre6opa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 03:06



Да бе, еднакво мислим за фийсбука...той дава възможности, да си лигавя в него без да ме знаят кой съм, а аз си зная кой съм и какво може и какво не бива да се върши във вейса и в живота. Въобще не ми пука за фейсбука, но в тубата и вибокса имам линк към любима музика, а без плеъра не тръгва. Докато ви питах ровичках и замених интернет експлорера с мозила, да Уиндоус ХР, позна.
По - бързо си отварям страниците но, все едно и също.... предполагам някаква защита срещу нелицензиран Уиндоус, ба ли му мамата...не ве, не съм тъп

, просто това ми е слабата страна, която и не смятам отсега нататък да изучавам...
Очаквах повечко помощ от тук, но явно всички са нелицензирани и си траят
За Линукса си прав, имах навремето компютърна зала...от първите и на третата година е затворих, ченгетата финансови ми съобщиха, че на всеки комп трябва да платя по 200 долара лиценз, иначе ми ебават мамата , за игрите отделно...заебах този бизнес от немай къде, а братовчедите им останаха и досега.... лоялна конкуренция.

Що се отплеснах ли? Ами защото залата и компютрите ми ги направиха няколко 12-15 годишни хлапета хакерчета...и те я движеха...говоря ти за времето преди интерната с навлизането му....
...те те, тея малките още тогава ми казаха за линукса, но аз не го взех насериозно...вече зная че е, но хлапетата ги няма вече около мен.
Ами ще се оправя и сега, благодаря за включването....

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: ако зная какво е браузър щах и сам да се оправянови [re: Mitre6opa]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано22.02.11 14:16



На ХР и мозила съм....без проблеми.....на друго място май е проблемът.......освен ако не е от новите версии мозила дето чупят всичко наред



Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 14:31



А, фъкбука по принцип си е форма на идиотизъм... Има само бутон "харесвам", но няма "не харесвам", има "стани приятел", но няма "стани неприятел"... НЯМА такива неща в реалния живот. Дори умствено болните не са приятели на всички и не харесват всичко...



Аз по принцип съм оперирал всяка форма на флаш в ОС, и съм забранил изоПщо достъпа до сайтовете на Adobe. Ако ми трябва да видя сайт с флаш, ама ако МНОГО ми трябва - ползвам една портативна Опера, с поддръжка на флаш. Тя като е портативна - не пише никъде нищо по компа, и не ми цапа ситемата. Иначе, ако не е МНОГО наложително - избягвам сайтове, които могат да се видят САМО с флаш. По... най-разни причини..

А за версията на ОС и браузера... ОС най-вероятно е някоя реинкарнация на виндовс - десен клик на My Computer > Properties дава вида и версията на ОС. При стартиране на браузера - от менюто Help > About показва вида и версията..

Относно инсталацията на флаш... Отиваш на адрес и там натискаш жълтия бутон Download now, и... би трябвало да е готово. По принцип сайта разпознава автоматично ОС и браузера... Ако е ИЕ - ще ти обясни стъпка по стъпка какво да правиш - там май има само опция за инстаклиране онлайн. Ако е друг - сваля се инсталатора, и се стартира... той си се инсталира. Не знам за инсталатора, но от сайта (за ИЕ) предлагат (и е вкл. по подразбиране) опция да инсталират и Google toolbar. Аз лчино го изключвам... не ми трябват никакви тулбарове, нервят ме.

А... също така, можеш да инсталираш и Shokwave - , начинът е подобен.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: ако зная какво е браузър щах и сам да се оправянови [re: tia9]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 14:31



Май не е от мозилата...
тръгва да тегли и излиза забрана и го прекъсва...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от ПЪTниk на 22.02.11 14:32.



Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 14:48



Благодаря, започва да тегли, спира и иска лиценз, лиценз си иска и това е... ама няма...
инсталирва в програмс адоде

, обаче, ехсето или сетъпа ги няма и не може да се стартира
Нещо друго става ли?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 14:57



Ами не, няма друго... Довечера, като се прибера - ще погледна, някъде имам една портативна мозила - мисля, в нея имаше и флаш...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано22.02.11 14:58



Има само бутон "харесвам", но няма "не харесвам", има "стани приятел", но няма "стани неприятел"... НЯМА такива неща в реалния живот.

В живота когато харесаш някого, настискаш бутона и се задействат всички съпътстващи действия по харесването.

Ако не харесваш, не ползваш бутони, защото не ти трябват. Просто отминаваш.





Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: Jennifer:)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 15:24



Хм... вероятно... Не ги разбирам много-много аз тез неща...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 15:25



намирам много флашове за теглене, но откъдето и да ги пусна щом започне тегленето голям етикет ми спира теглението и иска лиценз, не мога да го излъжа и това е...благодаря ти...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 15:45



Ха... той флаш плеъра е на Adobe, всичко друго, ако го има, е имитация.. И тоз на Adobe си е безплатен и се тегли свободно.. За мозила ще видя довяечера от нас да го дръпна и да го кача някъде да си го свалиш... Ако и от там не ти разреши - значи нещо много е омазано по виндовса ти, и... май е по-лесно да се сложи нов, отколкото да се кърпи стария.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 15:52



Всъщност - ето го флаша за мозила, линкът ще е валиден 120 часа



Сваляш и инсталираш.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 16:20



От снощи го тегля същия и все неуспешно. Преди малко пробвах и си изключих нортъна, да не би той да го блокирва, но все тая.
Минава ми тъпото предположение, възможно ли е теоретично, доставчика ми на интернет да не е отворил някакъв порт към обекта и заради това да не мога да го изтегля?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 16:28



Ами не би трябвало да е от това. По-вероятно е да е от антивирусната... На сайта на Adobe има предупреждение - да се изключи антивирусната... Виж, това го бях забравил - аз нали практически не ползвам такава...



От доставчика - малко вероятно е - поне това, което качих на tranz.it - тегли се през същия порт, през който браузера разглежда web страниците... И при това ли тръгвва тегленето и спира?




____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 22.02.11 16:29.



Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 16:39



Да, твоето е същото което аз се опитвам да тегля, то и на всяко отваряне на страница самия компютър ми го предлага , даже със звуков сигнал, и на интернетния и на мозилата едно и също.
Сега ще изчистя напълно антивирустната и ще опитам пак...явно козата си сака пръч...



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор тopбa ()
Публикувано22.02.11 16:46



Дръпни този файл и го запиши някъде:


После затвори всички отворени програми. Включително и тази, с която ни пишеш тук. Антивирусната също.

Стартираш файла, който си изтеглил. След като се инсталира, рестартираш компютъра и това е.

Ако всичко се омаже, викаш някое съседско хлапе да ти преинсталира компютъра и ше се оправи.



Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 16:47



Ами същото е, защото току-що го бях изтеглил директно от сайта на Adobe. Няма как да е друго. Последна версия е, и компа тук няма вируси, така че не би трябвало да създава проблеми.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: тopбa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 17:47



Здрасти, ами той и адода няма да ми издържи


Благодаря ти...
но и с твоето стана същото , голям червен етикет се лапва щом тръгне тегленото и го спира, наетиката има "ИЗТЕГЛИ" И "ИЗЛЕЗ", изтегли е вече затъмнено и не действа и остава само излез....ако щеш...

Но след още няколко стотина опита, най- сетне адода ми изпрати указания на родния ми език, ето това:



Сам го затърках, много дълго...

Редактирано от ПЪTниk на 22.02.11 20:45.



Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор тopбa ()
Публикувано22.02.11 18:02



Егаааати... Ми ти с тоя плеър в затвора ще идеш. Това не може, онова не може

Даже и на лизинг не можеш да го дадеш

Съветвам те бързо да се свържеш с адвоката си!



Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 18:10



ОТ прочетеното дълго, научих две основни неща:
1. Че имам право да си тегля един плеър за лична употреба.
2. Че нямам право да го ползвам ако съм водещ сървър.

Мъдрото ми заключение е, че или имам вирус на тази основа, или имам загубен в компютъра ми плеър, а адода го "вижда", или съм станал сървър на няколко компютъра



Решението ми е да изчакам да си отидат компютрите на които съм станал сървър, след като се уверят, че съм гола вода....
А ако имам вирус то ще се разбере бързо...

Така или иначе силите ми са до тук...
А ако имам скрит плеър как мога да го открия?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: тopбa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 18:12



Не могат лесно да ме вкарат в затвора, невинен съм и имам приятелка адвокат., която ще го докаже.
А имам и много приятели като теб, които ми вярват.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: тopбa]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано22.02.11 18:21



Ами той цял ден като чете такива глупости, кога ще му остане време да инсталира.



Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 18:22



Щом влеза в интернет един тъмен ред над страницата ми иска и със звуков сигнал веднага да си исталирам "Х Контрол", а като влеза в този контрол ми дава да тегля плеъра, а щом започна да го тегля, онова червеното ми блокирва тегленето...парадоскален случай...
и накрая аз ще съм виновния



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: kakata]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 18:23



Цялото време на света е мое какче, имам време и за теб...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 18:39



Абе нещо яко е оцапано по компа, май... Ако имаш по-стара версия флаш плеър - новата просто ще го замени, без да протестира.

Хм... ако ти се занимава - свали си

, запиши го на CD (или флашка) - там е указано подробно КАК (НЕ се записва като файл, а като образ на диск). Стартирай компа от него и го провери за вируси... Достатъчно е дял C обикновено...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 18:51



Много ти благодаря за съдеиствието, оценявам го.
Всичко се оправи, ще ти кажа как.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 19:07



Получих същото каквото всички ми пращахте и мозилата го прие накрая...
Ако този който ми го прати иска да каже какво е новото нека той го каже, аз така и не разбрах как се оправи.
нищо по- различно не сме правили, пък и аз не зная, не съм сигурен в знанията си...
Но пък научих нови неща днес, макар, че и доста се потрудих...
Още веднъж ви благодаря за съпричастността.
Попитаха ме на бележки дали се лигавя пак, но ви уверявам, че днес си беше истинско.
Когато се лигавя винаги давам явни белези, че го правя...
Живи и здрави...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 19:26





____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 20:15



Сейфах твоята антивирусна , но не мога да я инсталирам...зная само да търся сетъп, рун и ексе, ами ги няма след като ги разфасовах.
Знаеш ли как да я подкарам?

Няма да се смееш, но като отворих случайно едно място сетинг документи, затото там насочих антивирусната и там има разположени над двайсетина адода, ...и сега не мога да си обясн, как са попаднали там и защо не са се включвали, че и ме е страх да ги изтрия и да си оставя само един...то заради това адода ми е блокирвал тегленията...боб ли ще варя с тях...
Може да се посмееш заедно с мен.....

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 20:32



Това НЕ се инсталира. От него се записва стартиращ диск - тук е посочено как точно:



А тук е обяснено - как да се направи буутваща флашка:


Правиш го, гасиш компа, и после трябва да стартираш от записния диск (CD) или от флашката. Как точно - зависи малко от конкретния компютър... Този диск си е със собствена ОС (Линукс), и позволява да се стартира антивирусната програма, да се свърже към интернет (за да си обнови антивирусните бази), да проверява файлове, папки и дискове по компютъра. Това е важно (отделната ОС, стартирана от външен диск), защото:
1. ако компа вече е заразен с някой от по-интелигентните вируси, антивирусната може и да не го открие - те (умните вируси) умеят да се скриват, а някои - дори да блокират работата на антивирусната
и
2. защото при вече стартирана ОС - някои от нейните файлове се обявяват за заети (блокирани) от самата ОС, и не могат да бъдат проверени. също - и някои области от паметта.

Та - полезно нещо е. Аз винаги си влача една флашка с това нещо, да мога да проверя някой комп, ако се наложи...

Само имай предвид - ако ще го правиш на флашка - това ще затрие всички данни на нея. Запиши си ги някъде, форматирай, запиши това, и после си върни данните на нея, ако е важно...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 20:37



ОК, разбрах, че не съм те чел внимателно.
Не разбрах обаче после остава ли в компа да следи и наблюдава или се ползва само от флашката?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.11 20:39



Не, не може да се ползва като щатна антивирусна програма. Работи само стартирано от носителя - CD или флашка. То и това му е основното предимство, де...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: walkman™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 20:43



Браво на нас... струва си вече да си позволя да се полигавя малко в клуба


Жив и здрав да си.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: ПЪTниk]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано22.02.11 20:47



Драмата свърши





Тема Re: Няма ли кой да ми даденови [re: Фиши]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано22.02.11 20:57



Това го броя като бурни ръкопляскания.
И ракията привършва


Пак заповядай на следващия спектакъл, запазил съм ти главна роля
Траги-комедия е, не е драма.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от ПЪTниk на 22.02.11 20:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.